Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

PUP Koszalin, czyli Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie

Urząd Pracy w Koszalinie

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie jest jednym z największych w regionie. Instytucja od lat pomaga osobom bezrobotnym w znalezieniu pracy lub wspiera w założeniu własnej działalności gospodarczej. Urząd oferuje ponadto możliwość odbycia stażu lub zdobycia odpowiednich kwalifikacji zawodowych zwiększających konkurencyjność na rynku pracy. W PUP załatwisz również wiele innych spraw związanych z zatrudnieniem i rynkiem pracy. Sprawdź najważniejsze informacje o koszalińskim Urzędzie Pracy!

Gdzie jest zlokalizowany Urząd Pracy w Koszalinie?

Urząd Pracy w Koszalinie jest zlokalizowany przy ulicy Racławickiej 13, w bezpośrednim sąsiedztwie delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Zespołu Szkół Plastycznych. Najprościej do PUP w Koszalinie dojechać od strony ulicy Stawisińskiego. 

Warto wspomnieć, że ograniczona liczba miejsc parkingowych sprawia, że w godzinach szczytu w okolicach urzędu bardzo trudno znaleźć miejsce postojowe. Wiele osób decyduje się wówczas na zaparkowanie swojego samochodu na parkingu pod stadionem KKPN Bałtyk (200m) lub sklepem Kaufland (150m).

Godziny otwarcia Urzędu Pracy w Koszalinie

Urząd Pracy w Koszalinie jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Interesanci są przyjmowani w godzinach od 8:00 do 13:30. Rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a także obsługa pracodawców w zakresie spraw związanych z zatrudnianiem cudzoziemców odbywa się jedynie od 8:00 do 12:00.

Urząd Pracy w Bobolicach i Polanowie – zamiejscowe oddziały PUP Koszalin

Koszaliński Urząd Pracy posiada również dwa referaty obsługi zamiejscowej. Jeden z oddziałów jest zlokalizowany w Bobolicach przy ulicy Pocztowej 15. Drugi oddział znajduje się w Polanowie przy ulicy Bobolickiej 8a. Oddziały zamiejscowe są czynne w godzinach od 7:00 do 15:00, a urzędy przyjmują interesantów od 8:00 do 13:00. W oddziałach PUP w Bobolicach i Polanowie można załatwić wiele spraw, bez konieczności wizyty w Koszalinie.

Zobacz także:  Policja w Koszalinie - kontakt, komisariaty, wydziały

Oferty pracy i staży PUP Koszalin

Wszystkie aktualne oferty pracy PUP w Koszalinie można znaleźć na stronie internetowej urzędu pod adresem https://koszalin.praca.gov.pl/. Oferty pracy są podzielone na pięć działów tematycznych wg następujących kryteriów:

  • 1) oferty pracy w PUP Koszalin
  • 2) oferty pracy w krajach Unii Europejskiej i EOG
  • 3) staże i praktyki zawodowe w PUP Koszalin
  • 4) oferty pracy dla Seniorów
  • 5) oferty pracy dla osób niepełnosprawnych

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy znajduje się kilkaset ofert pracy w Koszalinie. Zwiększając zakres wyszukiwania o miejscowości znajdujące się w promieniu 20 kilometrów od Koszalina, liczba dostępnych ofert wzrasta dwukrotnie. 

Dotacje na założenie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy w Koszalinie

W ofercie Urzędu Pracy w Koszalinie znajduje się również dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej. Jest to forma wsparcia finansowego udzielana osobom zarejestrowanym jako osoby bezrobotne w PUP, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Wysokość dofinansowania wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie może być wyższa niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Środki pozyskane w ramach dotacji mogą być przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia firmy, konsultacje i doradztwo związane z podjęciem działalności.

Procedura nie jest skomplikowana, a urzędnicy chętnie pomagają aplikantom na każdym kroku starania się o dofinansowanie. Więcej informacji o dotacjach na założenie firmy w Koszalinie można znaleźć pod adresem https://koszalin.praca.gov.pl/[…]/dofinansowanie-podjecia-dzialalnosci-gospodarczej.

Kontakt z PUP Koszalin

Numer telefonu PUP w Koszalinie to 943455700. Kontaktując się drogą telefoniczną, najszybciej uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania. Z urzędem można również skontaktować się mailowo, wysyłając zapytanie na adres szko@praca.gov.pl. Dostępna jest również skrytka ePUAP – /pupkoszalin/SkrytkaESP. Z kolei z oddziałem zamiejscowym PUP w Bobolicach, skontaktujesz się dzwoniąc pod numer 503762471 lub wysyłając maila na adres bobolice@pup.koszalin.pl. Numer telefonu PUP w Polanowie to 503762559, a skrzynka mailowa to polanow@pup.koszalin.pl. Warto wspomnieć, że odpowiedzi są udzielane jedynie na zapytania zawierające co najmniej imię i nazwisko interesanta oraz adres.

Zobacz także:  KKDR, czyli Koszalińska Karta Dużej Rodziny

Urząd Wojewódzki w Koszalinie

Warto wiedzieć, że w Koszaline znajduje się również Delegatura Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Oddział ZUW Szczecin w Koszalinie jest zlokalizowany przy ulicy Władysława Andersa 34. W oddziale można załatwić wiele spraw bez konieczności wyjazdu do Szczecina. Urząd zajmuje się m.in. przyjmowaniem wniosków o przyznanie zasiłków dla osób powracających z emigracji do Polski.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pozwolił znaleźć odpowiedzi na pytania związane z koszalińskim urzędem pracy. Powiatowy Urząd Pracy jest bowiem, obok Urzędy Miejskiego w Koszalinie, jedną z najczęściej odwiedzanych przez interesantów instytucji państwowych znajdujących się w naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl