Łóżka dla dzieci - dla chłopca i dziewczynki - 10 rzeczy, o których musisz pamiętać. CZ II

Łóżka dla dzieci - dla chłopca i dziewczynki - 10 rzeczy, o których musisz pamiętać. CZ II

3. Bezpieczeństwo

To aspekt, który powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu i raczej nikt nie będzie miał co do tego wątpliwości. Meble dla dzieci, w tym również łóżko nie powinny mieć ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć. Meble powinny mieć stabilną konstrukcję, nie mogą być chwiejne i grozić przewróceniem. Łóżko szczególnie dla małego dziecka powinno mieć stosowne atesty. Farby i lakiery stosowane do malowania ramy musza być bezpieczne, nie mogą mieć szkodliwych wydatków.

4. Wygodny i zdrowy materac

Jeśli kupujemy łóżko piętrowe czy takie z drewnianą albo metalową ramą ważną sprawą będzie znalezienie odpowiedniego materaca. Oba te elementy kupujmy oddzielnie. Wśród różnych modeli wydaje się, że najlepiej będzie polecić materac lateksowy albo taki przygotowywany z pianki, która jest wysokoelastyczna. To materace antyalergiczne, które mają wysoką elastyczność i sprężystość. W przypadku pianki będzie to elastyczność punktowa, dopasowują się one komfortowo do kształtu ciała dziecka i dlatego będzie wtedy odpowiednia podpora dla kręgosłupa w okresie rozwoju. Pianka wysokoelastyczna ma taką zaletę, że gwarantuje nam cyrkulację powietrza i utrzymanie materaca w czystości. W większości przypadków materace są sprzedawane z pokrowcami, dobrze, by pokrowiec był antyalergiczny i można było go zdejmować w celu wyprania.

5. Wymiary łóżka dla młodzieży i dzieci

Najbardziej uniwersalny wymiar to 80x200 albo 90 x200. Takie łóżko może spokojnie służyć i dziecku, które ma kilka lat i takiemu, które ma już naście lat. W przypadku małych dzieci, które się wiercą można pomyśleć o szerszym łóżku takim, które ma około 100-120 cm szerokości.

6. Wiek i płeć dziecka

Meble dziecka w tym także łóżka dla dzieci będzie można wybrać w zgodzie z wiekiem dziecka i obecnie obowiązującą modą oraz kolorystyką, która będzie charakterystyczna dla danej płci, Moda przemija, bohaterowie kreskówek, którzy dziś są ukochanymi postaciami z czasem mogą zacząć budzić niechęć. Kupowanie takiego łóżka, które będzie podobać się pięciolatkowi nie koniecznie będzie dobrą opcją, bo jak będzie miał 10 lat to może się okazać, że bohaterowie z przedszkola już nie będą mile widziani i tak łóżko może stać się dla dziecka powodem do wstydu.

7. Kolorystyka

Meble dziecięce w tym także łóżka dla dziewczynek i chłopców powinny mieć takie barwy, które będą budzić pozytywne skojarzenia. Nie należy stosować agresywnych barw, które mogą budzić niepokój jak intensywna czerwień czy czerń. Najlepiej sprawdzać się będą stonowane pastelowe barwy, dodatki i akcesoria powinny mieć żywe wesołe kolory. Zimna kolorystyka jest natomiast wyciszająca.

8. Dodatkowe zabezpieczenia

Łóżko dla dziecka, które ma 2-4 lata musi być odpowiednio zabezpieczone, szczególnie gdy będzie to konstrukcja piętrowa. Dobrym wyborem może być łóżko z barierką, którą potem po osiągnięciu odpowiedniego wieku przez dziecko będzie można usunąć. Łóżko dziecięce z barierką daje gwarancje, że dziecko nie wypadnie, takie zabezpieczenie będzie więc elementem istotnym.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy