Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Straż miejska w Koszalinie

straż miejska w Koszalinie

Straż miejska to formacja mająca na celu dbanie o porządek publiczny na terenie miasta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami strażnicy miejscy mają także prawo kontrolować w ograniczonym zakresie ruch uliczny. Straż miejska podlega pod lokalny samorząd i często swoimi działaniami wspomaga inne służby mundurowe. Od wielu lat w ten sposób działa Straż Miejska w Koszalinie. Jej kadra w naszym mieście liczy około 30 osób. Sprawdź, co warto wiedzieć o straży miejskiej w Koszalinie.

Numer telefonu straży miejskiej w Koszalinie

Aby wezwać straż miejską w Koszalinie, należy zadzwonić pod ogólnopolski numer alarmowy 986. Koszalińska straż miejska dysponuje również numerami telefonów stacjonarnych – 943460967, 943460968 oraz 943460969. Warto wiedzieć, że straż miejska w Koszalinie działa w godzinach od 7:00 do 22:00. W przypadku zapytań niewymagających pilnej interwencji, ze Strażą Miejską można skontaktować się, wysyłając maila na adres straz.miejska@um.koszalin.pl.

Siedziba straży miejskiej w Koszalinie

Siedziba straży miejskiej w Koszalinie znajduje się przy ulicy Mariańskiej 9. W biurze można załatwić wiele spraw, które wymagają bezpośredniej rozmowy ze strażnikami. Warto wiedzieć, że strażnicy mają w większości przypisane konkretne rewiry działalności. Kontaktując się ze strażą miejską, uzyskasz informację do kogo zgłosić problem zauważony w danej okolicy.

Co jest najczęściej zgłaszane na straż miejską?

Najczęściej na straż miejską zgłaszane są sprawy związane z ruchem drogowym, ochroną środowiska, porządkiem i bezpieczeństwem publicznym oraz sprawami sanitarnymi. W przypadku spraw związanych z ruchem drogowym straż miejską można poprosić o pomoc m.in. w związku z nieprawidłowym parkowaniem, uciążliwymi naprawami pojazdów w sąsiedztwie, uszkodzeniami jezdni oraz nieprawidłowym zabezpieczeniem robót drogowych.

Coraz częściej mieszkańcy proszą straż miejską o interwencję w kwestiach związanych z ochroną środowiska. Zgłaszane jest m.in. spalanie śmieci w domowych piecach, nielegalne wycinki drzew, wycieki nieczystości czy też niszczenie terenów zielonych. W przypadku porządku i bezpieczeństwa publicznego straż miejska interweniuje w związku z zakłócaniem spokoju przez innych, niewywiązywaniem się z obowiązków przez administratorów budynków (np. odśnieżanie) czy handlem obwoźnym bez zezwolenia. Sprawy sanitarne dotyczą m.in. sprzedaży towarów bez odpowiedniego zezwolenia.

Zobacz także:  KKS, czyli Koszalińska Karta Seniora

Więcej informacji o straży miejskiej w Koszalinie można znaleźć na stronie koszalińskiego Urzędu Miejskiego pod adresem koszalin.pl/pl/baza-kontaktowa/wydzialy/25.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl