Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Cyber Monday, czyli Cyfrowy Poniedziałek – co to jest i kiedy wypada w 2022 roku?

Cyber Monday, czyli Cyfrowy Poniedziałek - co to jest i kiedy wypada

Cyber Monday to dzień, w którym swoje “święto” mają wszyscy miłośnicy zakupów online. Cyfrowy Poniedziałek to uzupełnienie Black Friday, a co za tym idzie – sposób na znalezienie okazji i zakupy produktów w obniżonych cenach. Wobec tego datę Cyberponiedziałku powinni poznać i zapamiętać wszyscy łowcy okazji. Takie okazje w sieci trafiają się bowiem raz do roku. Co to jest Cyber Monday? Kiedy wypada Cyber Monday w 2022 roku? Jaka jest historia Cyfrowego Poniedziałku? Gdzie szukać promocji? Sprawdzamy!

Cyber Monday – co to jest?

Cyber Monday, czyli Cyfrowy Poniedziałek to dzień, w którym sklepy internetowe organizują wiele promocji. Idea Cyfrowego Poniedziałku narodziła się wraz z rozwojem internetu. Branża e-commerce uznała, że doskonałym pomysłem będzie przedłużenie wyprzedaży z Black Friday. Przypuszcza się, że nazwa Cyber Monday została użyta po raz pierwszy w 2005 roku. Termin pojawił się wówczas na łamach portalu Shop.org, a także w The New York Times. Termin Cybernetycznego Poniedziałku na tyle przypadł do gustu w branży e-commerce, że w kolejnych latach zaczęto go używać niemal w każdym zakątku świata.

Wcześniej w poniedziałki tuż po weekendzie następującym po Black Friday, zaobserwowano znaczny wzrost w sprzedaży w sklepach internetowych. Tłumaczono to faktem, że klienci przeglądali produkty online w sobotę i niedzielę, jednak decyzje zakupowe podejmowali w poniedziałek

Kiedy wypada Cyber Monday w 2022 roku?

Cyber Monday w 2022 roku wypada w dniu 28 listopada. Cyfrowy Poniedziałek wypada zawsze w najbliższy poniedziałek po Black Friday. Z kolei mianem Czarnego Piątku jest określany piątek tuż po Święcie Dziękczynienia. Wobec tego, że Dzień Dziękczynienia jest zawsze obchodzony w czwarty czwartek listopada, zarówno Black Friday, jak i Cybernetyczny Poniedziałek każdego roku wypadają w inny dzień. Warto jednak wiedzieć, że dziś wiele sklepów prowadzi wyprzedaże nie tylko w Czarny Piątek i Cybernetyczny Poniedziałek. Często trwają one przez cały weekend (Black Weekend), a nawet cały tydzień (Black Week). Niemniej, piątek i poniedziałek to dni, w których ceny często są najkorzystniejsze.

Zobacz także:  Galeria Kosmos w Koszalinie - godziny otwarcia, lokalizacja, sklepy

Gdzie szukać promocji w Cyfrowy Poniedziałek?

Promocje w Cyber Monday można znaleźć praktycznie w każdym sklepie działającym online. To dzień, w którym wiele platform e-commerce jest rozgrzanych do czerwoności, a obroty sięgają apogeum.  Wyprzedaże znajdziemy zarówno w serwisach aukcyjnych np. Allegro, jak i w specjalistycznych sklepach online. Wiele z nich posiada swoje placówki stacjonarne w Koszalinie, co ułatwia odbiór zamówionych towarów, a często jest również gwarancją bezpłatnej przesyłki. Promocje w Cybernetyczny Poniedziałek będzie można z pewnością znaleźć między innymi w sklepie Neonet, Media Expert oraz Komfort.

Jeśli szukasz innych ciekawych artykułów, zajrzyj do działu zakupy w Koszalinie. Przedstawiamy w nim sylwetki lokalnych sklepów i firm usługowych. W jednym z artykułów znajdziesz również informacje o Black Friday, a także o koszalińskich galeriach handlowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl