Materace piankowe do łóżeczka – który wybrać?

Materace piankowe do łóżeczka – który wybrać?

Wybór łóżeczka to nie jedyna decyzja jaką będą musieli podejmować rodzice. Poza pościelą, ochraniaczami na szczebelki maluszek musi mieć także materac. Coraz częściej stawia się na piankowe z dodatkiem lateksu czy kokosa. Odpowiedni materac to nie tylko sen spokojny, ale najważniejsze to troska o kręgosłup naszego maluszka.

Jaki powinien być materac dla dziecka?

Musi być przede wszystkim wygodny. Wygodę rozumie się przed odpowiedni wpływ na kręgosłup. warto wybierać modele, które mogą dopasować się do ułożenia dziecka. Z tego powodu najlepsze są nowe materace, ponieważ mamy pewność, że nie będzie on miejscowo ugnieciony. Oczywiście materac nie może uczulać, powinien również oddychać. Mitem jest, że materac musi być twardy, ale nie znaczy to również, że ma być nadmiernie miękki. Kupując materac warto sprawdzić czy ma stosowne certyfikaty. Powinien być przygotowany do użytkowania przez noworodki i niemowlaki.

Do łóżeczka dziecka najczęściej będzie się używać rozmiar 120 na 60 albo też 140 na 70 cm. Dodatkowym plusem materaca będzie pokrowiec zdejmowany. Łatwo będzie go można uprać i mieć kilka na zmianę. Pokrowiec powinien być szyty z bawełny hipoalergicznej i najlepiej, gdy będzie zapinany na zamek.

Materace piankowe są obecnie mocno zróżnicowane:

Materac z pianką poliuretanową – cena ok. 80 zł

To model najtańszy z piankowych. Jednak zarzuca mu się, że jest nietrwały, ponieważ szybko będzie się deformował. Wszystko jednak zależy od użytkowania, niektórzy co jakiś czas przewracają go na drugą stronę, by unikać zniekształceń,. Bez obaw można kupować go dla niemowląt.

Materac z pianką termoelastyczną – cena ok. 300 zł

Materac z termoelastyczną pianką będzie reagował na temperaturę dziecka i będzie się do niej dostosowywał. W efekcie dopasowuje się do pozycji maluszka, dba o jego skórę, ponieważ będzie przepuszczał powietrze.

Materac piankowo-kokosowy – cena ok. 100 zł

Ma on właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, dlatego ma dużą popularność. Niektóre materce piankowo – kokosowe mają także łuskę gryczaną. Będą one dobrym podparciem dla kręgosłupa.

Materac piankowo-lateksowy – cena ok. 200 zł

Materac taki będzie elastyczny, dopasowuje się do kształtu oraz ułożenia maluszka. Będzie dobrze przepuszczał powietrze. Mleczko kauczkowe czyli lateks pozwala materacowi oddychać dzięki kanalikom jakie znajdują się w środku.

Materac z pianki wysokoelastycznej – cena ok. 240 zł

Inaczej mówiąc z pianki zimnotłoczonej. Będzie się dopasowywał do ciała dziecka i będzie odporny na deformacje oraz ugniatanie. Sprężysty i zapewnia cyrkulację powietrza.

Zalety piankowych materacy

To co będzie je wyróżniać to niska cena i dobra jakość. Zaletą materaca z pianki termoelastycznej jest to, że będą się one odkształcać stosownie do temperatury dziecka i jego ułożenia. Dzięki temu minimalizuje się napięcie ciała oraz uciski. Materace piankowe lepiej amortyzują niż sprężynowe. Dodatkowo pianka poliuretanowa będzie antyalergiczna a także przewiewna, dlatego powinna się w praktyce dobrze sprawdzać.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy