Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Papugarnia i motylarnia w Koszalinie – dojazd, godziny otwarcia, ceny biletów

Papugarnia w Koszalinie

Czynna przez cały rok papugarnia w Koszalinie to jedna z najpopularniejszych atrakcji w naszym mieście. Jej uzupełnieniem jest motylarnia, działająca sezonowo w tej samej lokalizacji. Papugi wolno latające wokół zwiedzających, to duża atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Tym bardziej że liczba różnych gatunków egzotycznych ptaków jest naprawdę dużo. Sprawdź, gdzie jest zlokalizowana papugania w Koszalinie, jakie są jej godziny otwarcia oraz ile kosztuje bilet wstępu!

Gdzie jest zlokalizowana papugarnia w Koszalinie?

Papugarnia w Koszalinie jest zlokalizowana w południowej części miasta, przy ulicy Połczyńskiej 73. Jadąc od centrum Koszalina, na rondzie Solidarności, należy skręcić w drogę nr 167 prowadzącą do Tychowa. To zjazd, który znajduje się najbliższej sklepu Netto. Po przejechaniu 1,2 km, za rondem Działkowców, papugarnia znajduje się w niskim budynku po lewej stronie ulicy. Skręcając ulicę Sarzyńską, będziesz miał możliwość zaparkowania swojego samochodu na bezpłatnym parkingu znajdującym się tuż obok papugarni i motylarnii.

Ile kosztuje bilet wstępu do papugarni w Koszalinie?

Ceny biletów do papugarni w Koszalinie zaczynają się od 17 złotych – tyle kosztuje ulgowy bilet wstępu. Z kolei cena biletu normalnego wynosi 19 złotych. Karmę dla papug można zakupić za 3 złotego.

W cenniku przewidziano również korzystną ofertę dla szkół i grup zorganizowanych. Wcześniejsza rezerwacja terminu odwiedzin papugarni przez większą grupę osób pozwala na zakup biletów grupowych.

W jakich godzinach jest otwarta papugarnia w Koszalinie?

Papugarnia w Koszalinie jest otwarta przez cały rok, a egzotyczne ptaki można podziwiać przez cały tydzień, również w weekendy. Papugi można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 rano do 17:00 wieczorem. W weekendy papugarnia jest czynna godzinę dłużej, czyli do godziny 18:00.

Zobacz także:  Katedra Koszalin, czyli Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie

Jakie papugi można zobaczyć w papugarni w Koszalinie?

W papugarni w Koszalinie można zobaczyć około 70 papug, które latają swobodnie wśród odwiedzających. Większość papug ochoczo siada na gościach, a także częstuje się karmą, którą można zakupić wraz z biletem wejściowym. W koszalińskiej papugarnii można zobaczyć m.in. następujące gatunki papug:

 • Afrykanka Kongijska
 • Aleksandretta
 • Aleksandretta Wielka
 • Amazonka Niebieskoczelna
 • Amazonka Żółtogłowa
 • Ara Ararauna
 • Amazonka Żółtolica
 • Ara Marakana
 • Ara Severa
 • Kakadu Alba
 • Kakadu Różowe
 • Konura Słoneczna
 • Kakadu Salomońskie
 • Lora Wielka
 • Pionites
 • Żako Kongijskie

Egzotyczne gatunki ptaków żyjące w koszalińskiej papugarni pochodzą z najdalszych zakątków świata. Można tu spotkać gatunki żyjące na wolności m.in. w Afryce, Australii, Ameryce Południowej oraz Indiach. Warto wspomnieć, że niektóre z gatunków są zagrożone wyginięciem.

Motylarnia w Koszalinie
W motylarni w Koszalinie można podziwiać egzotyczne motyle z wielu zakątków świata

Motylarnia w Koszalinie

Dodatkową atrakcją zlokalizowaną pod tym samym adresem co papugarnia z pewnością stanowi motylarnia. Podobnie jak w przypadku egzotycznych ptaków i tutaj duże, kolorowe motyle latają swobodnie wśród odwiedzających. Motylarnia w Koszalinie jest czynna sezonowo, a egzotyczne motyle można podziwiać już od początku czerwca. To dobra informacja dla osób przebywających na wczasach w nadmorskich miejscowościach zlokalizowanych w okolicach Koszalina. Zajrzyj do działu atrakcje w Koszalinie, aby sprawdzić, co ciekawego można jeszcze robić w naszym mieście lub jego okolicach.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl