Przegląd dziecięcych łóżek z szufladą do 500 zł

Przegląd dziecięcych łóżek z szufladą do 500 zł

W momencie, gdy w domu pojawia się niemowlak przybywa nam wiele elementów wyposażenia potrzebnych do opieki nad dzieckiem. Razem z jego dorastaniem rośnie także liczba zabawek, ubrań oraz innego wyposażenia, które musi się w pokoju dziecka zmieścić. Jeśli liczymy na sprawne wykorzystywanie całej przestrzeni warto zdecydować się na łóżko z szufladą, które można kupić również poniżej 500 złotych.

Wyprawka dla niemowlaka to wiele różnych elementów. Klasyczne proste łóżko niemowlęce z szufladą będzie kosztować od 190 złotych, zyskujemy także dodatkowe miejsce, gdzie można chować kocyki, prześcieradła, pieluchy czy pościel. Można również zdecydować się na samodzielny model łóżeczka jak i też mebel, który będzie po prostu częścią większego zestawu. Jeśli nie znajdziemy interesującego nas koloru łóżka można kupić proste łóżeczko i samodzielnie pomalować na dowolny kolor.

Idealne dla starszaka

Łóżko z szufladą będzie bez wątpienia praktyczne, klasyczne meble nie mają pojemników na pościel a jeśli są w nie wyposażone to korzystanie z nich będzie raczej trudne. Szuflada będzie się w praktyce sprawdzać znacznie lepiej. Łatwo będzie ją wysuwać i wsuwać, nie będzie konieczności podnoszenia czy przesuwania ciężkich elementów. Schowanie pościeli czy szybkie porządki w pokoju będą prostsze.

Dopasowane do aranżacji

Dziecięce łóżko nie będzie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale może być interesującym meblem, który będzie stanowił podstawę aranżacji wnętrza. Ceny zaczynają się mniej więcej od 250 złotych. Małym dziewczynkom z pewnością będzie się podobać różowy mebel z nadrukiem spersonalizowanym. Pojawiają się wróżki, misie, kwiatki, bohaterowie bajek, a niekiedy można także zamówić łóżeczko z twarzą dziecka. Możliwosci rzeczywiście nie brakuje i producenci mebli starają się cały czas się rozwijać i powiększają swoją ofertę o nowe meble, takie które rzeczywiście estetycznie mają się wyróżniać zachwycać nawet najbardziej wymagających.

Na co zwrócić uwagę

W łóżkach z szufladami ważny będzie mechanizm ich otwierania oraz zamykania. Warto przewidzieć jak często będzie się z takich szuflad korzystać i sprawdzić to jak są one wykonane. Ma to znaczenie w trakcie ich codziennego użytkowania, ponieważ producenci stosują przynajmniej kilka różnych typów prowadnic. Na pewno musimy uważać, na niektóre rozwiązania, ponieważ będą one generować duży hałas i w ten sposób łóżeczko od strony praktycznej zupełnie się nie sprawdzi, stanie się ono męczące dla dziecka i trudno będzie wytrzymać bez obudzenia dziecka. Wybierając mebel warto także sprawdzić czy producent zdecydował się zadbać o odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające dziecku otwieranie takiej szuflady. To ważne, ponieważ jak dziecko zacznie raczkować chętnie zainteresuje się właśnie tymi meblami, które będą w pokoju się znajdować.

Nawet najlepsze i najdroższe łóżko nie jest uniwersalne i nie będzie dostosowane do każdego wieku i potrzeb. Dlatego jeśli kupujemy nowy mebel warto starać się o to, by wybrać taki, który będzie odpowiedni do etapu rozwoju naszego dziecka.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy