Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Piknik militarny 2022 w Bornem Sulinowie – kiedy, gdzie, jaki jest program?

Piknik militarny Borne Sulinowo - kiedy, gdzie, program

Wojskowy piknik militarny w miejscowości Borne Sulinowo to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez militarnych organizowanych w naszym kraju. To jeden z największych pikników tego typu, które odbywają się w Polsce. Piknik wojskowy w Bornem Sulinowie jest chętnie odwiedzany nie tylko przez miłośników militariów, ale i całe rodziny. Z racji niewielkiej odległości, piknik militarny w miejscowości Borne Sulinowo z pewnością odwiedzi również wielu mieszkańców Koszalina. Kiedy odbędzie się piknik militarny w 2022 roku w Bornem Sulinowo? Gdzie dokładnie będzie zorganizowana impreza militarna? Jaki jest program wydarzenia? Sprawdzamy!

Kiedy odbędzie się piknik militarny 2022 w Bornem Sulinowie?

Na początku warto wspomnieć, że na 2022 rok zaplanowano dwie imprezy militarne w Bornem Sulinowie. Pierwsza odbywa się w czerwcu, natomiast druga w sierpniu. Obydwa wydarzenia są potocznie określane mianem pikników militarnych, jednak program obydwu imprez nieco się różni. Poniżej przedstawiamy szczegóły poszczególnych wydarzeń.

Piknik militarny (24-26.06.2022)

W tym roku piknik militarny w Bornem Sulinowie odbędzie się w dniach od 24 do 26 czerwca 2022 roku. Impreza wojskowa potrwa od piątku do niedzieli, a podczas wydarzenia na gości czeka wiele atrakcji. Data pikniku nie została wybrana przypadkowo. Czerwiec to miesiąc, w którym pogoda zazwyczaj dopisuje. Z racji tego, że piknik jest organizowany pod chmurką, słoneczna pogoda jest gwarancją dobrej zabawy dla wszystkich gości. Ponadto impreza zbiegła się w tym roku z datą zakończenia roku szkolnego oraz początkiem sezonu wakacyjnego. Borne Sulinowo to miejscowość położona na trasie wiodącej z wielu regionów, a prowadzącej nad polskie morze.

Zobacz także:  Koncert Queen Machine w Koszalinie

XVIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych “Gąsienice i Podkowy” (12-15.06.2022)

Czterodniowa impreza zapowiada się w tym roku niezwykle atrakcyjnie dla wszystkich miłośników militariów i nie tylko. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich gości moc atrakcji. W Bornem Sulinowie odbędzie się jarmark, wystawa sprzętu, liczne pokazy, a także koncerty. Piknik będzie również doskonałą okazją do przejażdżki sprzętem wojskowym.

Jaki jest program pikniku militarnego w Bornem Sulinowo w 2022 roku?

Piknik militarny w czerwcu

Program pikniku militarnego w Bornem Sulinowo jest bogaty w różnego rodzaju atrakcje. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas imprezy będzie można zobaczyć m.in. pojazdy gąsienicowe służące do przewożenia żołnierzy oraz ciężkiego sprzętu, transportery opancerzone oraz inne pojazdy wojskowe. Co więcej, będzie istniała możliwość przejażdżki pojazdami wojskowymi. Zorganizowany zostanie ponadto kiermasz staroci, a goście będą mieli możliwość skosztowania potraw na stoiskach gastronomicznych. Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Piknik militarny w sierpniu

Otwarcie zlotu jest zaplanowane na piątek 12 sierpnia na godzinę 17:00. W godzinach 18:00 – 21:00 odbędą się pokazy dynamiczne pojazdów militarnych. Następnie o godzinie 21:00 odbędzie się koncert zespołu Goldenlife, a dwie godziny później – zespołu Nadmiar. Po koncertach zaplanowano dyskotekę.

Dzień później, w sobotę 13 sierpnia inscenizacja przejazdu kolumny wojskowej odbędzie się o godzinie 16:00. O godzinie 21:00 na scenie wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Róże Europy, a po nim, o godzinie 23:00, zaśpiewają Chłopcy z Placu Broni. Po koncertach odbędzie się dyskoteka, która potrwa do godziny 2:00 w nocy.

W niedzielę 14 sierpnia pokazy rozpoczną się o godzinie 15:00 i potrwają do godziny 21:00. Wówczas na scenie wystąpi zespół Fizyka Płynów, a po koncercie odbędzie się również dyskoteka. W sobotę będzie można zobaczyć pokazy możliwości eksploatacyjnych sprzętu wojskowego, a także ułanów w akcji.

Zobacz także:  Strachy Na Lachy w Koszalinie - data koncertu, bilety

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, przejażdżki sprzętem wojskowym dla publiczności będą odbywały się od godziny 10:00.

W ostatnim dniu imprezy, czyli w poniedziałek 15 sierpnia, jazda sprzętu po “Tankodromie” będzie odbywała się w godzinach od 9:00 do 14:00. Oficjalne zakończenie zlotu odbędzie się w międzyczasie o godzinie 12:00. Warto dodać, że organizatorzy zatrzegają sobie prawo do zmiany programu.

Gdzie dokładnie będzie zorganizowany piknik militarny w Bornem Sulinowie?

Piknik militarny w Bornem Sulinowo odbywa się na terenach położonych przy ulicy Towarowej w zachodniej części miejscowości. W niewielkiej odległości od terenu zlotowiska znajduje się Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowo. W tym samym miejscu organizowany jest Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych, który odbywa się w drugiej części wakacji, niezależnie od pikniku organizowanego w czerwcu. Nad wszystkich czuwa Stowarzyszenie Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa.

Tegoroczny piknik wojskowy z pewnością odwiedzi wielu mieszkańców Koszalina i regionu. Dojazd z Koszalina do Bornego Sulinowa zajmuje niespełna ponad godzinę, a obydwie miejscowości dzieli zaledwie około 90 kilometrów.

Czy wstęp na piknik militarny w Bornem Sulinowie jest bezpłatny?

Tak, wstęp dla publiczności na piknik militarny w Bornem Sulinowie jest bezpłatny. Z opłatą może wiązać się natomiast chęć skorzystania z licznych atrakcji przewidzianych przez organizatorów. Dostępne będą ponadto liczne stroiska gastronomiczne oraz tematyczny jarmark. Szczegółowe informacje znajdziesz na oficjalnej stronie organizatora pod adresem zlot.bornesulinowo.pl.

Jeśli szukasz informacji o najciekawszych imprezach odbywających się w naszym mieście i regionie, znajdziesz je w dziale wydarzenia w Koszalinie. Przedstawiamy w nim zapowiedzi nadchodzących koncertów, pikników oraz innych ciekawych imprez. A tych, szczególnie w sezonie letnim, odbywa się bardzo dużo. W niewielkiej odległości od Koszalina jest organizowany m.in. Sunrise Festival, Hippieza oraz Pol’and’rock Festival.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl