Najlepsze materace do dziecięcego łóżeczka

Najlepsze materace do dziecięcego łóżeczka

 

Kręgosłup maluszka, który nie jest dobrze ukształtowany będzie wymagał wygodnego i dobrze profilowanego materaca. Zbyt miękki materac będzie sprawiał, że dziecko się zapadnie, a zbyt twardy uniemożliwi dziecku przyjęcie naturalnej pozycji. Jak wybrać ten najlepszy materac?

Miękki czy twardy?

Obecnie lekarze raczej już nie polecają kupowania twardych materacy do dziecięcych łóżeczek. Taki model przy spaniu zaczyna uciskać i dziecko nie może się na nim wygodnie ułożyć, przybrać dobrej, naturalnej pozycji. Materac powinien mieć stosowną elastyczność oraz sprężynować, by być dopasowanym do naturalnej krzywizny ciała. W trakcie nocy maluszek będzie się wiercił, przekręca się z boku na bok i ustawia w różnych pozycjach a materac musi się do tego odpowiednio dopasować.

Naturalne czy sztuczne

Rodzice chętnie kupują naturalne wypełnienie z kokosa, gryki czy trawy morskiej. Kierują się dobrem dziecka, jednak nie wiedzą, że naturalne materiały nie zawsze służą dziecku. Gryka wykazują między innymi właściwości przeciwalergiczne, ale nie jest to tworzywo elastyczne, pod ciężarem ciała będzie się zapadać. Jeśli chodzi o kokos trzeba na niego uważać, ponieważ dość szybko będzie się on odkształcał i także stanie się niezbyt korzystny dla dziecka i jego kręgosłupa.

Materace z pianki poliuretanowej – czy kupować

Jeśli ktoś chce wybrać stosunkowo tani materac można się zdecydować na piankę poliuretanową. Pianka odkształca się łatwo, ale będzie elastyczna. Piankowy materiał trudno będzie utrzymać w czystości i dlatego warto zadbać o pokrowiec bawełniany i nieprzemakalny. Taki, który będzie oddychający. Materac z pianki trzeba wymienić, gdy są na nim głębokie wgniecenia.

Materace z pianki termoelastycznej

Taki rodzaj pianki będzie pasował idealnie do kształtu ciała i podczas snu dzięki temu będą się skutecznie rozluźnia wszystkie mięśnie, a dziecko będzie mogło dobrze przesypiać noc, budzi się ono wypoczęte. Nacisk materaca na cało rozkładać się będzie równomiernie, co sprawi, że nie będzie drętwienia rąk, uczucia uciskania jeśli śpi się na boku. Pianka termoelastyczna zapewniać będzie dobre napięcie i podparcie dla pleców. W ten sposób będzie można odciążyć sobie mięśnie, które znajdują się w okolicy kręgosłupa, zmniejszają się wady postawy dzięki temu. Takie materace są w stanie zagwarantować również stosowną cyrkulację powietrza.

Materace lateksowe

Pianka lateksowa otrzymywana z połączenia naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z lateksem syntetycznym sprawdzi się doskonale, jeśli chodzi o dziecięce łóżeczko, ponieważ będzie miała właściwości antyalergiczne i charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością oraz elastycznością. W czasie snu materac dopasuje się do ciała i dzięki temu idealne podparcie dla kręgosłupa będzie nam gwarantowane. Pianka nie będzie się odkształcać i dlatego materac daje komfort spania przez długie lata. Porowata struktura lateksu sprawia, że materac będzie oddychał a jednocześnie wchłaniać może pot i wilgoć z otoczenia. Wada jest jednak taka, że będzie to materac podatny na pleśń i wyczuwalny będzie zapach gumy.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy