Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie (HWS Koszalin)

Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie

Koszalińska Hala Widowiskowo-Sportowa (HWS Koszalin) jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie. Budowa hali oddanej do użytku w 2012 roku kosztowała około 40 milionów złotych. To jedna z największych inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich lat w Koszalinie. Od momentu powstania koszalińska hala była miejscem wielu interesujących wydarzeń m.in. imprez sportowych, koncertów oraz targów. Hala Widowiskowo-Sportowa zdecydowanie zasługuje na miano jednej z zalet Koszalina.

Jaka jest historia powstania Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie?

Historia Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie sięga 2004 roku. To wówczas pojawił się pomysł budowy obiektu spełniającego oczekiwania wielu lokalnych środowisk. Następnie wspólne starania przedstawicieli władz miasta i Politechniki Koszalińskiej doprowadziły do wybudowania nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej.

Budynek Hali w Koszalinie

Gdzie zlokalizowana jest Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie?

Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie jest zlokalizowana przy ul. Śniadeckich 4. Obiekt znajduje się w północnej części miasta, w niewielkiej odległości od koszalińskiego Aquaparku oraz Politechniki. Przy hali znajduje się duży, pojemny parking mogący pomieścić około 300 samochodów.

Parking przy hali w Koszalinie
Przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie znajduje się duży parking dla gości
HWS Koszalin

Jaką pojemność ma Hala w Koszalinie?

Na trybunach Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie może zasiąść łącznie 3000 widzów. Trybuny stałe mają 2242 miejsc, a rozkładane – 758 miejsc. W niektórych przypadkach istnieje możliwość dostawienia nawet 1000 krzesełek. Taka pojemność sprawia, że koszalińska hala jest najbardziej pojemnym obiektem tego typu w regionie. Na terenie hali znajduje się również dobrze wyposażona siłownia oraz gabinety rehabilitacyjne “Remedica”.

Kasy przy Hali Widowiskowej w Koszalinie

Imprezy w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie

Hala w Koszalinie jest miejscem organizacji wielu imprez sportowych, kulturalnych oraz biznesowych. Swoje mecze w koszalińskiej hali rozgrywają cyklicznie piłkarki ręczne Młynów Stoisław, a niegdyś występowali na jej parkiecie również koszykarze AZS Koszalin. Na hali odbywały się także mecze futsalowej oraz siatkarskiej reprezentacji Polski.

Zobacz także:  Siłownia Koszalin, czyli kluby fitness i siłownie w Koszalinie

Jeśli chodzi o imprezy kulturalne, warto wspomnieć o koszalińskim Kabaretonie, który odbył się w hali podczas remontu Amfiteatru w Koszalinie. W hali organizuje się ponadto liczne koncerty, a nawet spektakle baletowe. Koszalińska hala jest ponadto miejscem organizacji licznych imprez branżowych. Odbywają się tu m.in. targi pracy, targi ślubne oraz targi nieruchomości. W okresie pandemii hala została zaaranżowana na centrum szczepień masowych przeciwko COVID-19.

Hala Sportowa w Koszalinie

Hala Widowiskowo-Sportowa jako atrakcja w Koszalinie

Jeśli przebywasz w okolicach Koszalina, warto sprawdzić aktualny harmonogram imprez odbywających się w koszalińskiej hali. Ciekawy mecz lub koncert może być z pewnością dużą atrakcją dla całej rodziny. Wiele imprez jest organizowanych w okresie letnim. Przy okazji warto odwiedzić również pobliski Aquapark lub wybrać się na górę Chełmską.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl