Łóżka dla dzieci - dla chłopca i dziewczynki - 10 rzeczy, o których musisz pamiętać. CZ I

Łóżka dla dzieci - dla chłopca i dziewczynki - 10 rzeczy, o których musisz pamiętać. CZ I

Meble dla dzieci będą dobrej jakości. Wybierając meble dziecięce w szczególności łózka dla dzieci trzeba się kierować funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem, a dopiero dalej estetyką, wzornictwem ciekawym dla dziecka. Łóżko w pokoju dziecięcym powinno łączyć w sobie kilka różnych funkcji w zależności od wieku, płci i zainteresowań. Podpowiadamy jakie cechy powinno mieć łóżko dla dziecka w różnym wieku. Jeśli planujemy remont czy wykończenie warto zajrzeć do naszej oferty i poznać co znajduje się w sprzedaży.

1. Rodzaj łóżka dla dzieci

W Polskich sklepach znajdziemy bardzo duży wybór różnych modeli łóżek mniejszych i większych dla dzieci w różnym wieku. Bez wątpienia kuszą one kolorami, ozdobnymi motywami z bajek, ciekawymi kształtami. W ofertach znajdziemy różne łóżka dziecięce, pietrowe, pojedyncze, a nawet połączenie łózek i biurka. Rodzaj łóżka powinien wynikać z wielu różnych czynników. Przede wszystkim takie łóżko musi być bezpieczne oraz funkcjonalne i to najważniejsza kwestia. Jednak takie kryteria spełnić możę wiele mebli, dlatego są także inne rzeczy do brania pod uwagę. Dobrym pomysłem będzie łóżko piętrowe dla dzieci z materacem. Jeśli chodzi o łóżko dla jednego dziecka opcją może być np. antreseola czy też komfortowe połączenie łóżka z biurkiem, gdzie nad biurkiem znajdzie się miejsce do spania. Jeśli pokój dziecka jest niewielki to dobrze sprawdzi się takie łóżko, gdzie miejsce do spania będzie niejako w górze, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie zorganizować przestrzeń. Łóżka z antresolą mogą mieć takżę dodatkowe elementy do wspinania, drabinki czy sznurki, co sprawi, że dla dziecka będzie to atrakcyjne rozwiązanie. Jeśli chodzi o miejsce dla dwójki dzieci to nie ulega wątpliwośći, że łóżka piętrowe będą pierwszym wyborem większości osób. W ten sposób także oszczędzać można sporo miejsca, a na tym jak wiadomo musi nam zależeć w małych dziecięcych pokojach. Jeśli chcemy szczególnie zwrócić uwagę na estetykę to bez wątpienia bardzo duże znaczenie ma to jak łóżko wygląda i dlatego obecnie w naszych sklepach coraz częściej będzie można spotkać różnorakie łóżka w kształcie aut, zamków czy łódek.

2. Materiał wykonania łóżka dziecięcego

Taką ważną kwestią w trakcie wyboru łóżka do pokoju dziecka będzie to z jakiego materiału takie łóżko zostało wykonane. Ma to duże znaczenie, ponieważ jęśli materiał będzie słabej jakości takie łóżko będzie krótko dziecku służyło i w praktyce niestety się nie sprawdzi. Oczywiście najlepsze są łóżka wykonane z pełnego drewna, charakteryzują się dobra jakością, konstrukcja będzie bezpieczna i komfortowa dla użytkownika. Pewnym zainteresowaniem cieszą się także metalowe łóżka dla dzieci. metalowe łóżka posiadają tradycyjne motywy dekoracyjne, wśród dostępnych modeli pojawiają się różne rozmiary, także takie mniej typowe. Warto pomyśleć o takim łóżku w momencie, gdy dziecko jest w wieku wczesnoszkolnym, ponieważ tam już nie ma możliwości, by montować jakieś ochraniające barierki, a wiec dla dziecka malutkiego nie będzie to dobra opcja.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy