Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Dziura przy Galerii EMKA w Koszalinie

Dół przy galerii EMKA w Koszalinie

Wielka dziura w sąsiedztwie Galerii Emka w Koszalinie na stałe wpisała się w krajobraz miasta. Ogromny wykop powstał w ramach przygotowań do rozbudowy pierwszego, koszalińskiego centrum handlowego. Prace, które wykonano jeszcze przed 2010 rokiem, zakończyły się na wybetonowaniu wykopu. Z różnych przyczyn rozbudowa koszalińskiej galerii handlowej była odkładana w czasie, a dziura jak ją wykopano i zabetonowano, tak wzbogaca krajobraz Koszalina do dziś.

Informacje o rozpoczynającej się rozbudowie koszalińskiej Galerii Emka pojawiają się w lokalnej prasie od wielu lat. Do dziś w internecie można znaleźć archiwalne artykuły z lat 2007-2020. W każdym z nich mieszkańcy Koszalina są zapewnienia, że kontynuacja rozbudowy rozpocznie się lada dzień. Brak kontynuacji prac był tłumaczony różnymi przyczynami zewnętrznymi.

Kiedy galeria Emka w Koszalinie będzie rozbudowana?

Inwestorzy zapewniają, że nie zrezygnowali z rozbudowy Galerii Emka. Pod koniec 2020 roku uzyskali odpowiednie pozwolenie, a rozbudowa miała rozpocząć się jeszcze przed nadejściem bieżącego roku. Tym razem plany jednak pokrzyżowała kolejna fala epidemii koronawirusa. Podobna sytuacja miała miejsce w 2010 roku, jednak wówczas plany inwestorów pokrzyżował globalny kryzys ekonomiczny. Czy tym razem uda się dokończyć inwestycję?

Jak wyglądają plany rozbudowy galerii EMKA w Koszalinie?

Zgodnie z planami w nowej części Galerii Emka ma się znaleźć kino Helios, siłownia oraz wiele nowych lokali handlowych i usługowych. Powierzchnia 2-kondygnacyjnego obiektu ma wynosić niemal 10 tys. metrów kwadratowych. Z kolei parking dla klientów ma się powiększyć o ponad 800 miejsc. Na realizację inwestycji czekają w szczególności mieszkańcy osiedla Przylesie, którzy liczą, że słynna, psująca wizerunek miasta dziura, w końcu zniknie ich sąsiedztwa.

Galerie handlowe w Koszalinie

Obecnie w Koszalinie działają dwie galerie handlowe: Forum oraz EMKA. Tuż przy drodze S6 powstaje kolejny, duży park handlowy: Koszalin Power Center. Otwarcie swoich sklepów na terenie nowego parku zapowiada między innymi Leroy Merlin oraz Meble Agata. W opinii wielu mieszkańców to właśnie ta inwestycja mogła w ostatnim czasie również pokrzyżować plany inwestora zamierzającego rozbudować galerię Emkę. Czy pandemia nie wpłynie negatywnie na decyzję o rozbudowie centrum handlowego na koszalińskim Przylesiu? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Miejmy nadzieję, że nie kolejnych kilka lat.

Zobacz także:  Dzikie wysypiska śmieci w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Uwaga, materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl