Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

USC Koszalin, czyli Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie

Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie, czyli USC Koszalin

Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie to miejsce, w którym można załatwić wiele ważnych spraw. Wśród tych najczęściej załatwianych, warto wymienić, chociażby sprawy związane ze ślubem oraz urodzeniem dziecka. Wiele ze spraw można załatwić od ręki, podczas jednorazowej wizyty w urzędzie. Jak wygląda pełna lista spraw, które można załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Koszalinie? Gdzie znajduje się USC w Koszalinie? W jakich godzinach jest otwarty? Jakie jest numer telefonu? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Gdzie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie?

Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie znajduje się przy ulicy Dąbrówki 1 w ścisłym centrum miasta. USC Koszalin znajduję w niewielkiej odległości od głównej siedziby Urzędu Miejskiego w Koszalinie i Rynku Staromiejskiego. Warto wspomnieć, że miejsca parkingowe w pobliżu urzędu znajdują się na terenie płatnej strefy parkingowej.

W jakich godzinach jest czynny Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie?

Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie jest czynny od poniedziałku do piątku. W poniedziałki godziny otwarcia USC Koszalin są najdłuższe. Wówczas urząd jest czynny od godziny 9:00 do 17:00. W pozostałe dni, od wtorku do piątku, sprawy można załatwiać od 8:00 rano do 14:00.

Jakie jest numer telefonu do Urzędu Stanu Cywilnego w Koszalinie?

Numer telefonu do Urzędu Stanu Cywilnego w Koszalinie to +48943488835. Kontaktując się z tym numerem, można poprosić o połączenie z pokojem, w którym załatwiane są konkretne sprawy. Bezpośrednie numery do osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania, można znaleźć w bazie kontaktów na stronie koszalin.pl.

Zobacz także:  PWSZ Koszalin, czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Koszalinie?

Lista spraw, które można załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Koszalinie, zawiera kilkanaście pozycji. Wiele spraw wymaga jedynie wypełnienie prostego wniosku w obecności urzędnika, a sprawy są załatwiane na bieżąco. W przypadku tych bardziej skomplikowanych, czas oczekiwania na wydanie dokumentu wynosi zwykle do kilku dni roboczych. Poniżej przedstawiamy listę spraw, które najczęściej są załatwiane w koszalińskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Ustalenie daty ślubu i akty małżeństwa w Koszalinie

Chcąc ustalić datę ślubu, należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego. W tym samym urzędzie wydawane są ponadto akty małżeństwa, a także potwierdzane jest zawarcie małżeństwa wyznaniowego ze skutkami cywilnymi. Ponadto w USC można uzyskać zaświadczenie o możliwości zawarcia związku małżeńskiego za granicą Polski.

Rejestracja dziecka i akty urodzenia w Koszalinie

Po urodzenie dziecka należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w celu jego rejestracji. To właśnie wtedy dziecku nadaje się imię, a także numer pesel. W urzędzie można uzyskać akt urodzenia dziecka, który jest niezbędny w przypadku załatwiania innych spraw np. wnioskowania o wydanie dowodu osobistego dla dziecka.

Akt zgonu w Koszalinie

W Urzędzie Stanu Cywilnego są sporządzane akty zgonu. Takie dokument jest niezbędny do załatwienia wielu ważnych spraw w przypadku śmieci bliskiej osoby. Ponadto w USC Koszalin można uzyskać pozwolenia na sprowadzenie zwłok i szczątków ludzkich z zagranicy, a następnie pochowanie ich na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie.

Zmiana imienia i nazwiska oraz poświadczenie stanu cywilnego

W przypadku chęci zmiany imienia lub nazwiska należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego. Również tutaj można uzyskać zaświadczenie o stanie cywilnym, a także wpisać do polskich ksiąg akty stanu cywilnego, które zostały sporządzone za granicą.

Uznanie wyroku rozwodowego w Koszalinie

Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie uznaje wyroki rozwodowe nie tylko z koszalińskich sądów, ale i z innych państw. W USC Koszalin uznawane są wyroki rozwodowe orzeczone w państwach UE po 1 maja 2004 roku, a także tych spoza Unii, orzeczonych po 1 lipca 2009 roku.

Zobacz także:  Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie w 2021 roku - czy i kiedy odbędzie się?

Złote Gody w Koszalinie

W koszalińskim USC nadawane są medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Złote Gody to powszechna nazwa używana w odniesieniu do 50. rocznicy ślubu. Medale przyznaje się w oparciu o zapisy w księgach prowadzonych przez Urząd Stanu Cywilnego.

Koszalińskie urzędy

Na koniec warto wspomnieć o innych artykułach, które można znaleźć na łamach naszego serwisu. W dziale miejski poradnik przedstawiamy informacje na temat wielu innych urzędów działających na terenie Koszalina. Szczegółowo opisujemy m.in. Urząd Miejski w Koszalinie i jego wydziały, Powiatowy Urząd Pracy, a także Sądy działające w naszym mieście. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszego portalu, gdyż baza artykułów jest rozbudowywana na bieżąco.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl