Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Pewnie każdy wie, że sen dla niemowlaka jest bardzo ważny. Co do tego nie ma żadnej dyskusji. Właśnie w czasie snu będzie wydzielać się hormon wzrostu, wtedy także dojrzewa system nerwowy dziecka. Warto będzie dbać o wygodne miejsce do spania.

Łóżeczko czy może kołyska?

Kołyska jest wygodna w pierwszych miesiącach życia, ponieważ łatwo w niej uspokoić dziecko, co w pierwszych miesiącach życia na pewno będzie ważne. Małe wnętrze sprawia, że dziecko czuje się tam bardzo dobrze. Jednak kołyska będzie wystarczać na krótko. Jak dziecko zacznie siadać już z niej nie skorzystamy. Łóżeczko jest taką opcją, którą będzie można wykorzystywać znacznie dłużej. Jeśli nie chcemy co kilka miesięcy ponosić kosztów to łóżeczko będzie lepsze.

Jakie łóżeczko wybrać?

Sklepy mają do zaoferowania różnorakie modele łóżeczek dla niemowlaków od takich bardzo prostych przez wielofunkcyjne. Warto także zwracać uwagę na różnorakie udogodnienia konstrukcyjne, które sprawią, żę opieka nad dzieckiem będzie wygodniejsza. Można znaleźć łóżeczka, które mają regulowany poziom i to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można odciążyć sobie kręgosłup. nowo narodzone dziecko może znajdować się na wysokim poziomie, nie ma obaw, że zrobi sobie krzywdę. Gdy dziecko będzie bardziej aktywne poziom będzie się obniżać, by było bezpiecznie. Poza tym mamy wygodne opcje w postaci wyjmowanych szczebelków albo też opuszczanego boku, co przyda się, gdy dziecko zacznie chodzić. Jeśli w domu jest mało miejsca to opcją będzie łóżeczko z szufladami, gdzie będzie można wygodnie gromadzić różne przedmioty. Schowa się tam ubranka i akcesoria pielęgnacyjne. Jeśli dziecko urośnie zamienią się one w funkcjonalne pojemniki na zabawki.

Akcesoria

Jeśli nie mamy dużo miejsca to nadstawka na łóżeczko będzie komfortową opcją. Tam będzie można dziecko przewinąć i wykonać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Do 12 miesiąca życia to opcja, która dobrze się sprawdzi. Producenci mają do łóżeczek również baldachimy czy zasłonki. To czy je kupić to już wyłącznie kwestia gustu. Latem może się przydać między innymi moskitiera, która chroni dziecko przed komarami.

Materiał

Oczywiście zwracamy uwagę na to z czego będzie wykonany dany mebel. Unikamy płyt wiórowych, z których może się wydzielać formaldehyd, często będzie to przyczyna alergii. Idealne łóżeczko powinno być wykonywane z naturalnego drewna. Zapytać można sprzedawcę jak elementy łóżeczka będą wykończone.

Materac

Łóżeczko może być używane, zaś materacyk zawsze kupujemy nowy. Nie oszczędzamy, ale wybieramy propozycje od sprawdzonej firmy. Podstawową rzeczą, na którą należy zwracać uwagę to elastyczność, zdolność dopasowania się do kształtów ciała dziecka. Ortopedzi często polecają materacyki lateksowe, lateks to materiał naturalny, w którym nie rozwijają się bakterie więc taki materac będzie dla dziecka bezpieczny.

Nakładka

Nakładka jest wygodnym rozwiązaniem, które będzie chronić przed zmoczeniem czy zabrudzeniem. Jeśli ma spełniać swoją funkcję powinna być wykonana z tkaniny frotte z właściwościami grzybo i bakteriobójczymi.

Pokrowiec

Jeśli chcemy wybrać pokrowiec to taki zdejmowany, zapinany na suwak, ponieważ taki będzie można prać.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy