Wybieramy materac do łóżeczka niemowlaka

Wybieramy materac do łóżeczka niemowlaka

Sen niemowlaka jest bardzo ważny dla jego rozwoju. Warto więc gwarantować swojemu dziecku komfortowe warunki, które nie będą w żaden sposób zakłócać wypoczynku. Dlatego właśnie materac do łóżeczka jest takim elementem, którego wybór będzie trzeba sobie dobrze przeanalizować. Jest kilka spraw, na które trzeba zwracać uwagę.

Patrzymy na atesty

Bez atestów nie będziemy mieli gwarancji, że materac jest dobrze sprawdzony i odpowiednio przetestowany przez specjalistów. Na rynku spotkać można wiele podróbek dobrych produktów. warto jednak zwracać uwagę na rodzaje atestów, czego będą one dotyczyć i z jakiego powodu były przyznane. Warto czytąc uwagi, które są zapisane małym drukiem, ponieważ tego najwięcej się dowiemy i będzie wiadomo czy materac rzeczywiście stworzony został z bawełny czy może z innego materiału. Niestety łatwo być oszukanym, tylko dlatego, że nie zwracało się uwagi na małe rzeczy, atesty są więc sprawdzalne i dlatego właśnie to na nich powinniśmy się skupiać. Co jeszcze będzie ważne?

Bezpieczeństwo

Materac dopasować należy do łóżeczka dziecka. Szerokość, długość jest bardzo ważna, ponieważ musi on wypełnić całe wnętrze. Najczęściej będzie to rozmiar 120 x 60. Inne rozmiary raczej są niestandardowe. Jednak wiadomo, ze producenci wychodzą naprzeciw życzeniom klientów i są w stanie przygotować każdy wymiar materaca. Poza wielkoscią ważna będzie także grubość materaca. Dzięki tej wiedzy będzie można sprawdzić jak wygląda łóżeczko i leżenie w nim maluszka na najwyższym poziomie. to pozwala przewidzieć czy bezpieczeństwo snu dziecka będzie zapewnione. Każda część rozmiaru materaca będzie miała swoje znaczenie dla użytkowania przez najmłodszych, dlatego właśnie trzeba będzie zapoznać się ze szczegółami opisu. Nie tylko rozmiar zewnętrzny, ale materiały wykorzystywane do produkcji mają także ogromne znaczenie. O tym też warto wiedzieć nieco więcej.

Rodzaj materaca

Właściwa twardość materaca znacząco będzie wpływać na sen, ale również na rozwój dziecka. Dobrze profilowany materac będzie zmniejszał ryzyko SIDS. Odpowiedni materac powinien być także do wieku dziecka. Noworodki musza więc spać na twardych materaecach a dzieci roczne na materacach średniej twardości. Na rynku dostępne są także materace dwustronne, które z wiekiem dziecka będzie przekładać się na drugą stronę. Materiał wykorzystywany do ich produkcji to kokos, który będzie gwarantował lepszą twardość. Bardziej miękkim materiałem będą pianki w tym termoplastyczne oraz poliuretanowa, gryka czy lateks. Poza atestowanymi materiałami musi mieć także inne funkcje.

Powinien być to materiał antyalergiczny, można się pokusić także o kupno specjalnej maty, którą będzie można zdjąć i wyprać. Równomiernie podpierać ciało dziecka w czasie spania, bez żadnych deformacji. Powinien gwarantować przepuszczalność i wentylację. W zależności od firmy i materiału jaki był wykorzystany różna będzie oczywiście cena materaca. Zanim jednak ostatecznie podejmie się decyzje warto przeanalizować wszystkie wspominane sugestie. Trzeba mieć przy zakupie jak największą świadomość.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy