Jak wybrać dobre łóżeczko dla dziecka

Jak wybrać dobre łóżeczko dla dziecka

Maluszek w łóżeczku będzie spędzał wiele czasu. Tam śpi, ćwiczy obroty, siadanie, wstawanie. Można powiedzieć, że robi to wszystko tak jakby na zlecenie producentów testował możliwości i wytrzymałość łóżeczka. Na co więc trzeba zwracać uwagę w trakcie zakupów?

Przede wszystkim oczywiście łóżeczka gołym okiem różnią się ceną, wyglądem oraz wyposażeniem dodatkowym. W niektórych pojawiają się opuszczane boki wyjmowane szczebelka a niekiedy nawet kółka z hamulcami czy bieguny, które sprawiają, że łóżeczko jest tak jak kołyska. Są łóżeczka z szufladami, propozycje bez nich. Niektóre mebelki mają ciekawe dodatki takie jak nakładki, które będą układane na barierki, by dziecko nie gryzło łóżeczka w trakcie ząbkowania.

Jakie łóżeczko najlepiej kupić? To będzie zależeć praktycznie tylko i wyłącznie od zasobności portfela. Jeśli mamy małe mieszkanie i planujemy drugie dziecko to małe łóżeczko jeszcze będzie potrzebne. Ciekawym wyborem może być łóżko kombajn, w którym pojawi się także dodatkowo również szuflada, szafka i przewijak. Jednak takie łóżko będzie już spore i dlatego musimy mieć gdzie je postawić. Szuflada jest wygodną opcją, ponieważ łatwo będzie schować rzeczy maluszka. Kółka gwarantują wygodne przemieszanie, ale nie będą się przydawać, jeśli łóżeczko cały czas ma być w jednym miejscu. Dlatego zanim podejmiemy decyzję trzeba się będzie dobrze zastanowić jakie najlepsze możliwości będą dla nas najlepsze i co sprawdzi się w naszym przypadku doskonale.

Rozmiar

Typowe łóżeczka będą w rozmiarze 120 na 60 oraz 140 na 70. Jeśli dziecko przerośnie niekiedy takie łożeczka będziemy mogli przerobić w tapczanik, który będzie służył dziecku kilka lat.

Wykonanie

Łóżeczko oczywiście musi być przede wszystkim stabilne, nie może się chwiać trzeszczeć a dno musi być takie, że nie może się zarwać niezależnie od tego co dziecko będzie chciało tam robić. Staranne wykończenie to kolejna kwestia, o której będzie trzeba pamiętać. Wszelkie niedoróbki to kwestia estetyki i bezpieczeństwa. Źle wyszlifowany meble może sprawić, że dziecko będzie miało w dłoni drzazgę. Łóżeczko nie może mieć wielu elementów, które malec może wyciągnąć i połknąć.

Materac

Najczęściej będzie on kupowany osobno. Wybór tutaj jest bardzo duży, znajdują się propozycje lateksowe, kokosowe czy sprężynowe. Ortopedzi polecają średnią twardość oraz wysoką elastyczność, tak by materac dopasował się do kształtu ciała

Szczebelki

Musza one być na tyle blisko siebie, by dziecko nie mogło włożyć między nie główki i na tyle daleko, by rączka nie mogła tam utknąć. Nie mogą być także nadmiernie kanciaste. W niektórych łóżeczka będzie można wyciągać szczebelki, dzięki temu jak dziecko będzie się uczyć chodzić może się z niego wydostać bez większych problemów.

Regulowane

Obecnie większość łóżeczek będzie już regulowanych. To wygodna opcja, ponieważ dzięki temu będzie można ustawiać poziom dla wieku dziecka. Dzięki temu można doprowadzić do tego, że odciąży się nieco własny kręgosłup i dziecko łatwiej będzie z łóżeczka wyciągnąć.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy