Łóżko z szufladą – wygodne i praktyczne rozwiązanie do pokoju kilkulatka

Łóżko z szufladą – wygodne i praktyczne rozwiązanie do pokoju kilkulatka

Wyposażenie pokoju kilkulatka musi być nie tylko estetyczne i atrakcyjne dla dziecka, ale także powinno mieć wiele funkcjonalnych rozwiązań. Dobrze zagospodarowana przestrzeń będzie ułatwiać nam organizację porządku. Jednym z najważniejszych mebli jaki pojawi się w pokoju dziecka będzie łóżko. Zajmuje dużo miejsca, dlatego tą przestrzeń warto będzie wykorzystać stosując łóżko z szufladami. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w dziecięcym pokoju.

Dlaczego warto stawiać na takie łóżko.

Funkcjonalne urządzenie pokoju kilkulatka może owocować nam łatwiejszym utrzymywaniem porządku. Rodzice bardzo chętnie stawiają na praktyczne rozwiązania, które pozwolą znaleźć trochę więcej miejsca w pokoju dziecka na przechowywanie różnych przedmiotów. Wielofunkcyjne łóżko z szufladami będzie tutaj rzeczywiście świetnym pomysłem na organizowanie przestrzeni w pokoju dziecka. Będzie można tam przechowywać pościel czy też dodatkowe poduszki i koc. Szuflada może się także stać miejscem na zabawki dla dziecka. W taki sposób wykorzysta się przestrzeń pod dziecięce gadżety i takie rozwiązanie będzie rzeczywiście estetyczne. Łóżka są projektowane w sposób praktyczny, ładny i wygodny dla malucha. Szuflady oczywiście można zastąpić sobie pojemnikami, które włożyć można pod łóżko, ale wtedy nie ma już gwarancji, że wszystko będzie dobrze się prezentować.

Łóżko z szufladą dla dziewczynki – propozycje

Jeśli kupujemy łóżko dla dziewczynki bez wątpienia estetyka będzie miała duże znaczenie. Już kilkulatki mają swoje wymagania w tym zakresie i gusta. Dla rodziców istotna będzie solidność wykonania oraz bezpieczeństwo dla dziecka połączone z funkcjonalnością. Ostatniemu wymogowi będzie można sprostać właśnie stawiając na łóżko z szufladą. Jeśli chodzi o dziewczynki można stawiać na wzory z księżniczkami Disney, Myszką Miki czy też wróżkami. Taki przedmiot w pokoju kilkulatki sprawi, że będzie zasypiać codziennie w otoczeniu ulubionych postaci

Łóżko z szufladą dla chłopca – jakie wybrać?

Łóżko dla chłopca powinno być atrakcyjne na tyle, by chętnie tam zasypiał i czuł się komfortowo oraz bezpiecznie. Idealny nastrój można stworzyć, jeśli wybierze się dobrą pościel. Postaci z Aut czy też Supermana to zawsze świetna opcja dla chłopców i można oczekiwać, że takie łóżko będzie spełniać oczekiwania. Jeśli mamy dodatkowo tam szuflady będzie można łatwiej porządkować wszystkie chłopięce skarby. Może staną się one garażem dla autek czy podręczną biblioteką na kolekcję komiksów. Kupując mebel do spania dla malucha warto stawiać na łóżko z szufladą oraz materacem. Warto zwracać uwagę na obecność poręczy. Może dla malucha to pierwsze większe łózko i trzeba je zabezpieczyć przed wypadnięciem.

Kupno łóżka do pokoju dziecka to spore wyzwanie i będzie trzeba sobie taki zakup bardzo dobrze przemyśleć. Najlepiej stawiać na meble z praktycznymi rozwiązaniami takimi jak wysuwane szuflady pod łóżkiem. To sposób na przechowanie pościeli, można tam również umieścić ubranka czy zabawki. Od strony praktycznej będzie to dobra opcja.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy