Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Hossoland – lokalizacja, atrakcje, kiedy otwarcie?

Hossoland - Brojce

Hossoland to olbrzymi park rozrywki, który powstaje w okolicach Gryfic, w odległości zaledwie 30 kilometrów od Kołobrzegu. Gigantyczny, około 40-hektarowy rodzinny park rozrywki ma być miejscem, jakiego jeszcze nie ma na turystycznej mapie Polski. Kilka krain tematycznych, ekstremalne karuzele i park wodny to tylko część atrakcji, jaka będzie czekała na gości parku rozrywki w gminie Brojce. Gdzie dokładnie będzie zlokalizowany park rozrywki Hossoland? Jakie atrakcje będą czekały na gości na miejscu? Na kiedy jest planowane otwarcie Hossolandu? Sprawdzamy!

Gdzie będzie zlokalizowany park rozrywki Hossoland?

Park rozrywki Hossoland będzie zlokalizowany w miejscowości Kiełpino (gmina Brojce, powiat gryficki, województwo zachodniopomorskie). Teren, na którym powstanie Hossoland, znajduje się mniej więcej w połowie drogi pomiędzy miejscowościami Brojce oraz Kiełpino. Brojce znajdują się w odległości około 10 kilometrów w kierunku północno-wschodnim od Gryfic przy drodze wojewódzkiej DW105. Z kolei od zjazdu z drogi ekspresowej S6 park rozrywki będzie dzieliła odległość zaledwie 1 kilometra. Wybrana lokalizacja i adres parku sprawia, że do Hossolandu będzie można wygodnie dojechać z wielu części województwa zachodniopomorskiego.

Odległość, jaką będą musieli pokonać mieszkańcy Szczecina, będzie wynosiła około 80 kilometrów. Hossoland od Kołobrzegu będzie dzieliła odległość zaledwie 30 kilometrów, natomiast od Koszalina – około 70 kilometrów. Do parku rozrywki będzie można dotrzeć w niespełna godzinę również w wielu miejscowości nadmorskich, takich jak Mielno, Łazy, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Pobierowo, czy też Rewal. To sprawia, że nasz region jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności w oczach turystów. Inwestorzy liczą na wielu gości z Niemiec, dla których dojazd do Hossolandu w gminie Brojce będzie również bardzo wygodny.

Zobacz także:  Ogrody Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina

Jak duży będzie Hossoland?

Powierzchnia Hossolandu będzie wynosiła około 40 hektarów. To sprawia, że nowy park rozrywki w okolicach Gryfina będzie jednym z największych w Polsce. Jego powierzchnia oraz liczba dostępnych atrakcji z pewnością sprawi, że szybko stanie się on alternatywą do Energylandii położonej w Zatorze na południu Polski. Hossoland będzie również znacznie większy niż Pomerania Fun Park, który znajduje się w okolicach Kołobrzegu. Teren inwestycji będzie tak duży, że znajdzie się w nim miejsce na 11 restauracji, 6 kawiarni oraz 13 sklepów. Pracę w olbrzymim lunaparku może znaleźć nawet 300 osób. 

Atrakcje w Hossolandzie pod Gryficami

Kiedy będzie otwarcie parku rozrywki Hossoland?

Otwarcie parku rozrywki Hossoland jest zaplanowane na wiosnę 2024 roku. Informację o inwestycji utrzymywano w tajemnicy do samego końca. Konferencja prasowa, na której podano szczegóły inwestycji, odbyła się już po rozpoczęciu pierwszych prac na terenie nabytym przez inwestora. Wszystko wskazuje na to, że już za niespełna dwa lata mieszkańcy regionu, i nie tylko, będą mogli skorzystać z ekstremalnych atrakcji w okolicach Gryfic. Z napływu turystów ucieszą się z pewnością również właściciele okolicznych gospodarstw agroturystycznych i hoteli.

Jakie atrakcje będą dostępne w parku rozrywki Hossoland?

W parku rozrywki Hossoland inwestorzy zapowiadają budowę czterech krain tematycznych: rybackiego Miasta Syrenki, bursztynowego Królestwa Baltambrya, charyzmatycznej Krainy Wikingów oraz Smoczej Doliny Kopalni. Goście Hossolandu będa mogli skorzystać z ponad 50 atrakcji. Wśród nich znajdzie się kilka ekstremalnych rollercoasterów oraz wiele karuzel przeznaczonych dla osób z różnych grup wiekowych. Oznacza to, że park rozrywki Hossoland będzie miejscem, w którym czas na dobrej zabawie, będa mogły spędzać całe rodziny.

Inwestor, grupa Hosso, zapowiada, że docelowo na terenie lunaparku zbuduje również wodny park rozrywki oraz latarnię. Najmłodsi chętnie będą korzystać z multimedialnych fontann oraz możliwości uczestnictwa w pokazach magii. Liczba atrakcji sprawia, że wielomilionowa inwestycja w okolicach Kołobrzegu, może stać się wkrótce jednym z najciekawszych punktów na turystycznej mapie Polski. Szczególnie, wśród osób spragnionych ekstremalnych wrażeń oraz rodzin z dziećmi. Kilka wstępnych wizualizacji parku można zobaczyć na stronie hossoland.pl.

Rollercoaster w Hossoland pod Szczecinem

Kto buduje Hossoland?

Inwestycję wycenianą na kilkaset milionów złotych realizuje Grupa Hosso. Spółka, która swoją siedzibę ma w Szczecinie, jest znana z wielu inwestycji realizowanych na rynku nieruchomości komercyjnych. Swoje centra handlowe Grupa Hosso posiada m.in. w Kołobrzegu, Szczecinku, Policach, Gryfinie oraz Białogardzie. W Koszalinie znajdują się ponadto dwa biurowce, których budowę zrealizowała szczecińska spółka.

Zobacz także:  Chłopy nad morzem - atrakcje, plaża, noclegi

Nowy park rozrywki to dobra informacja również dla Koszalinian

Z nowej inwestycji ucieszy się z pewnością również wielu mieszkańców Koszalina. Tym bardziej że park będzie zlokalizowany w niewielkiej odległości od naszego miasta. Dla wielu osób, szczególnie rodzin z dziećmi, Hossoland będzie idealnym miejscem wypadowym na jednodniową wycieczkę. Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, zajrzyj do działu turystyka oraz atrakcje w Koszalinie, które można znaleźć na łamach naszego portalu. To właśnie tam przedstawiamy m.in. największe wesołe miasteczka w okolicach Koszalina, pobliskie ogrody zoologiczne oraz inne atrakcje, które czekają na turystów w okolicy.

Zdjęcia poglądowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl