Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie

Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie, czyli koszalińskie planetarium

Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie to jedna z atrakcji znajdujących się na terenie naszego miasta. Obiekt zbudowany w XXI wieku przyciąga wielu miłośników obserwacji kosmosu. Koszalińskie obserwatorium wyposażono w nowoczesny teleskop oraz niezbędną aparaturę badawczo-pomiarową. Gdzie jest zlokalizowane Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie? W jakich godzinach jest czynne? Na jakie atrakcje można liczyć na miejscu? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowane Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie?

Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie jest zlokalizowane przy ulicy Gnieźnieńskiej 8, w południowej części miasta. Obserwatorium jest położone na terenie Zespołu Szkół nr 10 im. Bolesława Chrobrego w Koszalinie. Obiekt mieści się w niewielkiej odległości od toru wyścigowego oraz głównej siedziby MZK Koszalin. Jadąc samochodem ulicą Gnieźnieńską od strony centrum miasta, czyli Ronda Solidarności, należy skręcić w prawo w ulicę Iwa Sztosa na wysokości skrzyżowania z ulicą Modrzejewskiej. Najbliższe przystanki koszalińskiej komunikacji miejskiej to Samochodówka 01/02.

W jakich godzinach jest otwarte Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie?

Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie jest czynne od środy do soboty. To wówczas w placówke organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. Planetariumjest czynne w środy od godziny 15:30 do 22:00. Z kolei od czwartku do soboty koszalińskie obserwatorium można odwiedzać w godzinach od 11:00 do 17:00. Przy wielu okazjach, np. zaćmienie słońca, księżyca, czy też deszcz meteorytów, organizowane są specjalne wydarzenia. Wówczas niebo można podziwiać w towarzystwie ekspertów również w godzinach nocnych. Przed wizytą warto odwiedzić profil koszalińskiego Obserwatorium na Facebooku i sprawdzić, czy godziny otwarcia nie zmieniły się.

Jakie wydarzenia są organizowane w Obserwatorium Astronomicznym w Koszalinie?

Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie organizuje wiele ciekawych wydarzeń. Na terenie obiektu odbywają się lekcje astronomii dla uczniów koszalińskich szkół. Przy planetarium działa również Koło Astronomiczne dla dzieci i młodzieży. W jego ramach organizowane są wykłady na tematy związane z astronomią. Ponadto odwiedzając obserwatorium, można liczyć na pomoc w skonfigurowaniu nowo zakupionych teleskopów. Obserwatorium prowadzi ponadto obserwacje nieba. O specjalnych wydarzeniach obserwatorium informuje m.in. na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jeden z nich znajduje się na Facebooku pod adresem facebook.com/ObserwatoriumAstronomiczne.

Zobacz także:  Koszalińska Kolej Wąskotorowa, czyli wąskotorówka w Koszalinie

Jaka jest historia Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie?

Historia Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie sięga 2015 roku. To wówczas pomysł z inicjatywy Pawła Iwanka zdobył poparcie Koszalinian w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki zdobyciu finansowania ze strony miasta obiekt został otwarty 1 września 2016 roku. Planetarium Astronomiczne w Koszalinie zostało wyposażone w główny teleskop oraz aparaturę badawczo-pomiarową. W obiekcie znajduje się profesjonalny teleskop z kopułą oraz odpowiedni sprzęt optyczny. Sala dydaktyczna jest w stanie pomieścić kilkadziesiąt osób.

Jeśli szukasz informacji o ciekawych miejscach w naszym mieście, zajrzyj do działu atrakcje w Koszalinie. Przedstawiamy w nim lokalne muzea, teatry, a także inne ciekawe miejsca, w których można ciekawie spędzić czas.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl