Jak wybrać materac w rozsądnej cenie dla dziecka?

Jak wybrać materac w rozsądnej cenie dla dziecka?

Kupno odpowiedniego materaca dla dziecka może przyprawiać o ból głowy. Zaczynamy szukac, porównywać, zastanawiamy się czy wybór będzie korzystny dla zdrowia naszego dziecka. Jaki więc powinien być materac dla dziecka, ile będzie trzeba na niego wydać?

Materac dla dziecka?

Przy wyborze materaca trzeba się kierować wygodą, bezpieczeństwem, zdrowiem małego kręgosłupa. Materac twardy nie będzie spełniał takich warunków. Delikatny kręgosłup będzie się dopiero kształtował i dlatego jest bardzo delikatny. Twarde podłoże nie gwarantuje wygodnego snu. Natomiast zbyt miękki materac nie będzie zapewniał dziecku dobrego podparcia dla ciała. Będzie się odkształcał w okolicy głowy i pupy. Dobrze dobrany materac to taki elastyczny i średnio twardy, dzięki temu maluch ma komfortowy sen i podłoże bezpieczne do wstawania.

Rodzaje

W sprzedaży pojawia się wiele ciekawych propozycji. Materace różnią się nie tylko stopniem twardości, ale także wypełniającym materiałem. Możemy wybierać spośród materacy piankowych, kokosowych, termoelastycznych i lateksowych. Sprawdzamy czym się charakteryzują poszczególne wypełnienia i jaka będzie ich cena.

Materac piankowy

Wykonany z pianki poliuretanowej można go kupić za około 100 złotych. Charakteryzuje się dobrą wentylacją. Jednak najważniejsza będzie dobra jakość pianki. Jeśli będzie ona słaba jakościowo to niestety materac będzie szczególnie podatny na odkształcenia.

Materac termoelastyczny

To ciekawa opcja, która charakteryzuje się szczególną elastycznością. Materac taki będzie reagował na ciepło i dzięki temu dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu będziemy mieli odpowiednie ustawienie dla kręgosłupa. Cena zaczyna się jednak od około 300 złotych.

Materac lateksowy

Tak jak materac termoelastyczny dobrze dopasowuje się do kształtów ciała. Jest to propozycja antybakteryjna, co uniemożliwia pojawienie się grzybów oraz bakterii w jego wnętrzu. Dodatkowo nie będzie zatrzymywał wilgoci i jest przewiewny. Ceny materacy lateksowych mogą być na poziomie kilku tysięcy złotych. Na pewno warto zwracać uwagę na to co chcemy kupić.

Materac kokosowy

Często będzie łączył w sobie materac miękki i twardy. Wszystko dzięki temu, że łączy się piankę z kokosem albo kokos z gryką. Po jednej stronie jest coś dopasowane do najmłodszych dzieci, które jeszcze nie raczkują a po drugiej coś bardziej twardego dla dzieci, które będą chciały wstawać w łóżeczku. Materac kokosowy będzie miał dobrą wentylację, jest antyalergiczny, twardszy i bardziej wytrzymały niż materac piankowy. Cena od 100 zł do kilku tysięcy.

Materac na całe życie?

Może się wydawac, że droższy materac będzie dziecku służył dłużej niż ten tańszy. Ale to błąd. Tak naprawdę nie da się kupić materaca na całe życie szczególnie dla dziecka, ponieważ jego organizm się zmienia, rośnie waga i z czasem będzie potrzebne inne podparcie dla ciała. Materac z pianki wykorzystywany u noworodka u kilkulatka zupełnie nie będzie się już sprawdzał. Dlatego nie patrzymy na cenę ale na dopasowanie materaca do wieku naszego dziecka.

Wybierz wyjątkowe łózeczko i materac dla swojego Malucha. Dowiedz sie jak odpowiednio dobrać meble do wieku Dziecka. 

Zapraszamy