Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Ceny mieszkań w Koszalinie – jaka jest średnia cena metra? (kwiecień 2021)

Ceny mieszkań w Koszalinie

W ostatnich latach ceny mieszkań w całej Polsce rosły w bardzo szybkim tempie. Podobna tendencja utrzymywała się na rynku koszalińskim. Wzrost cen nieruchomości w Koszalinie zaobserwowano dla mieszkań oferowanych praktycznie w każdym segmencie. Bardzo szybko rosły ceny mieszkań zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie. Dziś sprawdzamy, jakie są obecnie ceny mieszkań w Koszalinie.

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Koszalinie?

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Koszalinie to obecnie 5804 zł (kwiecień 2021). Tak wynika z analizy cen mieszkań oferowanych do sprzedaży za pośrednictwem najpopularniejszego w Polsce serwisu ogłoszeń nieruchomości Otodom. Pod uwagę wzięliśmy ceny mieszkań składających się od 1 do 4 pokoi. Warto wspomnieć, że w kwietniu 2019 roku, średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Koszalinie wynosiła 4963 zł. Oznacza to, że zaledwie w ciągu dwóch lat ceny mieszkań w Koszalinie wzrosły o ok. 17 procent.

Nowe mieszkania przy ulicy Hallera w Koszalinie
Budowa nowego apartamentowca przy ulicy Hallera w Koszalinie

Najdroższe są mieszkania w segmencie od 1 do 3 pokoi

Z analizy cen wynika, że najdroższe są kawalerki oraz mieszkania dwu- oraz trzypokojowe. Za kawalerkę w Koszalinie zapłacimy średnio 6050 zł/m2. Z kolei mieszkanie dwupokojowe to wydatek rzędu 6048 zł/m2. Niewiele tańsze są mieszkania trzypokojowe, za które oczekuje się średnio 6025 zł/m2. Nieco taniej oferowane są mieszkania czteropokojowe – w ich przypadku średnia cena ofertowa wynosi 5095 zł/m2. Przedstawione ceny obejmują mieszkania zarówno w nowym, jak w starym budownictwie.

Warto wspomnieć, że ceny nowych mieszkań w Koszalinie, które można obecnie znaleźć w ofercie deweloperów, zaczynają się od około 5250 zł/m2. Z kolei najdroższe oferowane są w cenach nawet 9000 zł/m2. W nieco niższych cenach można kupić mieszkanie w stanie deweloperskim zlokalizowane w miejscowościach ościennych Koszalina.

Źródło: Otodom.pl

Zobacz także:  Wakacje nie powstrzymały wzrostów cen mieszkań w Koszalinie (sierpień 2021)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Uwaga, materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl