Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Mieszkania w Koszalinie znów drożeją, jednak nieco wolniej (wrzesień 2021)

Ceny mieszkań w Koszalinie - wrzesień 2021

We wrześniu ceny mieszkań w Koszalinie wzrosły w ujęciu miesięcznym o 1,19 procent. Obecnie za metr kwadratowy trzeba zapłacić średnio już 6394 złote. Ceny we wrześniu były o ponad 10 procent wyższe niż zaledwie pół roku temu. Co więcej, średnie ceny ofertowe kawalerek w Koszalinie przekroczyły psychologiczny poziom 7000 zł/m2. Obecnie wiele osób zastanawia się, jaki jest kres możliwości koszalińskiego rynku nieruchomości. W naszym mieście ceny rosną w tempie, znacznie wyprzedzającym poziom inflacji, a także tempo wzrostu płac.

Ile kosztowały mieszkania w Koszalinie we wrześniu 2021 roku?

We wrześniu 2021 roku za metr kwadratowy mieszkania w Koszalinie żądano średnio 6394 złote. Zaledwie miesiąc wcześniej, średnia cena metra kwadratowego wynosiła 6319 złotych. Wrześniowe ceny były o ok. 29,5 procent wyższe, niż w tym samym miesiącu dwa lata temu. Największy wzrost cen w ubiegłym miesiącu zaobserwowano w przypadku kawalerek. Jeszcze w sierpniu kawalerki wyceniano na 6690 zł/m2, natomiast we wrześniu mieszkania jednopokojowe kosztowały już średnio 7002 zł/m2. Nieco wolniej rosły ceny mieszkań dwupokojowych. które we wrześniu oferowano w średniej cenie 6397 zł/m2 (miesiąc wcześniej – 6331 zł/m2). Niewielkie spadki zanotowano w przypadku mieszkań trzypokojowych  – 6173 zł/m2 (w sierpniu – 6241 zł/m2) oraz czteropokojowych – 6003 zł/m2 (6012 zł/m2).

Warto zaznaczyć, że w naszym raporcie bierzemy pod uwagę wszystkie nieruchomości wystawione na sprzedaż w serwisie Otodom.pl. Ostateczna cena mieszkania jest uzależniona m.in. od lokalizacji, standardu wykończenia oraz roku budowy budynku. Mieszkania w starych kamienicach i wielkiej płycie są znacznie tańsze od nowych, oferowanych przez deweloperów na rynku pierwotnym.

Czy ceny mieszkań będą nadal rosły?

Ceny mieszkań są uzależnione od wielu czynników. Obecnie determinuje je wysoka inflacja oraz niskie stopy procentowe. Inflacja w Polsce wyniosła we wrześniu 5,8 procent w ujęciu rocznym i była najwyższa od niemal 20 lat. Z kolei stopy procentowe są utrzymywane na bardzo niskim poziomie, co przekłada się na tanie kredyty hipoteczne. Przyszłość rynku nieruchomości, zarówno lokalnego w Koszalinie, jak i w skali całego kraju, jest uzależniona od decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Podniesienie stóp procentowych będzie skutkowało wzrostem rat kredytów hipotecznych, co może zniechęcić wiele osób do zadłużania się. W połączeniu z dużą liczbą mieszkań dostępnych na rynku może to przełożyć się na spadek cen.

Zobacz także:  Ceny na koszalińskim rynku mieszkaniowym wciąż pną się w górę (lipiec 2021)

Jeśli interesujesz się rynkiem nieruchomości, zajrzyj do działu nieruchomości w Koszalinie. Znajdziesz w nim wiele ciekawych i pożytecnzych informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Źródło: Otodom

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl