Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Aquapark Koszalin, czyli Park Wodny w Koszalinie – atrakcje, ceny biletów, dojazd

Aquapark w Koszalinie

Aquapark w Koszalinie jest jednym z najnowocześniejszych parków wodnych w regionie. Baseny, zjeżdżalnie, sauna, siłownia oraz wiele innych atrakcji przyciąga mieszkańców nie tylko miasta, ale i całego regionu. W okresie wakacyjnych park wodny w Koszalinie licznie odwiedzają również turyści przebywający w okolicznych miejscowościach nadmorskich. Różnorodność oferowanych atrakcji sprawia, że Aquapark w Koszalinie jest doskonałym miejscem rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ta atrakcja pewnością zasługuje na miano jednej z wizytówek naszego miasta. Gdzie jest zlokalizowany park wodny w Koszalinie? W jakich godzinach jest otwarty? Ile kosztują bilety do aquaparku w Koszalinie? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowany aquapark w Koszalinie?

Aquapark w Koszalinie jest zlokalizowany w północno-zachodniej części miasta, przy ulicy Rolnej 14. Park wodny znajduje się u podnóży Góry Chełmskiej, przy drodze wylotowej w kierunku Słupska. Punktem orientacyjnym może być również Politechnika Koszalińska, Hala Widowiskowo-Sportowa oraz giełda w Koszalinie, które znajdują się w niewielkiej odległości od aquaparku. Do dyspozycji gości basenów rekreacyjnych jest przestronny parking, na którym na czas wizyty można zostawić swój samochód. Parking przy Parku Wodnym w Koszalinie jest bezpłatny, a bilet wyjazdowy można otrzymać bez dodatkowych opłat w głównej kasie.

W jakich godzinach jest czynny aquapark w Koszalinie?

Aquapark w Koszalinie jest czynny przez siedem dni w tygodniu przez cały rok, a godziny otwarcia są różne w zależności od części basenów, z której chcemy korzystać. Główna część rekreacyjna ze zjeżdżalniami jest dostępna w godzinach od 9:00 do 22:00. Z kolei basen sportowy w Parku Wodnym jest czynny od 7:00 do 22:00. Nieco krócej otwarte jest małe spa, z którego można korzystać w godzinach od 12:00 do 21:00. Z kolei saunarium jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 22:00, natomiast w weekendy – od 12:00 do 22:00. Warto wspomnieć, że w dni okołoświąteczne, godziny otwarcia Aquaparku w Koszalinie mogą być inne, niż standardowe.

Zobacz także:  Koszalińska Kolej Wąskotorowa, czyli wąskotorówka w Koszalinie

Kilka informacji o Aquaparku w Koszalinie

Aquapark w Koszalinie, powszechnie akwapark, jest jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie. Powierzchnia zabudowy wynosi niemal 5,5 tys. metrów kwadratowych. Natomiast powierzchnia całkowita budynku to ponad 18 tys. metrów kwadratowych. Budynek Aquaparku składa się z pięciu kondygnacji – czterech naziemnych i jednej podziemnej. Bryła budynku ma nieregularną formę, a dach przypomina liść leżący na tafli wody. Woda w basenach koszalińskiego Aquaparku jest filtrowana z wykorzystaniem systemu Dryen Aqua. To pozwala na ograniczenie ilości chloru w wodzie, co przekłada się na poprawę komfortu osób korzystających z atrakcji.

Park Wodny w Koszalinie

Atrakcje w Parku Wodnym w Koszalinie

Niewątpliwie dla większości gości koszalińskiego Parku Wodnego największą atrakcję stanowią zjeżdżalnie. Tych jest sześć, a najdłuższa z nich ma aż 176 metrów długości (Anakonda). Poszczególne zjeżdżalnie różnią się poziomem trudności jazdy oraz dawką gwarantowanej adrenaliny. W strefie rekreacyjnej Aquaparku w Koszalinie znajduje się sześć basenów – cztery w strefie krytej i dwa w strefie zewnętrznej. Warto wspomnieć, że jeden z zewnętrznych basenów jest czynny przez cały rok. W wewnętrznej strefie rekreacyjnej znajduje się m.in. rwąca rzeka oraz sztuczna fala.

Strefa relaksu w koszalińskim Aquaparku

Dla osób, które chcą odpocząć, zalecana jest wizyta w strefie relaksu. W tej znajdują się sauny oraz łaźnie. Wśród saun można znaleźć fińską, ziołową oraz przeznaczoną do rytuałów. Jeśli chodzi o łaźnie, w koszalińskim Parku Wodnym można skorzystać z solankowej, parowej oraz parowo-błotnej. Liczba relaksujących atrakcji jest znacznie większa i z pewnością usatysfakcjonowani będą nawet najbardziej wymagający goście. Bicze szkockie, grota solna, grota lodowa, kabina infrared, koloroterapia oraz duże jacuzzi to tylko niektóre z długiej listy atrakcji oferowanych w Parku Wodnym w Koszalinie.

Basen pływacki w Aquaparku w Koszalinie

Na terenie Parku Wodnego w Koszalinie znajduje się sportowy basen pływacki z widownią mogącą pomieścić nawet 300 widzów. Długość basenu sportowego wynosi 25 metrów, a do dyspozycji gości jest sześć torów pływackich. Standardowo basen pływacki na terenie koszalińskiego Aquaparku jest czynny od godziny 7:00 do 22:00.

Park koło Aquaparku w Koszalinie
Alejka prowadząca w kierunku Góry Chełskiej w okolicach Parku Wodnego w Koszalinie

Ile kosztuje bilet do Aquaparku w Koszalinie?

Ceny biletów wstępu do Aquaparku w Koszalinie są uzależnione od dnia tygodnia – w dni robocze bilety są tańsze, natomiast w weekend zapłacimy nieco drożej. Standardowo godzina w strefie rekreacyjnej od poniedziałku do piątku kosztuje 22 złote (bilet ulgowy – 18 zł). W weekend za godzinę zapłacimy 27 złotych (ulgowy 21 złotych). Można również wykupić bilet dwugodzinny, trzygodzinny, a nawet całodniowy – wówczas opłata za godzinę zabawy będzie znacznie niższa. Warto wspomnieć również o biletach rodzinnych.

Zobacz także:  Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Jeśli zastanawiasz się, jak spędzić czas w naszym mieście, akwapark w Koszalinie będzie zdecydowanie dobrym pomysłem. Pełny, aktualny cennik oraz więcej informacji o Parku Wodnym w Koszalinie można znaleźć na stronie internetowej aquapark.koszalin.pl. Jeśli szukasz informacji o innych ciekawych miejscach w naszym mieście, znajdziesz je w dziale atrakcje w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl