Drewniane łóżeczka dla niemowląt

Drewniane łóżeczka dla niemowląt

Łóżeczko jest niezbędnym elementem wyprawki dla noworodka, dlatego od tego wiele osób zaczyna zakupy. Często jednak zamiast praktycznością rodzice przede wszystkim interesują się wyglądem. Warto wiedzieć, że oczywiście łóżeczko powinno być przyjemne dla oka, ale zawsze taką najważniejszą sprawą będzie wygoda i bezpieczeństwa naszego dziecka. Podpowiadamy jak znaleźć model, który idealnie pasuje do naszych potrzeb.

Na co zwracamy uwagę przy zakupie?

Drewniane łóżeczka od lat cieszą się powodzeniem, ponieważ są nie tylko urocze, ale także praktyczne. Kupując je trzeba się zastanowić jak długo łóżeczko ma służyć. Jeśli będzie się planować szybką zmianę na tapczanik będzie można kupić zwykłe łóżeczko bezregulacji wysokości. Jeśli ma dłużej służyć warto brać pod uwagę kilka cech.

Rozmiar i kształt

Tradycyjne łóżeczka mają kształt prostokątów. Można znaleźć modele, które mają formę owalną. Są ładne, mogą być jednak niepraktyczne w przypadku dzieci starszych, ponieważ przy nóżkach i główce będą się zwężać.

Rodzaj drewna

Przy zakupie łóżeczka warto będzie zwracać uwagę na jakość drewna. najczęściej łóżeczka wykonuje się z litego drewna i dzięki temu są one trwałe, wygodne oraz bezpieczne dla dziecka. Unikamy łóżeczek z płyt paździerzowych oraz sklejek. W czasie składania łóżeczka należy sprawdzać czy nie ma zadr i ostrych krawędzi. Oprócz tego kontrolujemy wszelkie certyfikaty i sprawdzamy czy łóżeczko jest dopuszczone do użytku dla najmłodszych. Kontrolujemy także czy farba jest ekologiczna i nie ma szkodliwych związków jej składzie.

Z szufladą

Bardzo popularne są modele z szufladą. To tam można przechowywać różnorakie akcesoria dla naszego dziecka. Podręczny schowek pozwala zagospodarować przestrzeń pod łóżeczkiem, tak że nie będą wkładane tam mało estetyczne pudełka. Cena takiego łóżeczka, w którym pojawia się szuflada to mniej więcej około 350 złotych.

Regulacja wysokości materaca

Obecnie taką opcję ma już większość łóżeczek. Te które takiej możliwości nie dają są mniej praktyczne i będą krócej służyć, ponieważ wyłącznie do momentu, w którym dziecko zacznie siadać. Gdy będzie już to robiło trzeba obniżyć łóżeczko tak by dziecko się nie wychyliło i nie wypadło przez barierkę. Gdy dziecko staje trzeba obniżyć łóżeczko do samego dołu.

Opuszczane boki

Z pozoru może się wydawać, że ta cecha nie jest wazna, ale jest tak naprawdę inaczej. Jeśli z łóżeczka korzysta maluch, który sam chodzi albo odkładany jest na rękach do łóżeczka to opuszczany bok będzie bardzo dobrym wyborem. W pierwszym przypadku pozwoli to maluszkowi wchodzić i schodzić z łóżeczka w ciągu dnia w czasie zabawy. Gdy materac będzie obniżony będzie można łatwiej również odłożyć do łóżeczka śpiące dziecko. Ciekawym rozwiązaniem są oczywiście wyjmowane prątki, które pozwolą wyjść dziecku, gdy nie śpi, ale w nocy będą skutecznie go chronić przed wypadnięciem.

Na biegunach

Dobrą opcją są także łóżeczka na biegunach, które mogą mieć formę kołyski. Zwykłe płozy mają okazję się blokować i dzięki temu łóżeczko będzie bez bujania stabilne. Koszt łóżeczek z płozami to około 200 złotych.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy