Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Aquapark Koszalin, czyli Park Wodny w Koszalinie – atrakcje, ceny biletów, jak dojechać?

Aquapark w Koszalinie

Koszaliński Aquapark jest jednym z najnowocześniejszych parków wodnych w regionie. Baseny, zjeżdżalnie, sauna, siłownia oraz wiele innych atrakcji przyciąga mieszkańców nie tylko Koszalina. Różnorodność oferowanych atrakcji sprawia, że Aquapark w Koszalinie jest doskonałym miejscem rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Park wodny w Koszalinie z pewnością zasługuje na miano jednej z wizytówek naszego miasta.

Aquapark w Koszalinie jest zlokalizowany w północno-zachodniej części miasta, przy ulicy Rolnej 14. Park wodny znajduje się u podnóży Góry Chełmskiej, przy drodze wylotowej w kierunku Słupska. Do dyspozycji gości Aquaparku jest przestronny parking, na którym na czas wizyty można zostawić swój samochód. Dla gości parking przy Parku Wodnym w Koszalinie jest bezpłatny.

Kilka informacji o Aquaparku w Koszalinie

Aquapark w Koszalinie jest jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie. Powierzchnia zabudowy wynosi niemal 5,5 tys. metrów kwadratowych. Natomiast powierzchnia całkowita budynku to ponad 18 tys. metrów kwadratowych. Budynek Aquaparku składa się z pięciu kondygnacji – czterech naziemnych i jednej podziemnej. Bryła budynku ma nieregularną formę, a dach przypomina liść leżący na tafli wody.

Park Wodny w Koszalinie

Atrakcje w Parku Wodnym w Koszalinie

Niewątpliwie dla większości gości koszalińskiego Parku Wodnego największą atrakcję stanowią zjeżdżalnie. Tych jest sześć, a najdłuższa z nich ma aż 176 metrów długości (Anakonda). Poszczególne zjeżdżalnie różnią się poziomem trudności jazdy oraz dawką gwarantowanej adrenaliny. W strefie rekreacyjnej Aquaparku w Koszalinie znajduje się sześć basenów – cztery w strefie krytej i dwa w strefie zewnętrznej. Warto wspomnieć, że jeden z zewnętrznych basenów jest czynny przez cały rok. W wewnętrznej strefie rekreacyjnej znajduje się m.in. rwąca rzeka oraz sztuczna fala.

Zobacz także:  Kina w Koszalinie - Multikino oraz Kryterium w CK105

Strefa relaksu w koszalińskim Aquaparku

Dla osób, które chcą odpocząć, zalecana jest wizyta w strefie relaksu. W tej znajdują się sauny oraz łaźnie. Wśród saun można znaleźć fińską, ziołową oraz przeznaczoną do rytuałów. Jeśli chodzi o łaźnie, w koszalińskim Parku Wodnym można skorzystać z solankowej, parowej oraz parowo-błotnej. Liczba relaksujących atrakcji jest znacznie większa i z pewnością usatysfakcjonowani będą nawet najbardziej wymagający goście. Bicze szkockie, grota solna, grota lodowa, kabina infrared, koloroterapia oraz duże jacuzzi to tylko niektóre z długiej listy atrakcji oferowanych w Parku Wodnym w Koszalinie.

Basen pływacki w Aquaparku w Koszalinie

Na terenie Parku Wodnego w Koszalinie znajduje się sportowy basen pływacki z widownią mogącą pomieścić nawet 300 widzów. Długość basenu sportowego wynosi 25 metrów, a do dyspozycji gości jest sześć torów pływackich. Standardowo basen pływacki na terenie koszalińskiego Aquaparku jest czynny od godziny 7:00 do 22:00.

Park koło Aquaparku w Koszalinie
Alejka prowadząca w kierunku Góry Chełskiej w okolicach Parku Wodnego w Koszalinie

Ile kosztuje wstęp do Parku Wodnego w Koszalinie?

Ceny biletów wstępu do Aquaparku w Koszalinie są uzależnione od dnia tygodnia – w dni robocze bilety są tańsze, natomiast w weekend zapłacimy nieco drożej. Standardowo godzina w strefie rekreacyjnej od poniedziałku do piątku kosztuje 22 złote (bilet ulgowy – 18 zł). W weekend za godzinę zapłacimy 27 złotych (ulgowy 21 złotych). Można również wykupić bilet dwugodzinny, trzygodzinny, a nawet całodniowy – wówczas opłata za godzinę zabawy będzie znacznie niższa. Warto wspomnieć również o biletach rodzinnych.

Jeśli zastanawiasz się, jak spędzić czas w naszym mieście, akwapark w Koszalinie będzie zdecydowanie dobrym pomysłem. Pełny, aktualny cennik oraz więcej informacji o Parku Wodnym w Koszalinie można znaleźć na stronie internetowej aquapark.koszalin.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Uwaga, materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl