Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Największe firmy w Koszalinie, czyli lista największych pracodawców z Koszalina

Największe firmy w Koszalinie, czyli lista największych pracodawców z Koszalina

W Koszalinie swoje siedziby mają firmy działające w wielu branżach. Wiele z nich to przedsiębiorstwa, które z małych firm rodzinnych ewoluowały w największych pracodawców w regionie. Niegdyś małe zakłady produkcyjne, dziś są miejscem pracy dla setek mieszkańców Koszalina i okolic. Które firmy w Koszalinie są największe? Które koszalińskie przedsiębiorstwa zatrudniają najwięcej pracowników? Czym zajmują się największe firmy w Koszalinie? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Które firmy są największe w Koszalinie?

W Koszalinie swoją działalność prowadzi kilka dużych firm. Są one miejscem pracy dla wielu mieszkańców miasta. Do grona największych pracodawców można zaliczyć m.in. firmę NordGlass, Espersen, MPS International, Meden-Inmed, Kospel oraz Grupę Mojsiuk. Lista jest znacznie dłuższa, a poniżej przedstawiamy krótkie charakterystyki poszczególnych firm. Warto wspomnieć, że wiele z nich było wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych w konkursach mających na celu wyłonienie najlepszego pracodawcy w regionie. Dane pochodzą z ogólnodostępnych źródeł, dlatego w niektórych przypadkach mogą być niedokładne. Niemniej dołożyliśmy wszelkich starań, aby lista była jak najbardziej adekwatna do rzeczywistości.

NordGlass

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 11

NordGlass to jeden z największych pracodawców w Koszalinie. Marka należy do AGC Automotive Europe (japońska Grupa AGC), a przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji szyb samochodowych. Firma NordGlass istnieje od 20 lat, a z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa wynika, że zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. Fabryka NordGlass w Koszalinie znajduje się przy ulicy Bohaterów Warszawy 11 w zachodniej części miasta. Poza liniami produkcyjnymi, na miejscu znajduje się ponadto serwis szyb samochodowych.

Meden-Inmed

Adres: ul. Wenedów 2

Meden-Inmed z Koszalina to firma, która zajmuje się produkcją oraz dystrybucją sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Historia koszalińskiej firmy sięga 1989 roku. W ciągu 30 lat Meden-Inmed rozwinął się z małej działalności prowadzonej w garażu do dużego przedsiębiorstwa posiadającego własne hale produkcyjne i centrum logistyczne. Obecnie firma zatrudnia ponad 250 osób, a sprzęt jest eksportowany do kilkudziesięciu krajów całego świata.

Zobacz także:  Nowy dworzec PKP w Koszalinie - kiedy będzie gotowy?

Grupa Mojsiuk

Adres: Stare Bielice

Grupa Mojsiuk to autoryzowany dealer samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych marek Mercedes-Benz, Honda, Citroen oraz Peugeot. Salony samochodowe Mojsiuk są zlokalizowane w podkoszalińskich Bielicach. Również tam znajduje się centrum serwisowe oraz blacharsko-lakiernicze należące do grupy. Historia firmy sięga 1979 roku. Na początku swojej działalności firma świadczyła jedynie usługi blacharskie. Dziś pod marką Grupy Mojsiuk działają salony samochodowe w Koszalinie, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. 

Espersen Polska

Adres: ul. Mieszka I 29 / BoWiD 15

Espersen jest światowym liderem w branży przetwórstwa ryb. W firmie przetwarza się m.in. filety rybne, mrożone bloki rybne, a także ryby panierowane. Koszalińska fabryka Espersen jest jedną z największych spośród wszystkich fabryk przetwórstwa rybnego w Polsce. Obecnie Espersen w Koszalinie zatrudnia około 1000 osób. To sprawia, że firma jest zaliczana do grona największych pracodawców w naszym mieście. Przedsiębiorstwo było wyróżniane w wielu lokalnych plebiscytach m.in. Pracodawca Roku Pomorza organizowanym przez Północną Izbę Gospodarczą.

Kospel

Adres: ul. Olchowa 1 / BoWiD 24

Firma Kospel z Koszalina jest jednym z największych w Polsce producentów sprzętu związanego z elektrycznym ogrzewaniem. Obecnie firma należy do niemieckiej grupy Viessmann. W ofercie Kospel znajdują się m.in. elektryczne kotły centralnego ogrzewania, podgrzewacze przepływowe oraz bojlery elektryczne. Sprzęt oferowany przez Kospel cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość współpracy z odnawialnymi źródłami energii elektrycznej, np. panelami fotowoltaicznymi. Poza Koszalinem firma Kospel posiada zakłady produkcyjne również w Damnicy koło Słupska oraz w Karlinie. Obecnie przedsiębiorstwo produkcyjne zatrudnia ponad 500 pracowników. Produkty Kospel są eksportowane do wielu krajów całego świata.

EkoWodrol

Adres: ul. Słowiańska 13

Firma EkoWodrol z Koszalina jest wykonawcą technologii uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. W ofercie znajduje się również budowa instalacji wewnętrznych, sieci technologicznych, obiektów wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Firma realizuje również budowy instalacji fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1992 roku, a swoje usługi świadczy na terenie całej Polski. Misją firmy jest “Tworzenie przyjaznego środowiska”. Siedziba firmy EkoWodrol znajduje się w południowej części w miata w okolicach koszalińskiej ciepłowni.

Zobacz także:  Wszystko, co musisz wiedzieć o szukaniu pracy w Koszalinie!

Bumar Koszalin

Adres: ul. Lechicka 51

Firma Bumar z Koszalina zajmuje się produkcją podnośników montażowych o różnym przeznaczeniu. Podnośniki z Koszalina są również montowane na wozach strażackich. Ponadto przedsiębiorstwo produkuje innowacyjne rozwiązania dedykowane do systemów fotowoltaicznych. Bumar to firma, która szczyci się ponad 70-letnią tradycją, a ciągły rozwój sprawił, że dziś zatrudnia wielu mieszkańców Koszalina i okolic.

Biedronka / Jeronimo Martins Polska

Do grona największych pracodawców w Koszalinie jest zaliczana również firma Jeronimo Martins Polska. Przedsiębiorstwo jest właścicielem sklepów Biedronka, których w naszym mieście jest już 14. Ponadto Biedronka w Koszalinie posiada również centrum logistyczne, które znajduje się na terenie strefy ekonomicznej.

MPS International

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 30

MPS International z Koszalina to przedsiębiorstwo produkcyjne o szerokim asortymencie oferowanych produktów. W MPS produkuje się m.in. opakowania z tworzyw sztucznych, kosmetyki oraz środki czystości. Firma ma szwedzkie korzenie, a do Polski została przeniesiona w latach 70-tych ubiegłego wieku. W 2020 roku MPS International został uwzględniony w rankingu Gazele Biznesu jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm w Polsce.

Tepro

Adres: ul. Przemysłowa 5

Historia firmy Tepro z Koszalina sięga 1965 roku. To wówczas rozpoczęto budowę zakładu maszyn lampowych w naszym mieście. Dziś firma Tepro posiada halę produkcyjną o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych oraz halę montażową o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych. Firma zajmuje się produkcją m.in. pakowarek, pomp, armatury oraz komór próżniowych. Produkty Tepro są eksportowane do wielu zakątków całego świata.

Najwięksi pracodawcy z Koszalina

W naszym artykule staraliśmy się pokrótce przedstawić sylwetki największych pracodawców z Koszalina. Jeśli uważasz, że na liście brakuje którejś z lokalnych firm, daj nam o tym znać. Warto wspomnieć, że wkrótce lista może się powiększyć o kolejne firmy. Na terenie Koszalina powstaje bowiem m.in. duże centrum logistyczne Panattoni Park oraz zakład produkcyjny GEA Tuchenhagen. Wiele inwestycji jest ponadto realizowanych w obrębie koszalińskiej strefy ekonomicznej. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszego portalu oraz działu biznes i infrastruktura. To właśnie tutaj znajdziesz wiele informacji na temat lokalnych przedsiębiorstw oraz rozwoju biznesu w Koszalinie.

Zobacz także:  Panattoni Park Koszalin - nowe centrum logistyczne w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl