Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Darmowe projekty domów do 70m2 bez pozwolenia do pobrania

Bezpłatne projekty domów bez pozwolenia do 70m2 do pobrania

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) udostępnił bezpłatne projekty domów do 70m2. Darmowe projekty domów bez pozwolenia można pobrać ze strony GUNB. Konieczne jest jedynie wypełnienie prostego formularza. W pierwszej transzy do pobrania udostępniono kilkadziesiąt projektów, których liczba będzie rosła z czasem. Skąd pobrać darmowe projekty domów do 70m2? Jak pobrać bezpłatny projekt budowlany? Jakie domy znalazły się w bazie nieodpłatnych projektów? Sprawdzamy!

Skąd pobrać darmowe projekty domów do 70m2 bez pozwolenia?

Bezpłatne projekty domów bez pozwolenia do 70m2 można pobrać z oficjalnej strony internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jest ona dostępna pod adresem gunb.gov.pl/projekty-architektoniczno-budowlane. Intuicyjna w obsłudze wyszukiwarka pozwala na znalezienie projektu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Jak pobrać bezpłatne projekty domów z GUNB?

Aby pobrać wybrany projekt, wystarczy wypełnić prosty formularz zamówienia znajdujący się przy każdym z projektów. W formularzu należy podać swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko oraz adres. Konieczne jest również podanie numeru telefonu oraz adresu email. Podanie prawidłowego adresu mailowe jest bardzo ważne, gdyż dokumentacja projektowa jest przesyłana właśnie na skrzynkę pocztową.

Jakie projekty znajdują się w bazie bezpłatnych projektów GUNB?

Obecnie w bazie znajduje się kilkanaście darmowych projektów domów do 70m2. W dniu 23 czerwca 2022 roku do bazy dodano pierwsze projekty wyłonione wcześniej w konkursie. Są to zarówno domy parterowe, jak i piętrowe. Część z nich przewiduje ponadto budowę tarasu oraz poddasza użytkowego. Przy niektórych z domów znajdują się wiaty garażowe. Wyszukiwarka projektów na stronie GUNB pozwala na filtrowanie ich wg liczby pokoi, kondygnacji, rodzaju dachu, czy też konstrukcji.

Zobacz także:  Wakacje nie powstrzymały wzrostów cen mieszkań w Koszalinie (sierpień 2021)

Jak zbudować dom do 70m2 bez pozwolenia?

Zmiany w prawie wprowadzone w ramach Polskiego Ładu przewidują możliwość budowy domu do 70m2 bez pozwolenia na budowę. Nie jest ponadto konieczne prowadzenie dziennika budowy ani angażowanie kierownika budowy. Realizacja inwestycji jest możliwa na podstawie zgłoszenia. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia budowy jest prawo do dysponowania działką na cele budowlane oraz zgodność projektu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W wielu przypadkach konieczne może być zaangażowanie architekta, który odpowiednio dostosuje projekt. Należy również pamiętać o tym, że budowa musi być realizowana w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

Przy okazji warto wspomnieć, że wkrótce w życie mogą wejść przepisy umożliwiające budowę domu o większej powierzchni niż 70m2. To znacznie ułatwi wszelkie procedury związane z realizacją marzeń o budowie własnego domu. Zachęcamy do odwiedzenia działu nieruchomości w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl