Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Kluby piłkarskie z Koszalina. Jakie drużyny grają w Koszalinie?

Kluby piłkarskie z Koszalina

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport w naszym kraju. Ze statystyk wynika, że liczba fanów futbolu jest większa niż kibiców koszykówki, siatkówki, skoków narciarskich czy też tenisa. Co prawda, obecnie na najwyższym szczeblu rozgrywek nie ma klubu z Koszalina, jednak w miejscowe zespoły występują w niższych ligach. Dlatego wybranie się na mecz można zaliczyć do atrakcji dostępnych w naszym mieście. Jakie kluby piłkarskie są w Koszalinie? Gdzie koszalińskie drużyny rozgrywają swoje mecze? W których ligach występują? Który klub jest najbardziej utytułowany? Sprawdzamy!

KKPN Bałtyk Koszalin

KKPN Bałtyk Koszalin istnieje od 25 lutego 1946 roku, a jego barwy są niebiesko-białe. Siedziba klubu znajduje się przy ulicy Andersa 16. To właśnie w okolicach Urzędu Pracy w Koszalinie mieści się Stadion ZOS “Bałtyk”, na którym swoje mecze rozgrywa koszaliński Bałtyk. Stadion Bałtyku Koszalin dysponuje 4 000 miejsc, z czego 1 500 jest siedzących. Ponadto boisko jest wyposażone w sztuczne oświetlenie (250 lx).

Klub piłkarski Bałtyk Koszalin w sezonie 2021/2022 zaliczył spadek z III ligii i obecnie występuje w IV lidze. Przy klubie działa Akademia Piłkarska dla grup dziecięcych oraz młodzieżowych.


KS Gwardia Koszalin

Klub Sportowy Gwardia Koszalin został założony 3 czerwca 1946 roku. Barwami drużyny są kolory czerwony, biały oraz niebieski. Główna siedziba klubu znajduje się przy ulicy Fałata 34 w północnej części Koszalina. To właśnie tam znajduje się stadion, na którym Gwardia Koszalin rozgrywa swoje mecze. Stadion jest zlokalizowany przy rondzie, przy którym mieści się również gmach Politechniki Koszalińskiej oraz tereny koszalińskiej giełdy. Stadion im. Stanisława Figasa jest w stanie pomieścić 950 widzów.

KS Gwardia Koszalin występuje obecnie IV lidze w grupie zachodniopomorskiej. W rozgrywkach klubowych rywalizuje m.in. z Flotą Świnoujście, Chemikiem Police, Hutnikiem Szczecin, Orłem Wałcz oraz Olimpem Gościno. Przy klubie działa również Akademia Piłkarska dla dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych. Za największy sukces ślubu uważa się ¼ finału Pucharu Polski w sezonie 1975/1976.

Zobacz także:  Wodna Dolina w Koszalinie - lokalizacja, dojazd i parking

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oddział Koszalin

Przy okazji warto wspomnieć, że w Koszalinie swój oddział posiada Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Siedziba ZZPN oddział Koszalin mieści się w przy ulicy Zwycięstwa 179. To właśnie ZZPN koordynuje rozgrywki piłkarskie na wszystkich poziomach w naszym regionie.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je na łamach naszego portalu. Dział atrakcje w Koszalinie to doskonałe miejsce, z którego dowiesz się, co ciekawego można robić w naszym mieście. Z kolei miejski poradnik to kompendium wiedzy na tematy ułatwiające codzienne życie w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl