Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Kredyt hipoteczny na mieszkanie w Koszalinie. Sprawdź, ile wynosi miesięczna rata kredytu!

Obliczenie wysokości rat kredytu hipotecznego online

Ceny mieszkań w Koszalinie rosną nieustannie od wielu miesięcy. Ten trend obserwujemy zarówno w przypadku mieszkań oferowanych na rynku wtórnym, jak i nowych inwestycji deweloperskich realizowanych na terenie naszego miasta. Ceny nieruchomości osiągnęły poziom, który sprawia, że w przypadku większości gospodarstw domowych zakup własnego em za gotówkę jest wręcz niemożliwy. Wiele osób, decydując się na zakup mieszkania, posiłkuje się kredytem hipotecznym. Dziś sprawdzamy, ile wynosi rata kredytu hipotecznego!

Kliknij i przejdź do kalkulatora kredytu hipotecznego, aby obliczyć wysokość raty!

Od czego zależy wysokość rat kredytu hipotecznego?

Wysokość rat kredytu hipotecznego zależy od kilku czynników. Najważniejszymi z nich jest oczywiście kwota, na jaką zaciągnięto zobowiązanie oraz okres spłaty. Duże znaczenie ma również aktualne oprocentowanie, marża banku oraz inne opłaty dodatkowe doliczane comiesięcznie do spłacanej raty.

Warto wspomnieć, że wysokość raty kredytu hipotecznego ze zmiennym oprocentowaniem jest uzależniona od wysokości stopy referencyjnej. Ta jest ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP) i może zmieniać się wraz z upływem czasu. RPP podejmując decyzję o podniesieniu lub obniżeniu stóp procentowych, bierze pod uwagę m.in. poziom inflacji oraz inne czynniki ekonomiczne. Pamiętaj również, że w wielu bankach wysokość płaconych rat jest zależna od wzkaźników WIBOR, najczęściej 3M oraz 6M. Przy podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu długoletniego zobowiązania, weź pod uwagę, że wysokość płaconych rat może z czasem znacznie wzrosnąć.

Zobacz także:  Wakacje nie powstrzymały wzrostów cen mieszkań w Koszalinie (sierpień 2021)

Jaka rata w przypadku kredytu na mieszkanie o wartości 250, 300 i 400 tysięcy złotych?

Dziś sprawdzamy, ile orientacyjnie może wynieść rata kredytu zaciągniętego według obecnie obowiązujących na rynku warunków. Pod uwagę bierzemy zakup mieszkań o wartości: 250, 300 oraz 400 tysięcy złotych ze standardowym wkładem własnym w wysokości 20 procent i przeciętnym RRSO w wysokości około 3,5%. Mieszkania w takich cenach można znaleźć na koszalińskim rynku nieruchomości. 

Jednocześnie zaznaczamy, że nasze wyliczenia są jedynie orientacyjne i nie można ich traktować jako wskazówki w podejmowaniu decyzji finansowych. Na rynku z pewnością można spotkać zarówno lepsze, jak i mniej korzystne oferty. Nasze wyniki opieramy na podstawie wyliczeń w ogólnodostępnych kalkulatorach kredytowych. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu warto skontaktować się z bankiem lub doradcą kredytowym.

Patio Apartments w Koszalin ul. Hallera przy ulicy Hallera- nowy apartamentowiec
Budynek powstający w ramach inwestycji Patio Apartments w Koszalinie

Rata kredytu hipotecznego na mieszkanie o wartości 250 tysięcy złotych

W przypadku zakupu mieszkania o wartości 250 tysięcy złotych z wkładem własnym w wysokości 20% wartości (50 tys. zł), od banku musimy pożyczyć 200 tys. zł. Zaciągając kredyt hipoteczny na okres 30 lat, rata kredytu wyniesie wówczas około 850 zł. Jeśli taki sam kredyt zaciągniemy na 20 lat, musimy być przygotowani na pokrycie miesięcznych rat w wysokości około 1350 zł. Z kolei w przypadku zaciągnięcia zobowiązań na 10 lat – rata kredytu wyniesie około 1950 zł miesięcznie.

Rata kredytu hipotecznego na mieszkanie o wartości 300 tysięcy złotych

Zaciągając kredyt hipoteczny na mieszkanie o wartości 300 tysięcy złotych, kupujący jest zobowiązany wnieść wkład własny w wysokości co najmniej 60 tys. zł (20% z 300 tys. zł). Wartość zobowiązania wyniesie wówczas łącznie 240 tys. zł. W przypadku kredytu zaciągniętego na 30 lat miesięczna rata wyniesie około 1050 zł. Kredyt zaciągnięty na 20 lat, to rata w wysokości około 1350 zł, a 10 lat – około 2350 zł.

Zobacz także:  Ile kosztuje mieszkanie w Koszalinie? (czerwiec 2021)

Rata kredytu hipotecznego na mieszkanie o wartości 400 tysięcy złotych

Za 400 tysięcy złotych można nabyć w Koszalinie duże mieszkanie. W takim przypadku wkład własny wyniesie minimum 80 tys. zł, a wartość zaciągniętego kredytu hipotecznego – 320 tys. zł. Decydując się na taki zakup i zobowiązanie na 30 lat miesięczna rata wyniesie około 1400 zł. Kredyt w takiej samej wysokości zaciągnięty na 20 lat to rata w wysokości około 1800 zł miesięcznie. W przypadku zobowiązania zaciągniętego na 10 lat, oddamy co miesiąc około 3100 zł.

Kalkulator rat kredytu hipotecznego

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wysokość rat kredytu hipotecznego jest uzależniona od wielu czynników. Aby poznać ich orientacyjną wysokość dla innych kombinacji, warto skorzystać z narzędzia jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego. W sieci jest dostępnych wiele kalkulatorów hipotecznych, a można je znaleźć m.in. stronach banków oraz firm zajmujących się pośrednictwem w udzielaniu kredytów mieszkaniowych. Aby ułatwić obliczenie wysokości rat kredytu na zakup mieszkania, poniżej przedstawiamy jeden z dostępnych kalkulatorów.

Kalkulator zdolności kredytowej

Kolejnym przydatnym narzędziem dla osób rozważających zakup nieruchomości na kredyt, jest kalkulator zdolności kredytowej. Kalkulatory zdolności pozwalają poznać maksymalną wysokość kredytu hipotecznego, jaki można uzyskać przy osiąganych aktualne dochodach netto gospodarstwa domowego. Oczywiście, podobnie jak w przypadku rat kredytów hipotecznych, wyliczenia należy traktować orientacyjnie. Ostateczną zdolność kredytową poznamy, składając odpowiednie dokumenty w banku lub u doradcy kredytowego. Prosty kalkulator do obliczenia zdolności kredytowej znajdziesz poniżej.

Zakup mieszkania na kredyt w Koszalinie

Kupujący z pewnością nie mogą narzekać na brak ofert sprzedaży nieruchomości w Koszalinie. I to zarówno jeśli chodzi o rynek wtórny, jak i pierwotny. W koszalińskich biurach nieruchomości oraz na serwisach ogłoszeniowych można znaleźć mnóstwo ofert sprzedaży mieszkań w każdym standardzie i w praktycznie każdej możliwej lokalizacji. Jeśli szukasz nowego mieszkania w Koszalinie, zachęcamy do zapoznania się z jednym z naszych wcześniejszych artykułów o aktualnych inwestycjach deweloperskich w Koszalinie. Znajdziesz go w dziale “Nieruchomości”, wraz z innymi raportami dotyczącymi koszalińskiego rynku nieruchomości.

Zobacz także:  Darmowe projekty domów do 70m2 bez pozwolenia do pobrania
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl