PK Koszalin, czyli Politechnika Koszalińska – wydziały, kierunki, rekrutacja i akademiki

Politechnika Koszalińska - główny gmach uczelni

Politechnika Koszalińska to największa spośród wszystkich uczelni wyższych działających na terenie Koszalina. Duży kampus, kilka wydziałów oraz zróżnicowana oferta edukacyjna przyciąga co roku nowych adeptów nauki. Politechnika w Koszalinie pozwala na zdobycie wykształcenia na kierunkach humanistycznych i technicznych, a także na studiach doktoranckich. Gdzie jest zlokalizowana Politechnika w Koszalinie? Jakie wydziały i kierunki są dostępne na Politechnice Koszalińskiej? Gdzie znajdują się akademiki w Koszalinie? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Gdzie jest zlokalizowana Politechnika Koszalińska?

Główny kampus Politechniki Koszalińskiej znajduje się przy ulicy Śniadeckich 2 w Koszalinie, w północno-zachodniej części miasta. Na terenie kampusu znajduje się główny gmach budynku oraz 6 dodatkowych budynków, w których zlokalizowane są poszczególne wydziały. Politechnika jest zlokalizowana w niewielkiej odległości od koszalińskiej giełdy, stadionu Gwardii Koszalin, Aquaparku oraz Hali Widowiskowo-Sportowej. Z kampusu rozpościera się również widok na jedną z najpopularniejszych atrakcji w Koszalinie – Górę Chełmską. Przejeżdżając przez tę część miasta, z pewnością zauważysz charakterystyczne armaty stojące tuż przy budynku, w którym znajduje się główne wejście do politechniki.


Koszalińska Politechnika posiada również dwa wydziały, które są zlokalizowane w innych częściach miasta. Budynek, w którym znajduje się Wydział Nauk Ekonomicznych, jest zlokalizowany przy ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego 2e. Z kolei Wydział Nauk Mechanicznych jest zlokalizowany przy ulicy Racławickiej 15-17, naprzeciwko budynku Urzędu Pracy i Starostwa Powiatowego w Koszalinie. W tym samym budynku znajduje się również Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Kamień z motto przed Politechniką Koszalińską
Kamień znajdujące się przed głównym gmachem PK

Studenci mają możliwość podjęcia nauki również w filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku zlokalizowanej przy ulicy Waryńskiego 1. Na wydziale zamiejscowym odbywa się kształcenie na kilku popularnych kierunkach technicznych. Politechnika Koszalińska jest jedną z największych uczelni technicznych województwa zachodniopomorskiego.

Hol Główny na Politechnice w Koszalinie
Korytarz Politechnika Koszalin
Hol przy wejściu do Politechniki Koszalińskiej od strony dziedzińca
Hol główny Politechnika Koszalińska
Tuż przy wejściu głównych do Politechniki w Koszalinie
Wystawa na Politechnice Koszalińskiej
Gablota z nagrodami na Politechnice w Koszalinie

Politechnika Koszalińska – wydziały i kierunki

Politechnika Koszalińska posiada 6 wydziałów, na których odbywa się kształcenie w wielu kierunkach. Na politechnice w Koszalinie można zdobyć wykształcenie zarówno na studiach praktycznych I stopnia (licencjackie), jak i II stopnia (magisterskie). Pełna lista wydziałów i kierunków przedstawią się następująco:

Lista wydziałów na Politechnice Koszalińskiej
Lista rektorów Politechniki Koszalińskiej
Lista doktorów Honoris Causa Politechniki Koszalińskiej
  1. Wydział Architektury i Wzornictwa
  • Architektura
  • Wzornictwo
  1. Wydział Elektroniki i Informatyki
  1. Wydział Humanistyczny
  • Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
  • Europeistyka
  • Filologia Angielska/Germańska
  • Pedagogika
  • Politologia 2.0
  1. Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji
  • Budownictwo
  • Geodezja i Kartografia
  • Inżynieria Środowiska
  • Sieci i Instalacje Budowlane
  1. Wydział Mechaniczny
  • Bioanalityka Chemiczna
  • Inżynieria Biomedyczna
  • Mechatronika
  • Mechanika i Budowa Maszyn
  • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
  • Transport
  • Technologia Żywności i Żywienie Człowieka
  • Energetyka
  1. Wydział Nauk Ekonomicznych
  • Logistyka
  • Turystyka i Rekreacja
  • Ekonomia
  • Finanse i Rachunkowość
  • Zarządzanie
  1. Filia w Szczecinku
  • Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym
Zobacz także:  System pruski w edukacji XXI wieku - czy to ma sens?

Uzupełnieniem listy jest Szkoła Doktorska, która dysponuje około 30 miejscami dla doktorantów. Na politechnice można również odbyć studia podyplomowe. Aktualną listę kierunków kształcenia oferowanych na poszczególnych wydziałach można znaleźć na stronie tu.koszalin.pl.

Absolwenci Politechniki Koszalińskiej
Co roku dyplom Politechniki Koszalińskiej odbiera wielu nowych absolwentów

Domy studenckie i akademiki Politechniki Koszalińskiej

Politechnika Koszalińska posiada własne osiedle akademickie, na którym zlokalizowane są cztery domy studenckie (Hades, Olimp, Neptun i Zeus). Osiedle mieści się przy ulicy Rejtana w Koszalinie i jest oddalone zaledwie kilkaset metrów od głównego kampusu Politechniki Koszalińskiej. Przy Wydziale Nauk Ekonomicznych znajduje się ponadto Hotel Asystenta. Koszty wynajmu pokoju w akademiku są znacznie niższe, niż koszty wynajęcia mieszkania w Koszalinie. Szczegółowe informacje o wolnych miejscach oraz miesięcznych kosztach zakwaterowania można znaleźć na oficjalnej stronie Politechniki Koszalińskiej pod adresem akademiki.tu.koszalin.pl.

Dom studencki DS1, czyli akademik Politechniki Koszalińskiej w Koszalinie
Akademik Politechniki Koszalińskiej (DS1)

IRK Koszalin, czyli Internetowa Rekrutacja Kandydatów na Politechnikę Koszalińską

Rekrutacja na Politechnikę Koszalińską odbywa się w systemie online IRK (skrót od Internetowa Rekrutacja Kandydatów). Jest on dostępny pod adresem irk.politechnika.koszalin.pl. Pierwszym krokiem dla kandydatów jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zawierającego podstawowe dane osobowe wraz z dołączeniem zdjęcia. Na tym etapie kandydat wybiera podstawowy kierunek studiów, na którym chciałby podjąć naukę. Istnieje również możliwość wyboru kierunku alternatywnego w przypadku, gdy kandydat nie dostanie się na kierunek podstawowy. Konieczne jest również wniesienie opłaty rekrutacyjnej na indywidualny numer rachunku bankowego wygenerowany podczas rejestracji. Brak wniesienie opłaty dyskwalifikuje kandydata w ubieganiu się o przyjęcie na uczelnię. Po zakwalifikowaniu się na wybrany kierunek kandydat musi dostarczyć komplet wymaganych dokumentów. Wyniki naboru Politechnika Koszalińska ogłasza za pośrednictwem portalu IRK.

Podpalenie rzeźb Płonące Ptaki Władysława Hasiora pod Politechniką Koszalińską
Charakterystyczne rzeźby “Płąnące ptaki” Władysława Hasiora

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów rekrutacji na studia na Politechnice Koszalińskiej można znaleźć na oficjalnej stronie uczelni pod adresem tu.koszalin.pl/kat/166/rekrutacja.

Na sanki pod Politechnikę Koszalińską
Politechnika Koszalińska zimą

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je w dziale edukacja w Koszalinie. To właśnie tam przedstawiamy sylwetki szkół, przedszkoli, liceów i techników, a także szkół policealnych i uczelni wyższych działających w naszym mieście. Na łamach naszego portalu informujemy ponadto o najważniejszych wydarzenia w Koszalinie, a takimi z pewnością są Juwenalia organizowane przez studentów Politechniki Koszalińskiej.

Zobacz także:  Żłobek Koszalin, czyli publiczne i prywatne żłobki w Koszalinie

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie oceniał tego artykułu.

Przepraszamy, że artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań 🙁

Pomóż nam ulepszyć artykuł

Daj nam znać, co poprawić, aby był lepszy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto również przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl