Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Amfiteatr w Koszalinie – nowa wizytówka miasta

Nowy amfiteatr w Koszalinie

Odnowiony amfiteatr w Koszalinie jest jedną z najbardziej zaawansowanych konstrukcji architektonicznych w mieście. Nowoczesna kopuła amfiteatru doskonale wpisuje się w krajobraz otaczającego go parku. Na widowni może zasiąść ponad 4 tys. widzów jednocześnie, a scena może pomieścić nawet kilkudziesięcioosobową orkiestrę. Koszaliński amfiteatr z pewnością zasługuje na miano jednej z wizytówek naszego miasta.

Historia amfiteatru w Koszalinie

Koszaliński amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego został wybudowany w 1973 roku. Był miejscem, w którym corocznie miał odbywać się duży Festiwal Chórów Polonijnych. Naturalne ukształtowanie terenu pozwoliło na zaprojektowanie unikalnego w skali kraju obiektu architektonicznego. W 1975 roku nad amfiteatrem wybudowano zadaszenie – sprawia ono wrażenie dachu zawieszonego w powietrzu, a swoim kształtem przypomina tęczę.

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie

Remont amfiteatru w Koszalinie

W latach 2019-2021 koszaliński amfiteatr przeszedł gruntowną modernizację. Inwestycja w całości kosztowała ok. 44 mln złotych i była jedną z największych zrealizowanych w ciągu ostatnich lat w Koszalinie. Całkowicie odnowiony obiekt jest wyposażony w 4206 miejsc siedzących. Ponadto, w celu organizacji mniejszych imprez, na widowni można wydzielić sektor mieszczący do 1000 widzów. Nowoczesny obiekt jest wyposażony w pełne zaplecze pozwalające na organizację nawet największych wydarzeń artystycznych. Amfiteatr jest uważany za jedną z głównych atrakcji w Koszalinie. Z pewnością zasługuje również na miano jednej z zalet naszego miasta.

Amfiteatr w Koszalinie po remoncie
Zadaszenie amfiteatru w Koszalinie
Scena w amfiteatrze w Koszalinie
Widownia w amfiteatrze w Koszalinie

Gdzie jest zlokalizowany Amfiteatr w Koszalinie?

Amfiteatr w Koszalinie jest zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej 7, w najbardziej zielonej części miasta. Sam obiekt jest położony w Parku przy Amfiteatrze graniczącym bezpośrednio z Parkiem im. Książąt Pomorskich. W niewielkiej odległości znajduje się Filharmonia Koszalińska, a także inne obiekty związane z promocją kultury w Koszalinie. Warto wspomnieć, że tuż przy amfiteatrze do dyspozycji gości jest duży parking. Dodatkowe, bezpłatne miejsca parkingowe są dostępne wzdłuż ulicy Piastowskiej.

Zobacz także:  Siłownia Koszalin, czyli kluby fitness i siłownie w Koszalinie

Park przy Amfiteatrze w Koszalinie

Park, w którym położony jest amfiteatr, ma powierzchnię ok. 8,20 ha i jest drugim co do wielkości parkiem w Koszalinie. Na jego terenie znajduje się wiele drzew, które doczekały się statusu pomników przyrody. Wraz z remontem amfiteatru, jego bezpośrednie otoczenie zyskało nowy blask. Nowa aranżacja terenu oraz liczne nasadzenia sprawiły, że Park przy Amfiteatrze z pewnością będzie jeszcze chętniej odwiedzany przez mieszkańców miasta. 

Warto wspomnieć o Alei Gwiazd Kabaretu prowadzącej od ulicy Piastowskiej do amfiteatru. Znajdują się na niej pamiątkowe odciski dłoni wielu polskich gwiazd kabaretu. Na alejce można znaleźć odciski dłoni m.in. Marcina Wójcika z Kabaretu Ani Mru Mru oraz Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Liczba odcisków dłoni zwiększa się z roku na rok.

Park przy Amfiteatrze w Koszalinie
Schody w koszalińskim parku
Aleja Gwiazd Kabaretu w Koszalinie
Amfiteatr w Koszalinie - Park przy Amfiteatrze
Aleja Gwiazd Kabaretu przy Amfiteatrze w Koszalinie
Odcisk dłoni - Michał Wójcik - kabaret Ani Mru-Mru

Koncerty w amfiteatrze w Koszalinie

Pierwsze koncerty w odnowionym amfiteatrze w Koszalinie są planowane na lipiec 2021 roku. Ich organizacja jest jednak uzależniona od sytuacji związanej z pandemią COVID i znoszeniem kolejnych obostrzeń. Jeśli organizacja koncertów będzie możliwa, jeszcze w tym roku w koszalińskim amfiteatrze odbędzie się m.in. Miejski Hip Hop Festiwal oraz koncert zespołu Lady Pank. Na rozwój sytuacji związanej z pandemią czekają również organizatorzy Koszalińskiego Festiwalu Kabaretu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl