Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Motopark Koszalin, czyli tor wyścigowy w Koszalinie

Motopark Koszalin - tor wyścigowy w Koszalinie

Tor wyścigowy w Koszalinie to miejsce, które chętnie odwiedzają miłośnicy sportów motorowych. Motopark Koszalin to Ośrodek Sportów Motorowych, w którym można poczuć dreszcz emocji zasiadając za kierownicą samochodu, driftując, ścigając się na motocyklu lub gokartami. Najdłuższy tor wyścigowy w regionie oraz duża liczba imprez organizowanych w sezonie przyciąga nie tylko mieszkańców Koszalina i okolic, ale i turystów przebywających na wakacjach w miejscowościach nadmorskich. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających Motopark w Koszalinie!

Gdzie jest zlokalizowany tor wyścigowy w Koszalinie?

Motopark w Koszalinie jest zlokalizowany przy ulicy Gnieźnieńskiej 8a, w południowej części miasta. Wjazd na teren toru wyścigowego znajduje się mniej więcej naprzeciwko głównej zajezdni autobusowej MZK Koszalin, stacji benzynowej oraz sklepu Bokaro.

Jaka długość ma tor wyścigowy w Koszalinie?

Tor wyścigowy w Koszalinie to miejsce w pełni przygotowane do bezpiecznego uprawiania sportów motorowych. Na terenie obiektu znajduje się pełne zaplecze sanitarne, sala szkoleniowa z widokiem na tor oraz widownia mogąca pomieścić nawet kilkaset osób. W zależności od pojazdu można skorzystać z jednego z trzech dostępnych torów:

  1. Tor asfaltowy ma długość ok. 1050 metrów, a pas jezdni ma szerokość 15 metrów. Na trasie przejazdu znajduje się  zakrętów. Wyasfaltowany tor gwarantuje bardzo dobrą przyczepność. W związku z tym jest idealnym miejscem do treningu, driftu i wyścigów samochodowych, motocyklowych czy też gokartami.
  2. Tor terenowy o długości ok. 1450 metrów to idealne miejsce do jazdy quadami, motocyklami crossowymi oraz samochodami 4×4. 
  3. Tor supermoto ma długość 1270 metrów, a przejazd nim odbywa się po torze asfaltowym oraz fragmentem toru gruntowego. Ten tor jest przeznaczony do jazdy motocyklami supermoto oraz samochodami typu suv.
Zobacz także:  Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie - lokalizacja, godziny otwarcia, co można zobaczyć?

Tor kartingowy i gokarty, czyli wypożyczalnia gokartów Koszalinie

Motopark w Koszalinie to jedyne miejsce na terenie naszego miasta, na którym można wypożyczyć profesjonalne gokarty. Na torze wyścigowym można spróbować swoich sił, zasiadając za kierownicą kartów o różnej mocy silnika. Dostępne są gokarty o różnej odległości kierownicy, a nawet dwuosobowe. Dlatego z atrakcji mogą skorzystać również najmłodsi, jeżdżąc samodzielnie lub z opiekunem. Ceny wypożyczenia gokartów w Koszalinie zaczynają się od 50 złotych za 5 minut.

Gokarty Koszalina, czyli wypożyczalnia gokartów w Koszalinie
W Motoparku w Koszalinie można wypożyczyć gokarty o kilku mocach silnika

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających Motopark w Koszalinie?

Poza gokartami tor wyścigowy w Koszalinie daje możliwości skorzystania z wielu innych atrakcji. Po torze można przejechać się m.in. własnym samochodem lub motocyklem. Jest to miejsce, w którym nie tylko można poczuć się jak kierowca wyścigowy, ale i doskonalić swój styl jazdy. Godzina jazdy własnym samochodem po torze wyścigowym w Koszalinie zaczyna się od 60 złotych.

Wśród rozrywek dostępna jest również opcja Stunt Taxi, czyli jazda z kaskaderem na dwóch kołach. Można także zasiąść na fotelu pilota samochodu przygotowanego do rajdów terenowych (Cross Country). Motopark Koszalin to miejsce, w którym często organizowane są firmowe imprezy integracyjne. W wyznaczonych terminach można tu także zrealizować bon prezentowy na przejażdżkę sportowym samochodem.

Wydarzenia i imprezy w Motoparku w Koszalinie

Na torze wyścigowym w Koszalinie są często organizowane imprezy najwyższej rangi w kraju. Corocznie w koszalińskim Motoparku odbywają się rundy motocyklowych Mistrzostw oraz Pucharu Polski. Można tu także podziwiać drift w ramach Drift Open, wyścigi Supermoto oraz Pit Bike. Nie brakuje również imprez dla miłośników poszczególnych modeli samochodów, którzy doświadczeniami wymieniają się na zlotach samochodowych. Kalendarz imprez w Motoparku Koszalin jest dostępny na oficjalnej stronie toru wyścigowego pod adresem motopark.pl.

Atrakcja dla miłośników motoryzacji w Koszalinie

Mamy nadzieję, że nasz krótki artykułów nieco przybliżył charakterystykę Motoparku w Koszalinie. Tor wyścigowy w naszym mieście corocznie przyciąga miłośników sportów motorowych z całej Polski. To największy obiekt tego typu w regionie, a nawet w całym kraju. Jeśli szukasz pomysłu na spędzenie wolnego czasu, zachęcamy do odwiedzenia działu “Atrakcje w Koszalinie”. Znajdziesz w nim mnóstwo pomysłów i odpowiedź na pytanie, co ciekawego można robić w naszym mieście.

Zobacz także:  Amfiteatr w Koszalinie - nowa wizytówka miasta
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl