Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Internet Koszalin, czyli dostawcy internetu w Koszalinie

Internet Koszalin, czyli dostawcy internetu w Koszalinie - lista

Internet to medium, bez którego praktycznie nikt nie wyobraża sobie życia w dzisiejszych czasach. Podobnie jak prąd, woda, czy też gaz, również internet jest zaliczany do grupy mediów, na których podłączenie decydujemy się zaraz po przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania. Poszukując dostawcy internetu w Koszalinie, mamy do wyboru kilka opcji. W grę wchodzi m.in. internet światłowodowy, radiowy lub komórkowy (5G). Którzy dostawcy internetu są najpopularniejsi w Koszalinie? Ile kosztuje internet w Koszalinie? Jaki internet jest najszybszy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiejszym artykule!

Dostawcy internetu w Koszalinie – lista

Lista dostawców internetu w Koszalinie jest wystarczająco długa, aby każdy mógł wybrać internet dopasowany do swoich potrzeb. Wśród dostępnych opcji mamy do wyboru szybki internet światłowodowy, domowy internet mobilny (5G lub LTE) lub radiowy. Co więcej, są również dostawcy oferujący internet satelitarny umożliwiający korzystanie z sieci na terenie miasta.

Internet z TKK, czyli Telewizji Kablowej Koszalin

Internet w Koszalinie ma w swojej ofercie lokalna telewizja kablowa (TKK). Dostawa internetu odbywa się z wykorzystaniem własnego światłowodu, a oferta obejmuje różne prędkości łącza. Zgodnie z obowiązującym cennikiem, najtańsza z opcji to Sigmamax 100, gdzie maksymalna prędkość pobierania wynosi 100 Mbps. Najszybszy internet jest oferowany w opcji Sigmamax 800, a wówczas prędkość pobierania wynosi do 800 Mbps. Ceny promocyjne przy umowie na czas określony zaczynają się od 47 złotych. Dodatkowe opłaty mogą być naliczane na przykład za wypożyczenie routera. Możliwe jest również wykupienie pakietu, który uwzględnia dostęp do telewizji cyfrowej, a także telefonu stacjonarnego.

Zobacz także:  Przedszkole Koszalin, czyli publiczne i prywatne przedszkola w Koszalinie

Internet z Gawex Media w Koszalinie

Szybki internet światłowodowy w Koszalinie dostarcza również firma Gawex Media. Ze strony internetowej operatora dowiadujemy się, że internet jest dostarczany w kilku opcjach. Najniższy pakiet przewiduje przepustowość łącza do 150 Mb/s. Z kolei najszybszy internet z Gawex ma prędkość do 1 Gb/s. Ceny “Zielonego Internetu” z Gawex zaczynają się od 49 złotych na miesiąc. W swojej ofercie firma oferuje ponadto dostęp do telewizji cyfrowej oraz telefon stacjonarny na abonament. Ceny pakietów są uzależnione od ilości programów telewizyjnych.

Internet światłowodowy od innych dostawców

Internet światłowodowy w Koszalinie oferują również inni dostawcy. Szybki internet przez światłowód można zamówić również w Orange. W zależności od wybranej opcji internet przez światłowód w Orange może być dostarczany z prędkością od 300 Mb/s do 1 Gb/s. Ceny samej usługi, w zależności od wybranej opcji, długości trwania umowy oraz uwzględnionych rabatów, zaczynają się od 59,98 zł na miesiąc. Opłaty dodatkowe mogą być naliczane m.in. za udostępnienie Smart Wi-Fi Box. Dostępność usługi jest uzależniona od posiadania przez Orange swojej sieci w danym regionie. To, czy światłowód jest dostępny w danej lokalizacji w Koszalinie, można sprawdzić bezpośrednio na stronie operatora Orange.

Domowy internet mobilny w Koszalinie

Dobrą opcją jest również wybór domowego internetu mobilnego, który w Koszalinie jest w ofercie kilku dużych sieci komórkowych. Domowy internet jest dostarczany z wykorzystaniem technologii LTE, 4G lub 5G. Internet mobilny bez limitu danych ma w swojej ofercie m.in. sieć T-Mobile. Internet domowy bez kabla jest również dostępny w Play, Orange, Plus oraz Polsat Cyfrowy. Prędkość internetu mobilnego jest uzależniona od wielu czynników, m.in. od obciążenia sieci oraz odległości od najbliższego nadajnika. Ceny internetu mobilnego zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Internet radiowy w Koszalinie

Na internet radiowy najczęściej decydują się mieszkańcy adresów, do których nie doprowadzono jeszcze okablowania sieciowego. Korzystanie z niego jest również możliwe, gdzie pojawiają się problemy z zasięgiem tradycyjnych siedzi komórkowych. W Koszalinie są firmy, które oferują radiowy dostęp do internetu. Jedną z nich jest firma edata, która w swoim cenniku przedstawia kilka opcji do wyboru. W najtańszej opcji internet ma prędkość maksymalna pobierania określoną na 6 Mbps. Dostępne są również szybsze łącza. Internet radiowy w Koszalinie oferuje również firma Jnet. W jej przypadku za łącze o prędkości do 20 Mb/s zapłacimy miesięcznie 80 złotych. Dodatkowe koszty mogą być związane z udostępnianiem infrastruktury radiowej.

Zobacz także:  Technikum Koszalin, czyli jakie technika są w Koszalinie?

Internet satelitarny w Koszalinie

Z pewnością nowością na polskim rynku jest internet satelitarny, z którego można korzystać również w Koszalinie. Koszt łącza jest w takim przypadku jednak najwyższy oraz wymaga instalacji specjalistycznej infrastruktury. W Polsce działa kilka firm, które umożliwiają korzystanie z internetu satelitarnego. Jedną z nich jest Tooway, która oferuje połączenie z internetem w cenie od 59,99 złotych miesięcznie (16Mb/s). Od niedawna swoje usługi na terenie Polski oferuje również SpaceX, należący do Elona Muska. Miesięczny koszt abonamentu za internet ze Starlink jest jednak stosunkowo wysoki, ponieważ cykliczna opłata wynosi ponad 400 złotych. Do tego dochodzi koszt instalacji sprzętu, który może wynieść jednorazowo nawet do 3 tysięcy złotych.

Jaki internet w Koszalinie wybrać?

Wybór odpowiedniego łącza internetowego w Koszalinie jest uzależniony od wielu czynników. Z pewnością najwygodniejszą opcją jest podłączenie internetu światłowodowego. Takie rozwiązanie gwarantuje najszybsze łącze, stabilność połączenia oraz dobry stosunek ceny do jakości świadczonej usługi. Natomiast jeśli nie jesteś pewien, jak długo będziesz zamieszkiwał pod danym adresem, warto rozważyć opcję domowego internetu mobilnego. Wówczas wraz z przeprowadzką wystarczy zabrać modem z kartą sim ze sobą, aby nadal korzystać z internetu.

Jeśli mieszkasz w Koszalinie i szukasz podobnych artykułów, zachęcamy do odwiedzenia działu miejski poradnik. Publikujemy w nim treści, które ułatwiają życie w naszym mieście. W naszych publikacjach m.in. przedstawiamy sylwetki lokalnych urzędów i instytucji działających w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl