Dlaczego warto wybrać drewniane łóżko?

Dlaczego warto wybrać drewniane łóżko?

Urządzając mieszkanie oczywiście będzie trzeba mocno zwracać uwagę na to jakie meble do sypialni będziemy wybierać. Nie można zapominać, że jedną trzecią naszego życia przeznaczamy na sen więc dobre łóżko i materac to ważna sprawa. Łóżko zajmuje w sypialni centralne miejsce, zalety które powinno posiadać to komfort estetyka, wytrzymałość, stabilność oraz funkcjonalność. Te cechy będą łączyć w sobie przede wszystkim łóżka przygotowywane z litego drewna.

Surowiec z natury

Drewno to jak się zdaje najbardziej tradycyjny surowiec z jakiego przygotowywane są łóżka. Sam fakt, że od lat drewniane łóżka są bardzo popularne znaczy, że są one ponadczasowe oraz wytrzymałe. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o drewno łóżko może przez wiele lat spełniać swoje przeznaczenie i nie będzie zmieniać właściwości. Drewniane łóżka nie tylko dobrze się sprawdzają w sypialni tradycyjnej, ale nadają się także do zastosowania, jeśli chodzi o aranżacje nowoczesne. To mebel, który nigdy nie będzie wychodził z mody, ma charakter długowieczny, dlatego w razie potrzeby można go odświeżyć poprzez bejcowanie co może także zmienić kolor. Jest to 100% naturalny produkt, dlatego nie ma szkodliwych dla zdrowia substancji. Odporne będzie na upływ czasu, ale również bezpieczne dla osób, które cierpią na alergię czy dla dzieci. wybierając drewno mamy szeroki przekrój jego rodzajów. Łóżka najczęściej wykonuje się z sosny, świerku, dębu, olchy czy buku. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie sosna, najbardziej wytrzymałym oczywiście dąb.

Funkcjonalne łóżka

Łóżko, jeśli ma spełniać nasze wymagania nie wystarczy, że będzie ładne i stabilne. Jeśli ktoś chętnie spędza czas na czytaniu książek właśnie w łóżku to dobrze sprawdzać się będzie model. Który ma wyższe oraz lekko wygięte wezgłowie. Dzięki temu można oprzeć się wygodnie w trakcie czytania. W przypadku małych sypialni można postawić na wyższe łóżko, pod którym będzie pojemnik do przechowywania. Wśród łóżek drewnianych znajdziemy modele, które mają obszerne szuflady oraz skrzynie. Ułatwi to przechowywanie przedmiotów, łóżko dobrze jeśli jest wysokie, wtedy bowiem wstawanie nie będzie dla nas uciążliwe. Wybierając natomiast łóżko dla dziecka warto sprawdzić czy nie jest zbyt wysokie i ma barierki zabezpieczające. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że dziecko z łóżeczka nie wypadnie.

Drewniane łóżka mają w sobie wiele zalet a do tego są one również ozdobą do każdej sypialni. Świetnie sprawdzają się we wnętrzach tradycyjnych w surowym stylu skandynawskim albo też w pokoju dziecięcym. Ich niewątpliwym atutem będzie duża wytrzymałość na obciążenia a także naturalność. To rzeczywisćie ważne, ponieważ zawsze takie naturalne materiały są najlepsze i można je określić jako najbezpieczniejsze dla naszego organizmu, nie będzie trzeba się obawiać chemicznych dodatków.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy