Materace zapewniające anatomiczne podparcie ciała dziecka

Materace zapewniające anatomiczne podparcie ciała dziecka

Zdrowy sen malucha to bardzo ważny element jego prawidłowego rozwoju, dlatego właśnie znalezienie dobrego materaca jest tak bardzo ważne. Materac powinien być dobrym podparciem dla kręgosłupa oraz musi dopasować się do budowy dziecka. Nie może on być ani zbyt miękki ani za twardy. Pierwszy nie trzyma kręgosłupa, drugi nie będzie wygodny, dobry materac jest sprężysty, elastyczny oraz dwustronny, rośnie razem z dzieckiem. Producenci materaców prześcigają się w pomysłach, które mają zapewnić jak największy komfort i zdrowie. warto wiedzieć co znajduje się na rynku.

Pianka: tania, ale niezbyt odporna

Materace dla dzieci proponowane są w dwóch podstawowych rozmiarach a więc 120 na 60 cm i 140 na 70 cm. Najbardziej popularne przede wszystkim ze względu na niską cenę będą materace piankowe, produkowane z pianki poliuretanowej, która będzie pokryta puszystą włókniną, by dziecku gwarantować wygodę. Zdejmowany pokrowiec będzie miał działanie przeciwalergiczne. Minusem materaców piankowych będzie jednak to, że są one mało odporne na zniekształcenia. Razem z wzrostem wagi dziecka nie będą już pełnić funkcji podpierającej. Dlatego właśnie pojawiają się wkłądy z innych materiałów takich jak kokos czy łuska gryczana.

Gryka czy kokos?

Z materiałów zróżnicowanych przygotowuje się np. materac piankowy kokosowy. Podstawowe wypełnienie z pianki będzie dodatkowo uzupełnione również przez matę kokosową, która będzie gwarantować nam twardość oraz wentylację materaca i ma także działanie przeciwgrzybicze. W innym modelu producent stosuje dodatkowo oprócz wkładu z kokosa także wkładkę z naturalną łuską gryczaną, która ma chronić przed wadami kręgosłupa. Gryka podobnie jak kokos będzie pochłaniać wilgoć, warto jednak się upewnić, że pochodzi z gospodarstwa ekologicznego, taka bowiem jest dobra dla materaca dziecięcego. Trzeba także sprawdzić z czego wykonana jest mata, która zawiera łuskę i czy będzie ona odpowiednio trwała.

Lateks doskonały

Dobrym materiałem do produkcji materaców będzie lateks, który jest elastyczny, trwały i odporny na zniszczenia. Materacyk dziecięcy wykonany z pianki lateksowej będzie zapewniał oparcie ortopedyczne dla kręgosłupa, poprawi krążenie i zapewnia komfortowy sen. Pianka lateksowa jest najbardziej elastyczna, nawet po znaczącym odkształceniem i tak wróci do poprzedniej postaci.

Dla małego astronauty

Pianka termoelastyczna wymyślona została przez NASA jako produkt dla astronautów i obecnie wykorzystywana jest także przy produkcji materaców. To idealne podparcie dla dziecięcego kręgosłupa, ponieważ działa jako pianka inteligentna. Reaguje ona nie tylko na nacisk ale również na temperaturę. W niskiej będzie twarda, a gdy rośnie i będzie dotykać ją ciepłe ciało dziecka robi się bardziej miękka.

Oczywiście wybór materaca to również kwestia możliwości finansowych. Można szukać prostych materacy uzupełnionych o wkłady albo też nowoczesnych propozycji lateksowych czy termostatycznych, które będą kosztować zdecydowanie więcej. Zakup na pewno trzeba przemyśleć i zastanowić się co będzie dla nas najlepsze.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy