Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Wzrosty cen na koszalińskim rynku mieszkaniowym (maj 2021)

Ceny mieszkań w Koszalinie - maj 2021

Ceny mieszkań w Koszalinie znów wzrosły – tak wynika z analizy cen ofertowych nieruchomości ogłaszanych do sprzedaży na portalu Otodom. Średnia cena ofertowa lokalu mieszkalnego w naszym mieście w maju 2021 roku wyniosła 5853 zł/m2. To o 0,84 procent więcej, niż jeszcze miesiąc wcześniej. Ceny mieszkań dwu- i trzypokojowych utrzymują się na poziomie powyżej 6000 zł/m2. Kosmetyczny spadek cen zanotowano w przypadku kawalerek. Sprawdź, ile kosztują obecnie mieszkania w Koszalinie!

Jak kształtowały się ceny w maju 2021 roku?

Średnia cena metra kwadratowego dla mieszkań w Koszalinie z segmentu od 1 do 4 pokoi wyniosła w maju 2021 już 5853 zł/m2. Cena metra zbliża się do pułapu 6000 zł//m2. Wszystko wskazuje, że wkrótce będzie standardem na koszalińskim rynku. W maju wzrosły ceny mieszkań dwu- i czteropokojowych. Z kolei kosmetyczne spadki zanotowano w przypadku kawalerek i lokali trzypokojowych.

Średnia cena metra kawalerki w Koszalinie wyniosła w maju 5931 zł//m2 i była niższa o 69 zł, niż jeszcze miesiąc wcześniej (6050 zł/m2.). W przypadku mieszkań dwupokojowych zanotowano wzrost cen o 52 zł na każdym metrze kwadratowym – obecnie średnia cena lokalu dwupokojowego wynosi w Koszalinie 6100 zł/m2. Delikatnie spadły ceny mieszkań trzypokojowych – ich średnia cena wyniosła w maju 6007 zł/m2, wobec 6025 zł/m2 zanotowanych miesiąc wcześniej. Największy wzrost zarejestrowano w przypadku lokali czteropokojowych – ich ceny wzrosły o 279 zł na każdym metrze, z poziomu 5095 zł/m2 do 5374 zł//m2.

Warto wspomnieć, że nasza analiza cen obejmuje wszystkie rodzaje nieruchomości w Koszalinie oferowane do sprzedaży na portalu Otodom w maju 2021 roku. Ceny mieszkań w Koszalinie mogą znacznie odbiegać od średnich w zależności od wielu czynników. Zalicza się do nich lokalizacja, rok budowy, czy też standard wykończenia lokalu.

Źródło: Otodom

Zobacz także:  "Mieszkanie na sprzedaż Koszalin", czyli ogłoszenia nieruchomości w Koszalinie - gdzie szukać?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl