Kurs KPP w Koszalinie – zobacz, dlaczego warto się na niego zdecydować!

Kurs KPP w Koszalinie, czyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić, gdy ktoś obok Ciebie dozna nagłego wypadku czy np. zasłabnie? Umiejętność udzielania pierwszej pomocy może okazać się kluczowa. Zobacz, co jeszcze przemawia za tym, by zapisać się na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy!

Co daje kurs KPP?

Przede wszystkim ogromną dawkę wiedzy i umiejętności praktycznych, czyli takich, dzięki którym będziemy mogli uratować zdrowie, ale i życie drugiego człowieka. Ratownik doskonale wie, jakie kroki podjąć w określonych sytuacjach, np. w razie zasłabnięcia czy podejrzenia cukrzycy zdekompensowanej.

Kwalifikowana Pierwsza Pomoc to także świetny sposób na rozwijanie kompetencji zawodowych – ratownicy coraz częściej otrzymują dodatkową podstawę do wynagrodzenia. To właśnie dzięki ich wiedzy możliwe jest szybkie zabezpieczenie osoby, która doznała urazu do czasu przyjazdu pogotowia lub udzielenie jej fachowej pierwszej pomocy – w województwie zachodniopomorskim w województwie zachodniopomorskim kursy KPP w Koszalinie organizuje Centrum Ratownictwa. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/koszalin.

Warto zwrócić też uwagę na to, że umiejętności w ratowaniu ludzkiego życia przydają nam się nie tylko w pracy. Są one nieocenione także w gronie najbliższych, najważniejszych dla nas osób. Dzięki wiedzy nabytej podczas zajęć KPP będziesz w stanie szybko udzielić niezbędnej pomocy swoim rodzicom, partnerowi czy dziecku.

Co przemawia za tym, by zapisać się na zajęcia z KPP w województwie zachodniopomorskim?

Przede wszystkim statystyka – bez względu na to, czy prześledzimy dane o wypadkach samochodowych, czy np. o zdarzeniach w miejscu pracy lub nad wodą. Faktem jest jednak, że zdarzeń komunikacyjnych w województwie zachodniopomorskim w 2021 roku było sporo.

Zgodnie z danymi policyjnymi, doszło do 946 wypadków, w których zginęło 95 osób, a aż 1093 zostały ranne. Daje to wysoki, bo wynoszący aż 10,0 wskaźnik śmiertelności na 100 wypadków. Dla kontrastu, o wiele bardziej ludne województwo śląskie miało w 2021 roku ten współczynnik na poziomie 6,7. Liczba rannych na sto zdarzeń komunikacyjnych (115,5) mieści się już w ogólnokrajowej średniej.

Zobacz także:  Szkoły podstawowe w Koszalinie

Województwo zachodniopomorskie wyróżnia się też dość wysokim współczynnikiem wypadkowości w pracy – w 2021 roku wynosił on 5,65 co stanowiło szósty najwyższy wynik w kraju. Łącznie odnotowano 3014 takie zdarzenia, z czego 13 zakończyło się śmiercią pracownika, a 10 zakwalifikowano jako urazy ciężkie. W ujęciu łącznym wszystkie te wypadki przełożyły się na 102932 dni niezdolności do pracy.

Można jedynie domniemywać, że gdyby w Polsce, w tym w zachodniopomorskim, było więcej profesjonalnych ratowników po kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, to część z tych osób udałoby się uratować, a wiele innych urazów nie wymagałoby np. długotrwałego leczenia czy hospitalizacji. To jeden z głównych czynników, który przemawia za tym, by zainteresować się szkoleniami KPP na poważnie.

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze jednostki szkoleniowej?

Przede wszystkim doświadczenie. Można tu wskazać na Centrum Ratownictwa – firma z powodzeniem działa na rynku od wielu lat i współpracuje z profesjonalnymi ratownikami, którzy wyjeździli na karetce nieraz i tysiące godzin. To bezcenna wiedza, jakiej nie znajdziemy w żadnym podręczniku.

Atutem są też realistyczne pozoracje oraz dostęp do dedykowanej aplikacji Ratownik, dzięki której będziemy mogli szybko zapoznać się z materiałem szkoleniowym, ale i wykonać np. próbny egzamin teoretyczny. Jeśli na to samo szkolenie zapisze się z nami druga osoba, to dodatkowo otrzymamy też zniżkę w kwocie 300 złotych!

Materiał reklamowy

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie oceniał tego artykułu.

Przepraszamy, że artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań 🙁

Pomóż nam ulepszyć artykuł

Daj nam znać, co poprawić, aby był lepszy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto również przeczytać