Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Koszalinie? (kwiecień 2021)

Wynajem mieszkania w Koszalinie

Koszt wynajmu mieszkania w Koszalinie nie należy do najniższych. W wielu przypadkach czynsze nie odbiegają znacznie od tych obowiązujących w dużo większych miastach. Na taki stan rzeczy wpływ ma znacznie mniejsza oferta mieszkań dostępnych na wynajem na rynku koszalińskim. Choć pandemia koronawirusa sprawiła, że ceny mieszkań na wynajem nieco spadły, to w Koszalinie wciąż utrzymują się na stosunkowo wysokim poziomie. Dziś sprawdzamy, ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Koszalinie.

W tym celu porównaliśmy ceny mieszkań na wynajem oferowanych na łamach najpopularniejszego w Polsce serwisu ogłoszeń nieruchomości Otodom. Przeglądając portal w połowie kwietnia, znaleźliśmy kilkadziesiąt mieszkań na wynajem w Koszalinie.

Ceny najmu mieściły się w zakresie od 800 do 2800 złotych miesięcznie. Koszt najmu poszczególnych nieruchomości jest zależny od kilku czynników takich jak metraż, lokalizacja, rodzaj budownictwa czy też standard wykończenia.

Ile kosztuje wynajem kawalerki w Koszalinie?

Podobnie jak i w innych miastach, najtaniej w Koszalinie można wynająć kawalerkę. Ceny mieszkań jednopokojowych oferowanych na wynajem zaczynają się już od 800 złotych za miesiąc. W przypadku kawalerek średnia cena najmu w przeliczeniu na metr kwadratowy wynosi 54 złote.

Warto wspomnieć, że ceny najmu nie zawierają dodatkowych opłat np. czynszu odprowadzanego comiesięcznie do spółdzielni mieszkaniowej. Ten w przypadku kawalerek wynosi przeciętnie od 200 do 250 złotych. W przypadku wynajmu mieszkania jest stałym kosztem doliczanym do odstępnego.

Koszt najmu mieszkań dwu- i trzypokojowych

Za wynajęcie mieszkania dwu- lub trzypokojowego w Koszalinie zapłacimy co najmniej 1200 zł. Po doliczeniu dodatkowych opłat czynszowych miesięczny koszt najmu wynosi od 1500 złotych wzwyż. Średnia cena najmu mieszkania dwupokojowego w Koszalinie w przeliczeniu na metr kwadratowy wynosi 41 złotych. W przypadku mieszkań trzypokojowych jest nieco niższa i wynosi 36 złotych za metr miesięcznie.

Zobacz także:  Ceny mieszkań w Mielnie - ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Mielnie?

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania zamiast najmu?

Rosnące ceny najmu mieszkań sprawiają, że coraz więcej osób jako alternatywę rozważa zakup nieruchomości na kredyt hipoteczny. W perspektywie kilkudziesięciu lat, takie rozwiązanie jest w wielu przypadkach znacznie bardziej opłacalne, niż wynajem. Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych sprawia, że często rata kredytu jest znacznie niższa, niż miesięczna kwota, którą należałoby płacić za wynajem mieszkania.

Źródło: Otodom.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl