Jak wybrać łóżko dla starszego dziecka?

Jak wybrać łóżko dla starszego dziecka?

Zakup łóżka nigdy nie powinien być dziełem przypadku, ponieważ zdrowy i spokojny sen to bardzo ważna sprawa dla naszego dobrego samopoczucia. Oprócz wygody liczy się także praktyczność i wygląd. Łóżka, sofy czy wersalki coraz częściej są wyznacznikiem stylu w danym pomieszczeniu szczególnie, gdy są one dobierane z myślą o pokoju dziecka czy nastolatka. Meble szczególnie przeznaczone dla najmłodszych musza być stylowe i dopasowane do użytkownika. Na szczęście każdy nawet najbardziej wymagający klient coś dla siebie wybierze.

Na co zwracać uwagę?

Ważne będzie dopasowanie łożka do wieku dziecka i upodobań. Musi być miłe dla oka, posiadać określone cechy i być odpowiednio dopasowane do funkcji.

Bezpieczeństwo

To kluczowa cecha, którą musi posiadać łóżko dziecka. Szukając mebla trzeba sprawdzić z jakiego drewna jest ono wykonane. Należy także zobaczyć czy nie ma ostrych fragmentów, które mogą się dla naszego dziecka okazywać niebezpieczne. Na pewno dobre będzie sprawdzanie wszelkiego rodzaju atestów bezpieczeństwa, które mogą się pojawić. Ważne będzie również to czy używana farba będzie ekologiczna i nieuczulająca. W przypadku kupna łóżka dla młodszych dzieci czy alergików lepiej szukać nielakierowanych propozycji.

Funkcjonalnosć

Decydując się na łóżko sypialniane pozbawimy go jednej z ważnych zalet a więc szuflady na pościel. O ile w sypialni nie będzie to przeszkodą o tyle w pokoju dziecka praktyczne są meble, gdzie można schować kołdrę i poduszkę. Dobrze będzie także sprawdzić w praktyce jak wygląda mechanizm do składania i rozkładania, czy jego obsługa nie będzie nastręczać trudności. Ważne, by dziecko nie musiało się męczyć z rozkładaniem oraz składaniem takiego właśnie łóżka. Jeśli będzie to łóżko pojedyncze dobrą opcją jest regulowany zagłówek. Ważne będzie wykonanie, tak by łóżko nie skrzypiało.

Rodzaje łóżek

Jeśli szukamy łóżka do pokoju dziecka trzeba określić jego wygląd oraz rozmiar. Jeśli chodzi o rozkładane meble trzeba się upewnić czy rozłożenie wymaga odsuwania od ściany czy mamy miejsce na wysuwanie szuflady. W małych pokojach sprawdzać się będą między innymi jednoosobowe pufy. Szukając idealnego łóżka można wybierać spośród różnych propozycji.

Pojedyncze łóżko drewniane z barierką albo bez. Często wybierane do pokojów, gdzie jedna ściana jest przeznaczona na mebel, nie trzeba go rozkładać. Klasyczna wersalka pozwala na przespanie się dwóch osób, po złożeniu pozwala siadać. Tapczan przypomina łóżko jednoosobowe, ale nie ma tutaj osobnego materaca i raczej nie będą występować barierki. Sofa czy kanapa będzie podobna do wersalki ale proces jej rozkładania wygląda nieco inaczej. Narożnik to również ciekawa opcja do pokoju dziecka. Pozwala stworzyć spanie a w ciągu dnia stworzy miejsce do siedzenia. Można także szukać różnorakich łóżek, które w jakieś mierze będą się wyróżniać. Między innymi takie propozycje jak łóżka w kształcie samochodu czy zamku. Jeśli udamy się do sklepu można zobaczyć, że ten wybór łóżek do pokoju dziecka jest rzeczywiście ogromny.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy