Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Giełda w Koszalinie – gdzie i kiedy jest otwarta?

Giełda w Koszalinie

Giełda towarowa w Koszalinie działa od wielu lat. Jest miejscem w którym co tydzień robią chętnie zakupy kolejne pokolenia Koszalinian. Na koszalińskiej giełdzie można kupić dosłownie wszystko – począwszy od artykułów spożywczych, poprzez odzież i rośliny, a na rzeczach używanych i samochodach kończąc. Kiedy giełda w Koszalinie jest otwarta i gdzie jest zlokalizowana? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego poradnika!

Giełda w Koszalinie jest największym wydarzeniem handlowym tego typu organizowanym cyklicznie w całym naszym regionie. Wśród sprzedających można spotkać osoby, które pokonują odległość ponad 100 km, aby móc sprzedawać swoje towary. Giełda jest ponadto miejscem, gdzie można legalnie zorganizować wyprzedaż rzeczy używanych w stylu sprzedaży garażowej. W sezonie letnim giełda jest odwiedzana chętnie nie tylko przez mieszkańców Koszalina, ale i turystów przebywających w okolicznych miejscowościach nadmorskich.

Giełda w Koszalinie
Giełda w Koszalinie

Kiedy giełda w Koszalinie jest otwarta?

Giełda w Koszalinie jest czynna w każdą niedzielę (poza niedzielami świątecznymi). Handel odbywa się na okrągło przez cały rok, a giełda działa również zimą. Handel rozpoczyna się bardzo wcześnie rano, zwykle około godziny 7 rano i trwa do godziny 13-14.

Gdzie jest zlokalizowana giełda towarowa w Koszalinie?

Giełda w Koszalinie jest organizowana w północnej części miasta, na dużym terenie położonym pomiędzy ulicą Orląt Lwowskich i Rolną, w pobliżu ulicy Gdańskiej. Giełda znajduje się na terenach położonych pomiędzy stadionem Gwardii a koszalińskim Aquaparkiem. Na asfaltowym odcinku o długości 600 metrów sprzedaż prowadzona jest z kilkuset straganów. Często handel odbywa się również na terenach trawiastych.


Parking przy giełdzie w Koszalinie – gdzie można zaparkować swój samochód?

Wokół giełdy dostępnych jest wiele miejsc parkingowych. Te zlokalizowane najbliżej targowiska są niestety płatne. W płatne parkingi zamieniany jest m.in. teren znajdujący się przy stadionie Gwardii, a także miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Rolnej. Niewiele dalej swój samochód możesz zaparkować za darmo. Bezpłatne parkingi najbliżej giełdy to te zlokalizowane w pobliżu ZUS-u oraz Hali Widowiskowo-Sportowej.

Zobacz także:  KFC w Koszalinie - gdzie są restauracje i jakie są godziny otwarcia?

Co można kupić na giełdzie w Koszalinie?

Na koszalińskiej giełdzie można kupić praktycznie wszystko. Dużą popularnością cieszą się warzywa i owoce sprzedawane bezpośrednio przez rolników i działkowców. Na wielu stoiskach sprzedawana jest odzież, artykuły przemysłowe i chemia gospodarcza. Na giełdzie swoje produkty oferuje również wielu producentów mebli.

Targowisko jest również dobrym miejscem na zakup towarów używanych. Wiele osób organizuje na terenie giełdy wyprzedaże w stylu tych garażowych. W przypadku przedmiotów używanych można kupić praktycznie wszystko – począwszy od monet, poprzez zabawki, a na używanej odzieży kończąc.

Targowisko w Koszalinie
Wejście na giełdę w Koszalinie od ul. Rolnej

Giełda samochodowa w Koszalinie

Od wielu lat w Koszalinie działa również giełda samochodowa. W każdą niedzielę na giełdzie motoryzacyjnej można sprzedać lub kupić samochód używany. Wjazd na giełdę samochodową znajduje się od strony ulicy Rolnej, naprzeciwko Aquaparku. Za wjazd samochodem przeznaczonym do sprzedaży pobierana jest opłata targowa.

Giełda ogrodnicza i kwiatowa w Koszalinie

Warto wspomnieć, że w Koszalinie są organizowane cyklicznie także giełdy ogrodnicze i kwiatowe. Największa z nich odbywa się na terenach wokół hali sportowej Gwardii Koszalin kilka razy w roku. Targi ogrodnicze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Można na nich nabyć kwiaty i rośliny ogrodowe bezpośrednio od producentów.

Zakupy na koszalińskiej giełdzie

Koszalińska giełda towarowa jest bardzo dobrym miejscem na zakupy. Przez wielu mieszkańców wybranie się na niedzielną giełdę jest już praktycznie tradycją. Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na zakupy w Koszalinie, zajrzyj do działu “Zakupy” na naszej stronie internetowej. Opisujemy w nim m.in. galerie handlowe Forum i Emka znajdujące się w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl