Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Biblioteka w Koszalinie, czyli Koszalińska Biblioteka Publiczna

Biblioteka Koszalin, czyli Koszalińska Biblioteka Publiczna

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela to jedna z instytucji samorządowych promujących kulturę na terenie Koszalina. Biblioteka w Koszalinie to nie tylko możliwość wypożyczenia książek, ale i mnóstwo wydarzeń organizowanych cyklicznie. Wystawy, spotkania autorskie, konkursy i kluby dyskusyjne to tylko niektóre z nich. Gdzie znajduje się biblioteka w Koszalinie? Gdzie zlokalizowane są jej filmie? W jakich godzinach jest otwarta? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Gdzie znajduje się biblioteka w Koszalinie?

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela znajduje się przy placu Polonii 1. Biblioteka w Koszalinie jest zlokalizowana na terenie Parku im. Tadeusza Kościuszki znajdującego się w obrębie centrum miasta. Biblioteka jest oddalona zaledwie 100 metrów od Amfiteatru w Koszalinie i znajduje się po przeciwnej stronie ulicy Kościuszki. W Parku im. Tadeusza Kościuszki znajduje się główny budynek biblioteki, jednak posiada ona również wiele oddziałów rozsianych po terenie całego miasta.

Filie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Na terenie Koszalina działa wiele filii Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Biblioteka prowadzi działalność w wielu dzielnicach miasta, znacznie ułatwiając dostęp do kultury oraz książek. Obecnie na terenie miasta czynnych jest 10 filii, a ich pełną listę wraz z adresami znajdziesz poniżej:

Filia nr 1, ul. Wenedów 24B/8

Filia nr 3, ul. Młyńska 12

Filia nr 4, ul. Ferdynanda Ruszczyca 14

Filia nr 5, ul. Władysława IV 23b

Filia nr 6, ul. Joachima Lelewela 7

Filia nr 8, ul. Władysława Andersa 4-6

Filia nr 9, ul. Andrzeja Struga 5

Filia nr 11, ul. Melchiora Wańkowicza 82

Filia nr 12, ul. Spokojna 48B

Filia nr 15, ul. Majora Henryka Sucharskiego 5E/21

Katalog online Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Koszalińska Biblioteka Publiczna posiada katalog online, który znacznie ułatwia znalezienie poszukiwanych książek. Katalog dostępny pod adresem aleph.biblioteka.koszalin.pl to kompletny zbiór informacji o zasobach koszalińskiej biblioteki publicznej. Aby znaleźć daną pozycję, wystarczy wypełnić prosty formularz online. Zakres poszukiwań można ponadto ograniczyć do biblioteki głównej lub też którejś z jej filii. Warto wspomnieć, że katalog biblioteczny obejmuje nie tylko książki, ale również audiobooki, filmy DVD, czy też czasopisma.

Zobacz także:  Dodatek węglowy w Koszalinie - gdzie złożyć wniosek?

Wydarzenia kulturalne w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

Na oficjalnej stronie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (biblioteka.koszalin.pl) jest dostępny kalendarz wydarzeń organizowanych przez instytucję kulturalną. W bibliotece bardzo często są organizowane spotkania autorskie, a także działa Dyskusyjny Klub Książki. Co pewien czas KBP organizuje ponadto różnego rodzaju konkursy oraz wystawy. Propagując czytanie książek, bibliotekarze ponadto odwiedzają przedszkola, a także organizują spotkania z przedszkolakami w bibliotece.

Jeśli szukasz informacji o instytucjach i urzędach działających na terenie Koszalina, zachęcamy do odwiedzenia działu miejski poradnik znajdującego się na łamach naszego portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl