Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Place zabaw w Koszalinie

Place zabaw w Koszalinie

Place zabaw to miejsca, na których dzieci bardzo chętnie spędzają czas. Zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki, tory przeszkód i piaskownice to atrakcje, które przyciągają dzieci w każdym wieku. W Koszalinie jest wiele placów zabaw, zarówno tych większych, jak i mniejszych, które są otwarte dla każdego. Gdzie są zlokalizowane place zabaw w Koszalinie? Który z koszalińskich placów zabaw jest największy? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Lista placów zabaw w Koszalinie

Lista placów zabaw w Koszalinie jest długa. Publiczne place zabaw dla dzieci są zlokalizowane w wielu częściach miasta. Poza pewnymi wyjątkami, place zabaw w Koszalinie znajdują się w większości dzielnic. Nieco mniejsze place znajdują się ponadto na terenach wielu osiedli. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych placów zabaw w Koszalinie dostępnych dla każdego.

Plac zabaw przy Wodnej Doline

Adres: ul. Sybiraków

Plac zabaw przy Wodnej Dolinie w Koszalinie jest jednym z największych i jednocześnie najbardziej zadbanych, spośród wszystkich placów zabaw w mieście. Na placu znajduje się wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Jedną z najbardziej lubianych przez najmłodszych jest ręczna kolejna linowa. Cały teren placu zabaw przy Wodnej Dolinie jest wysypany piaskiem oraz ogrodzony. Tuż obok znajduje się bezpłatny parking dla samochodów. Ponadto do Wodnej Doliny można wygodnie dojechać również rowerem, gdyż tuż obok przebiegają liczne ścieżki rowerowe.

Plac zabaw przy Wodnej Dolinie w Koszalinie
Plac zabaw przy koszalińskiej Wodnej Dolinie

Plac zabaw przy ulicy Lubiatowskiej (Dzierżęcino)

Adres: ul. Lubiatowska

W koszalińskiej dzielnicy Dzierżęcino znajduje się duży plac zabaw. W sąsiedztwie można ponadto skorzystać z boiska sportowego, siłowni pod chmurką, a także miejsca na grilla. Sam plac zabaw wyposażono m.in. w ręczną kolejkę linową, karuzelę oraz miejsce do wspinaczki. Jest także zjeżdżalnia i huśtawka. Tuż obok znajduje się parking na kilkanaście samochodów.

Plac zabaw przy ulicy Lubiatowskiej w Koszalinie (Dzierżęcino)
Plac zabaw przy ulicy Lubiatowskiej

Plac zabaw “Pod lasem” za Aquaparkiem

Adres: ul. Rolna/Gdańska

Zobacz także:  Park Książąt Pomorskich w Koszalinie - zielone serce miasta

Plac zabaw “Pod lasem” znajduje się tuż i podnóża Góry Chełmskiej w sąsiedztwie charakterystycznego napisu “Koszalin” oraz Piknik Parku. Plac zabaw za parkiem wodnym w Koszalinie to doskonałe miejsce, aby odpocząć od zgiełku miasta. Atrakcja znajduje się z dala od zabudowań miejskich i otacza ją las oraz trawiasta polana. Na placu znajduje się duży statek ze sterem, piętrowym pokładem, miejscem do wspinaczki oraz zjeżdżalniami.

Plac zabaw Pod lasem za aquaparkiem w Koszalinie
Na placu zabaw za parkiem wodnym w Koszalinie dzieci mogą bawić się na dużym statku pełnym atrakcji

Sportowa Dolina

Adres: Podgrodzie

Sportowa Dolina to duży teren rekreacyjny zlokalizowany w pobliżu centrum Koszalina. Na terenie Sportowej Doliny znajdują się nie tylko place zabaw, ale i m.in. boisko do koszykówki oraz siłownia pod chmurką. W tym miejscu place zabaw są właściwie dwa. Jeden wyposażony w drewniane elementy i drugi, nieco nowszy, wyposażony w sprzęt lepszej jakości. Plac zabaw z drewnianymi elementami jest dedykowany dla najmłodszych dzieci. Niestety wiele drewnianych zabawek jest zniszczonych i zaniedbanych, dlatego warto zapoznać się z ich stanem, nim dzieci rozpoczną zabawę. Część placu z elementami metalowymi jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci.

Misiowa Dolina

Adres: ul. Cedrowa/Daglezji

Misiowa Dolina w Koszalinie to jeden z najpopularniejszych placów zabaw dla dzieci spośród wszystkich działających na terenie miasta. Cechą charakterystyczną są misie, których pomniki znajdują się w wielu miejscach placu zabaw na Rokosowie. Dużą popularnością cieszy się długa zjeżdżalnia ze zbocza wysokiej górki oraz nowe zjeżdżalnie rurowe. Są tu także huśtawki oraz inne zabawki, dzięki którym dzieci mogą ćwiczyć swoją motorykę. Na terenie Misiowej Doliny znajduje się ponadto siłownia pod chmurką.

Misiowa Dolina w Koszalinie
Najdłuższa zjeżdżalnia w Koszalinie znajduje się w Misiowej Dolinie

Plac zabaw “Jacek i Agatka”

Adres: ul. Piłsudskiego/Jana Matejki

Rodzinny plac zabaw “Jacek i Agatka” w Koszalinie odnowiono kilka lat temu. Dzięki temu miejsce zyskało nowy blask i zapełniło się dziećmi. Na placu zabaw dostępne są huśtawki, drabinki, zjeżdżalnia, karuzela oraz ciekawe elementy edukacyjne. Dla wielu największą atrakcją jest sprawnościowy tor przeszkód. Na miejscu znajdują się również siłownia na świeżym powietrzu.

Zobacz także:  BTD Koszalin, czyli Bałtycki Teatr Dramatyczny im. J. Słowackiego w Koszalinie

Nowy plac zabaw koło giełdy na terenach podożynkowych

Już wkrótce dzieci będą mogły korzystać z nowego, największego placu zabaw w Koszalinie. Ten powstaje na Terenach Podożynkowych w okolicach koszalińskiej giełdy. Z zapowiedzi władz miasta wynika, że największy plac zabaw w Koszalinie będzie miał początkowo powierzchnię około 700 m², a docelowo aż 4000 m². To sprawia, że nowy plac zabaw w Koszalinie będzie nie tylko największym na terenie miasta, ale i z dużą dozą pewności można stwierdzić, że również na terenie Pomorza.

Na jego terenie znajdą się elementy charakterystyczne dla nowoczesnych placów zabaw. Będzie można ponadto skorzystać z siłowni plenerowej, strefy z drewna akacjowego oraz parku linariów. Dobra informacja jest również taka, że plac zabaw będzie gotowy prawdopodobnie jeszcze w wakacje 2022 roku. Prace budowlane rozpoczną się już w maju, a firma Buglo, która jest wykonawcą nowej atrakcji, zainwestuje w nią ponad pół miliona złotych. Z kolei miasto Koszalin zaproponowało wykonawcy preferencyjny czynsz, przygotowanie oświetlenia oraz monitoring.

Nowy plac zabaw w okolicach koszalińskiego Aquaparku i Politechniki w Koszalinie z pewnością będzie się cieszył dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta. W sezonie wakacyjnym będzie również nie lada gratką dla osób wypoczywających z dziećmi w okolicznych miejscowościach nadmorskich, takich jak Mielno, Łazy, Sarbinowo, Chłopy oraz Gąski. Tym bardziej, że w pobliżu znajdują się również liczne ścieżki rowerowe oraz piesze na Górze Chełmskiej.

Koszalińskie place zabaw

W naszym artykule przedstawiliśmy jedynie kilka, największych placów zabaw w Koszalinie. Na terenie miasta działa również wiele innych, osiedlowych placów dla dzieci. Co więcej, dużą popularnością cieszą się także kryte sale zabaw w Koszalinie, a tych na terenie miasta działa kilka. Jeśli szukasz informacji o tym, jak ciekawie spędzić czas z dziećmi w naszym mieście, z pewnością znajdziesz je, odwiedzając dział atrakcje w Koszalinie na łamach naszego portalu.

Zobacz także:  Siłownia Koszalin, czyli kluby fitness i siłownie w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl