Jak wybrać łóżko dla dziecka w zależności od wieku?

Jak wybrać łóżko dla dziecka w zależności od wieku?

Jeśli dziecko już wyrosło z niemowlęcego łóżeczka to będzie trzeba zastanawiać się nad kupowaniem nowego większego łóżka, które będzie służyć kolejne lata. Mamy tutaj stosowne podpowiedzi na co zwracać uwagę, gdy łóżko będziemy mieli wybierać. Łóżko dla dziecka w pierwszych dwóch latach życia to tradycyjne łóżeczko ze szczebelkami. Jest jednak taki moment, w którym to łóżeczko zrobi się ciasne i niewygodne. W takim momencie trzeba się zapoznać z ofertami różnych sklepów, by poszukać idealnego łóżeczka dla swojej pociechy. Najczęściej zwracamy uwagę na wygląd, a to nie ten element jest najważniejszy. Zanim ostatecznie podejmie się decyzje trzeba patrzeć na funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Wykonanie

Łóżeczko ma być stabilne i powinno być przygotowane z materiałów dobrej jakości. Warto liczyć się z tym, że na początek będzie to miejsce nie tylko do spania, ale również do zabawy. Materiał musi być więc odpowiednio mocny, by wytrzymywał zabawy energiczne dziecka.

Bezpieczeństwo

Łóżko dziecięce musi być także dobrze wykończone. Wystające ostre elementy dające się wykręcić wpływają nie tylko na niedoskonały wygląd, ale będą również takim elementem, który może wpływać na bezpieczeństwo. Jeśli model nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa powinien od razu znikać z naszej listy.

Rodzaje łóżek dla dzieci

Szukając dla dziecka odpowiedniego łóżka wybierać można spośród tradycyjnych łóżek drewnianych takich z szufladami albo bez w formie samochodu, zamku czy łóżka piętrowe. Warto wiedzieć co tak naprawdę pojawia się w sprzedaży.

Łóżka drewniane

Wykonane z pełnego drewna wytrzymałe mogą służyć przez długie lata dziecku. Wygląd takiego łóżka sprawdzać się będzie w pokoju kilkulatka jak i też u nastolatka. Dodatkowa barierka, która chroni przed upadkiem umożliwia komfortowy i bezpieczny sen już w wieku dwóch lat. W wielu modelach barierkę będzie można odkręcić, gdy nie będzie ona potrzebna.

Łóżko z drewna w rozmiarze 180 na 90 kupi się za około 350 zł.

Łóżka o unikatowym kształcie

Przygotowywane są łóżka w różnorakim kształcie zamku czy samochodu i takie łóżka cieszą się sporym zainteresowaniem. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że takie łóżka mają także różne rozmiary. Na początek mogą one budzić zachwyt, ale z czasem mogą się jednak dość szybko nudzić. Dziecko zaś będzie rosnąć i niekoniecznie takie samo łóżko za 2 czy trzy lata będzie się mu podobać.

Łóżko piętrowe

Jeśli mamy jedno dziecko można postawić na łóżka piętrowe na antresoli. Pod nim może znajdować się biurko czy miejsce do przechowywania. Jest to dobra opcja, jeśli ktoś chce dobrze zagospodarować całą przestrzeń w pomieszczeniach. Łóżka piętrowe mogą być wykonywane z drewna, metalu, jeśli będzie więcej niż jedno dziecko oczywiście standardowe łóżko piętrowe z dwoma materacami będzie się sprawdzać.

Zanim wybierzemy łóżeczko ostatecznie trzeba sobie każde rozwiązanie dobrze przemyśleć, nie robimy zakupu pod wpływem chwili, to w końcu zakup na lata, dlatego rzeczywisćie dobrze będzie taki zakup sobie odpowiednio przemyśleć.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy