Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Dni Sianowa 2022, czyli 34. Dni Ziemi Sianowskiej – kiedy i jaki jest program?

Dni Sianowa, czyli Dni Ziemi Sianowskiej - kiedy, gdzie, jaki jest program, kto wystąpi

Dni Ziemi Sianowskiej, powszechnie Dni Sianowa, to wydarzenie, którego co roku z niecierpliwością wyczekują mieszkańcy miasta. Liczne koncerty, konkurencje sportowe, wesołe miasto – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wszystkich, którzy zdecydują się wybrać na imprezę. Dni Ziemi Sianowskiej chętnie odwiedzają również mieszkańcy Koszalina. Kiedy odbędą się Dni Sianowa w 2022 roku? Gdzie jest organizowane wydarzenie? Jakie koncerty odbędą się podczas tegorocznych Dni Ziemi Sianowskiej? Jaki jest program Dni Sianowa w 2022 roku? Sprawdzamy!

Kiedy odbędą się Dni Sianowa w 2022 roku?

Dni Sianowa, oficjalnie 34. Dni Ziemi Sianowskiej, odbędą się w dniach 17-18 czerwca 2022 roku. Impreza jest zaplanowana na piątek i sobotę. To wówczas mieszkańcy Sianowa oraz okolicznych miejscowości będą mieli okazję uczestnictwa w wielu koncertach, oraz atrakcjach przewidzianych w ramach wydarzenia. Z racji tego, że impreza odbywa tuż przed okresem wakacyjnym, Dni Sianowa z pewnością odwiedzi wielu turystów wypoczywających w okolicznych miejscowościach nadmorskich, takich jak Łazy, Mielno, Chłopy, Gąski, czy też Sarbinowo.

Gdzie będą zorganizowane Dni Sianowa w 2022 roku?

Dni Sianowa w 2022 roku odbędą się tradycyjnie na terenie Stadionu Miejskiego w Sianowie. Sianowski stadion mieści się przy ulicy Strzeleckiej 11, w zachodniej części miasta i znajduje się w niewielkiej odległości od drogi dojazdowej z Koszalina. Stadion Miejski w Sianowie jest w stanie pomieścić wielu gości, zarówno na płycie boiska, jak i na trybunach. Scena podczas Dni Ziemi Sianowskiej jest rozstawiana na boisku. To gwarantuje bardzo dobrą widoczność dla zgromadzonej publiczności.

Zobacz także:  Mieleńskie Lato Artystyczne 2022, czyli kalendarz wydarzeń kulturalno-artystycznych w Mielnie

Jaki jest program Dni Sianowa w 2022 roku?

Program Dni Ziemi Sianowskiej w 2022 roku przewiduje atrakcje dla całej rodziny. Coś dla siebie znajdą w nim zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie zawiodą się miłośnicy koncertów pod chmurką, jak i aktywnego uprawiania sportu. Dni Sianowa to również mnóstwo ciekawych wydarzeń towarzyszących. Program Dni Ziemi Sianowskiej jest aktualizowany na bieżąco, a poniżej przedstawiamy jego potwierdzone punkty.

Koncerty z okazji Dni Sianowa w 2022 roku

Z okazji Dni Sianowa w 2022 roku z odbędą się liczne koncerty, podczas których będzie można posłuchać na żywo gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym roku na Dniach Ziemi Sianowskiej wystąpi Kamil Bednarek, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Weekend, Joker oraz Loverboy. Koncerty pod chmurką to doskonała okazja do zabawy dla całej rodziny. Tym bardziej że podczas imprezy będzie można pobawić się przy przebojach znanych z radia i telewizji. Jak co roku, Dni Sianowa z pewnością zdecyduje się odwiedzić również wielu mieszkańców Koszalina.

Szczegółowy harmonogram koncertów z okazji 34. Dni Ziemi Sianowskiej przedstawia się następująco:

17.06.2022 (piątek)
19:00 Loverboy
20:00 Joker
21:00 Weekend


18.06.2022 (sobota)
19:30 Kamil Bednarek
21:00 Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów


Wesołe Miasteczko Pragha

Dni Ziemi Sianowskiej to również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dla wielu dzieci największą atrakcją będzie z pewnością Wesołe Miasteczko Praga. Z karuzel i innych urządzeń udostępnionych przez czeski lunapark będzie można korzystać od 17 do 18 czerwca 2022 roku. Dodatkowo przewidziano nieodpłatną strefę zabaw dla dzieci.

Prezentacja sekcji CK Sianów

W piątek o godzinie 17:00 na scenie wystąpią podopieczni Centrum Kultury w Sianowie. Sekcja wokalna CK Sianów zaprezentuje swoje talenty muzyczne. Na scenie pojawią się młodzi, utalentowani wokaliści i wokalistki.

Mecz piłkarski Urzędnicy – Rzemieślnicy

Mecz piłkarski rozgrywany na rozpoczęcie Dni Ziemi Sianowskiej to już wieloletnia tradycja. W dniu 17 czerwca 2022 roku na boisko na Stadionie Miejskim w Sianowie wybiegną Urzędnicy oraz Rzemieślnicy. W akcji będzie można zobaczyć m.in. oldbojów Klubu Sportowego Victoria Sianów. Z pewnością, jak co roku, również i w tym kibice będą mogli liczyć na emocjonujące widowisko.

Zobacz także:  Strachy Na Lachy w Koszalinie - data koncertu, bilety

Bieg z okazji Dni Ziemi Sianowskiej

Nie zawiodą się również miłośnicy biegania, którzy odwiedzą Dni Ziemi Sianowskiej w tym roku. Z okazji wydarzenia odbędzie bieg na dystansie 10 kilometrów. Jego trasa będzie wiodła urokliwymi ścieżkami przez lasy przyległe do rzeki Unieść. Start biegu głównego przewidziano na 18 czerwca 2022 roku na godzinę 12:00. Wydawanie pakietów startowych rozpocznie się o godzinie 9:30. Zapisy są przyjmowane za pośrednictwem serwisów sportowiec.info oraz e-gepard.eu. W programie przewidziano ponadto biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1200 metrów, które rozpoczną się o godzinie 11:00. 


Potyczki na wesoło

Dni Ziemi Sianowskiej to także możliwość wzięcia udziału w konkurencjach organizowanych w ramach potyczek na wesoło. Jak zapowiadają organizatorzy, sześć drużyn sześcioosobowych będzie miało okazję zmierzyć się w niecodziennych konkurencjach, walcząc o nagrody finansowe. Udział w potyczkach na wesoło to nie tylko walka o podium, ale i okazja do doskonałej zabawy. Ponadto dla drużyn, które zajmą miejsca na podium, przewidziano nagrody pieniężne (1. miejsce – 1000 zł, 2. miejsce – 800 zł, 3. miejsce – 500 zł). Uśmiech na twarzy gwarantowany – zarówno dla widowni, która będzie mogła śledzić przebieg rywalizacji na żywo, jak i dla samych uczestników. Poczatęk potyczek zaplanowano na godzinę 16:00 w sobotę. Rywalizacja potrwa około 2 godzin.

Pokaz sztucznych ogni

Pokaz sztucznych ogni z okazji Dni Sianowa odbędzie się o godzinie 22:30 w sobotę 18 czerwca. Widowiskowy pokaz fajerwerków stał się już poniekąd tradycją podczas obchodów święta miasta. Wielu mieszkańców na wydarzenie przyciąga właśnie ten punkt imprezy.

Zabawa z DJ

Dni Ziemi Sianowskiej zakończy w tym roku zabawa przy muzyce puszczanej przez DJ-a. Impreza pod chmurką rozpocznie się tuż po pokazie sztucznych ogni, czyli w sobotę o godzinię 22:50. Jej zakończenie przewidziano na 2:00 w nocy.

Zobacz także:  Bezpieczne Ferie 2022, czyli ferie zimowe dla dzieci w Koszalinie

Imprezy w okolicach Sianowa

Jeśli szukasz informacji o najciekawszych imprezach organizowanych w okolicach Sianowa, zapraszamy do działu wydarzenia w Koszalinie, który znajduje się na łamach naszego portalu. Koszalin to największy ośrodek kulturalny w regionie, a liczba koncertów organizowanych na jego terenie jest bardzo duża. Na bieżąco informujemy ponadto o najciekawszych koncertach odbywających się w sezonie letnim w okolicznych miejscowościach nadmorskich.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl