Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Eduportal Koszalin, Vulcan, ESZO, czyli Elektroniczny System Zarządzania Oświatą w Koszalinie

Eduportal Koszalin, Vulcan, ESZO, czyli Elektroniczny System Zarządzania Oświatą w Koszalinie

Eduportal, Vulcan, czy też ESZO to pojęcia, z którymi prędzej czy później spotka się każdy rodzic. Te wszystkie terminy są powiązane z Elektronicznym Systemem Zarządzania Oświatą. Kompleksowa platforma edukacyjna, powszechnie znana jako Eduportal, dostarcza rozwiązania w zakresie m.in. rekrutacji do żłobków, przedszkoli oraz szkół. W siedzi dostępny jest system dedykowany dla naszego miasta – Eduportal Koszalin. Pod jakim adresem znajduje się platforma edukacyjna w Koszalinie? Jak zalogować się do Eduportal Koszalin? Jakie sprawy można załatwić za pośrednictwem systemu Vulcan/ESZO? Sprawdzamy!

Czym jest Eduportal/Vulcan/ESZO?

Eduportal to platforma edukacyjna, która formalnie zwana jest ESZO, co oznacza Elektroniczny System Zarządzania Oświatą. Tożsamą nazwą systemu jest nazwa Vulcan, z którą również można się powszechnie spotkać. Rzadziej system jest określany techniczną nazwą MOL NET +. Za pośrednictwem platformy edukacyjnej można załatwić wiele spraw związanych z edukacją dzieci. Jeśli kiedykolwiek spotkasz się z terminami Eduportal Koszalin, Vulcan Koszalin, ESZO Koszalin, możesz mieć pewność, że chodzi o platformę edukacyjną dostępną tutaj.

Eduportal Koszalin, ESZO Koszalin, Vulcan Koszalin – te nazwy są używane zamiennie, jednak oznaczają dokładnie ten sam system.

Logowanie do Eduportal Koszalin – jaki jest adres?

Logowanie do Eduportal Koszalin jest możliwe na kilka sposobów. Najłatwiejszym z nich jest wejście na stronę główną platformy edukacyjnej znajdującej się tutaj. Przycisk umożliwiający logowanie do ESZO Koszalin znajduje się w prawym, górnym rogu portalu. Z kolei bezpośredni link do strony logowania znajdziesz, klikając tutaj. Odnośniki do logowania w systemie Vulcan można znaleźć również na stronach internetowych większości szkół w Koszalinie.

Logowanie do portalu Vulcan umożliwia śledzenie wyników dziecka w nauce

Skąd wziąć login i hasło do systemu Eduportal Koszalin?

Konto w systemie Eduportal można założyć, klikając link “Uzyskaj konto”, Przywróć dostęp do konta”, znajdujący się na stronie logowania do systemu Vulcan. Po jego kliknięciu następuje przekierowanie na tę stronę. Następnie należy podać wymagane do rejestracji dane, tj. adres e-mail lub PESEL. W przypadku zgubienia hasła do platformy Vulcan można również podać swój login. Z kolei w przypadku pierwszego logowania i chęci założenia konta, konieczny może być zastępczy identyfikator wygenerowany w placówce edukacyjnej. Aby móc założyć konto i uzyskać login, użytkownik musi znajdować się już w systemie. Najczęściej trafia do bazy danych, poprzez wcześniejsze przekazanie swojego adresu email w danej szkole, np. wychowawcy klasy.

Zobacz także:  Urząd Miejski w Koszalinie - lokalizacja, wydziały, godziny otwarcia

Co można sprawdzić i załatwić na Eduportal Koszalin?

Eduportal w Koszalinie to rozbudowana platforma edukacyjna za której pośrednictwem, można załatwić wiele spraw związanych z edukacją dzieci. System VULCAN znacznie ułatwia kontakt pomiędzy rodzicem, szkołą i wychowawcą. Wiele spraw można załatwić online bez wychodzenia z domu. Ponadto platforma ułatwia dostęp do ważnych informacji, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Poniżej przedstawiamy kilka użytecznych funkcji systemu ESZO w Koszalinie. Spoglądamy na Eduportal pod kątem użyteczności dla rodziców.

E-dziennik, czyli elektroniczny dziennik ocen online na Eduportal

Wyszukiwarka szkół w Koszalinie

Jedną z podstawowych funkcji Eduportalu  jest wyszukiwarka szkół w Koszalinie. Za jej pomocą można znaleźć m.in. żłobek, przedszkole, szkołę podstawową lub średnią dla swojego dziecka. Wyniki wyszukiwania są zwracane w formie przejrzystej listy zawierającej nie tylko nazwę placówki, ale i jej adres oraz organ prowadzący.

iDzienniku lub e-Dziennik, czyli dziennik ocen online

Elektroniczny dziennik ocen, czyli iDziennik lub e-Dziennik, to jedna z najbardziej użytecznych funkcji systemu Vulcan. Dziennik szkolny online pozwala na śledzenie na bieżąco wyników osiąganych przez dziecko w szkole. iDziennik pozwala rodzicom na natychmiastowy dostęp do bazy ocen, bez konieczności kontaktu z nauczycielem. Dostępna jest ponadto aplikacja na telefon, która sprawia, że korzystanie z e-dziennika jest bardzo proste.

Plan lekcji w systemie Vulcan

W ramach systemu Vulcan jest dostępny również plan lekcji online. W ten sposób rodzice mogą w wygodny sposób sprawdzić, w jakich godzinach dziecko rozpoczyna w danym dniu lekcje, a także, kiedy je kończy.

Rekrutacja do żłobków, przedszkoli oraz szkół w Koszalinie

ESZO Koszalin to również rozbudowany system rekrutacyjny. Za jego pomocą rodzice mogą złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do wybranej placówki edukacyjnej. To właśnie za pośrednictwem subdomeny Nabory działającej w ramach platformy Vulcan załatwia się wszelkie formalności związane z rekrutacją. To tutaj znajduje się harmonogram przyjęć do poszczególnych szkół, listy wymaganych załączników do wniosków, a także wyniki rekrutacji do koszalińskich placówek edukacyjnych.

Dostęp do ESZO w Koszalinie

Vulcan jako narzędzie ułatwiające funkcjonowanie oświaty

Powyżej przedstawiliśmy kilka funkcji użytecznych dla rodziców dzieci uczęszczających do koszalińskich szkół. Oczywiście lista przydatnych rozwiązań oferowanych w ramach platformy Vulcan jest znacznie dłuższa. Ponadto Elektroniczny System Zarządzania Oświatą znacznie ułatwia pracę nauczycieli oraz osób związanych z koszalińską oświatą. Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do którejś z placówek edukacyjnych w Koszalinie, zdecydowanie warto założyć konto w systemie Eduportal Koszalin.

Zobacz także:  Taxi Koszalin, czyli korporacje taksówkarskie i taksówki w Koszalinie

Jesteśmy pewni, że nasz artykuł nieco przybliżył ideę działania systemu ESZO w Koszalinie. Jeśli mieszkasz na terenie naszego miasta, zachęcamy do odwiedzenia działu miejski poradnik. Znajdziesz w nim wiele innych przydatnych artykułów na temat m.in. instytucji działających na terenie Koszalina. Aby być zawsze na bieżąco, obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl