Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Pokoje do wynajęcia w Koszalinie – ile kosztują? Gdzie szukać?

Pokoje do wynajęcia w Koszalinie - ile kosztują, gdzie szukać ofert

Sezon na pokoje do wynajęcia w Koszalinie rozpoczyna się na dobre we wrześniu. To wówczas zbliża się termin rozpoczęcia roku akademickiego i studenci rozglądają się za tzw. stancjami. Największą uczelnią w naszym mieście jest Politechnika Koszalińska, jednak miejsc, gdzie można podjąć naukę, jest znacznie więcej. Ile kosztuje pokój do wynajęcia w Koszalinie? Gdzie szukać ogłoszeń? Czy pokój jest tańszy niż miejsce w akademiku? Sprawdzamy!

Ile kosztuje wynajem pokoju w Koszalinie?

Wynajem pokoju w Koszalinie to obecnie koszt około 700-750 złotych na miesiąc – tak wynika z analizy ofert, które znaleźliśmy w popularnych serwisach ogłoszeniowych. Najtańsze pokoje są oferowane w cenie 550 złotych miesięcznie. Z kolei ceny najdroższych pokoi do wynajęcia w Koszalinie kształtują się na poziomie 900-1000 złotych.

W większości przypadków do ceny najmu należy doliczyć koszt zużycia mediów, a także czynszu ponoszonego comiesięcznie na rzeczy wspólnoty/spółdzielni mieszkaniowej. Czynsz i media są dzielone równomiernie na wszystkich najemców mieszkających w danym mieszkaniu/domu. Koszt opłat dodatkowych po podziale na osobę wynosi przeciętnie od 150 do 250 złotych miesięcznie.

Co bardziej opłacalne – akademik czy wynajem pokoju w Koszalinie?

Sprawdźmy, jak ceny wynajmu pokoi w Koszalinie wypadają na tle kosztów wynajmu miejsca w akademiku. W tym celu zaglądamy do cennika akademików Politechniki Koszalińskiej, który obowiązuje dla studentów uczelni. Dowiadujemy się w niego, że miejsce w pokoju jednoosobowym to koszt od 550 do 600 złotych miesięcznie. Za miejsce w pokoju dwuosobowym trzeba zapłacić od 410 do 450 złotych miesięcznie. Z kolei koszt miejsca w pokoju trzyosobowym wynosi 360 złotych miesięcznie.

W akademikach politechniki mogą zamieszkać również studenci innych uczelni. Wówczas miesięczny koszt najmu jest nieco wyższy (przeciętnie od 50 do 100 złotych miesięcznie). Studenci innych uczelni muszą do ceny najmu ponadto doliczyć podatek VAT w wysokości 8 procent. Wszyscy mieszkańcy akademików mogą liczyć na bezpłatny dostęp do przewodowej sieci internetowej.

Zobacz także:  Najdroższe mieszkanie w Koszalinie - ile kosztuje?

Gdzie szukać pokoi na wynajem w Koszalinie?

Ogłoszenia dotyczące pokoi na wynajem w Koszalinie można znaleźć na wielu popularnych portalach ogłoszeniowych. Najwięcej ofert jest zamieszczanych w serwisie OLX w dziale “Stancje i pokoje”. Ogłoszenia pokojów do najmu są dostępne również w serwisie Otodom, Gratka oraz Nieruchomości-online. Warto również zajrzeć na mniej popularne portale, takie jak Lento. Ze względu na brak opłat lub znacznie niższe koszty zamieszczania ogłoszeń, to właśnie tam wielu właścicieli decyduje się na dodanie swojej oferty. Jeśli szukasz stacji do wynajęcia w Koszalinie, zajrzyj również do Marketplace oraz na lokalne grupy tematyczne na Facebooku.

A może zamieszkać nad morzem?

Centrum Koszalina jest oddalone zaledwie 10 kilometrów w linii prostej od wybrzeża Bałtyku. Dojazd samochodem do Mielna poza sezonem zajmuje około 20 minut. Z tego powodu, decydując się na studia w Koszalinie, może warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zamieszkać w Mielnie? Poza sezonem wiele nadmorskich pensjonatów i mieszkań na wynajem jest pustych, a ich właściciele chętnie wynajmują pokoje na dłuższy okres. Przy najmie długoterminowym z pewnością można wynegocjować korzystną cenę. Jedyną przeszkodą w codziennych dojazdach do Koszalina może być brak sprawnie działającej komunikacji miejskiej. Dlatego ta opcja jest raczej polecana osobom zmotoryzowanym.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, zajrzyj do działu nieruchomości w Koszalinie na łamach naszego portalu. To właśnie tam poruszamy bieżące kwestie związane z lokalnym rynkiem nieruchomości.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl