Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Dziura przy Galerii Emka w Koszalinie

Dół przy galerii EMKA w Koszalinie

Wielka dziura w sąsiedztwie Galerii Emka w Koszalinie na stałe wpisała się w krajobraz miasta. Ogromny wykop powstał w ramach przygotowań do rozbudowy pierwszego, koszalińskiego centrum handlowego. Prace, które wykonano jeszcze przed 2010 rokiem, zakończyły się na wybetonowaniu wykopu. Z różnych przyczyn rozbudowa koszalińskiej galerii handlowej była odkładana w czasie, a dziura jak ją wykopano i zabetonowano, wzbogacała krajobraz Koszalina przez długi czas.

Aktualizacja: Wkrótce wielki wykop przestanie istnieć, gdyż rozpoczęto pracę nad rozbudową centrum handlowego.

Informacje o rozpoczynającej się rozbudowie koszalińskiej Galerii Emka pojawiały się w lokalnej prasie od wielu lat. Do dziś w internecie można znaleźć archiwalne artykuły z lat 2007-2020. W każdym z nich mieszkańcy Koszalina są zapewnienia, że kontynuacja rozbudowy rozpocznie się lada dzień. Brak kontynuacji prac był tłumaczony różnymi przyczynami zewnętrznymi.

Kiedy galeria Emka w Koszalinie będzie rozbudowana?

Inwestorzy nie zrezygnowali z rozbudowy Galerii Emka i pod koniec 2020 roku uzyskali odpowiednie pozwolenie. Tym razem plany jednak pokrzyżowała kolejna fala epidemii koronawirusa. Podobna sytuacja miała miejsce w 2010 roku, jednak wówczas plany inwestorów pokrzyżował globalny kryzys ekonomiczny. Czy tym razem uda się dokończyć inwestycję? Wszystko wskazuje, że tak! Pod koniec 2021 roku rozpoczęto zasypywanie wielkiego wykopu. Zakończenie prac jest planowane na koniec 2022 roku.

Jak wyglądają plany rozbudowy galerii EMKA w Koszalinie?

Zgodnie z planami w nowej części Galerii Emka ma się znaleźć kino Helios, siłownia oraz wiele nowych lokali handlowych i usługowych. Już dziś wiadomo, że wśród sklepów znajdzie się m.in. sklep Sinsay oraz JYSK. Powierzchnia 2-kondygnacyjnego obiektu ma wynosić niemal 10 tys. metrów kwadratowych. Z kolei parking dla klientów ma się powiększyć o ponad 800 miejsc. Na realizację inwestycji czekają w szczególności mieszkańcy osiedla Przylesie, którzy liczą, że słynna, psująca wizerunek miasta dziura, w końcu zniknie ich sąsiedztwa.

Zobacz także:  Szpecące reklamy i billboardy w Koszalinie - czy znikną z miasta?

Galerie handlowe w Koszalinie

Obecnie w Koszalinie działają dwie galerie handlowe: Forum oraz EMKA. Tuż przy drodze S6 powstaje kolejny, duży park handlowy: Koszalin Power Center. Otwarcie swoich sklepów na terenie nowego parku zapowiada między innymi Leroy Merlin oraz Meble Agata. W opinii wielu mieszkańców to właśnie ta inwestycja mogła w ostatnim czasie również pokrzyżować plany inwestora zamierzającego rozbudować galerię Emkę. Na szczęście problem wielkiego wykopu w Koszalinie zostanie rozwiązany. Więcej o galerii EMKA przeczytasz w dedykowanym artykule: Galeria handlowa EMKA w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl