Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Zły stan dróg w Koszalinie

Drogi w Koszalinie

Stan dróg w Koszalinie wręcz woła o pomstę do nieba. Dziurawe nawierzchnie, koleiny, wątpliwej jakości drogi gruntowe – to niestety codzienność w Koszalinie. Drogi w złym stanie można spotkać praktycznie w każdej części miasta. Uszkodzić zawieszenie samochodu można zarówno w centrum Koszalina, jak i poruszając się drogami w innych częściach miasta. Co więcej – wiele z ulic (np. w dzielnicy Wilkowo) trudno nawet określić mianem dróg gruntowych ze względu na złą jakość wykonania. Brak odpowiedniego utwardzenia sprawia, że w wielu nawierzchniach wręcz niemożliwe jest zliczenie wszystkich dziur, na których z łatwością można urwać koło samochodu.

Infrastruktura drogowa w Koszalinie słabym punktem miasta

Niestety, w Koszalinie słaba jakość nawierzchni cechuje nawet ulice, które bezpośrednio świadczą o wizerunku miasta. Jako przykład można tu wskazać chociażby ulicę Szczecińską, prowadzącą do centrum. Rozpadający się wiadukt oraz po każdej zimie (i nie tylko) krzywa i dziurawa jak ser szwajcarski nawierzchnia jest potwierdzeniem faktu, że w kwestii jakości dróg, Koszalin ma bardzo dużo do zrobienia.

Dziurawe drogi w Koszalinie
Dziury na ulicy Diamentowej w Koszalinie są bardzo dużych rozmiarów
Ulica Diamentowa Koszalin
Ulica Diamentowa w Koszalinie jest jedną z najbardziej zaniedbanych na terenie miasta
Ulica Diamentowa w Koszalinie
Przez większość roku przejazd jest utrudniony przez liczne ubytki w nawierzchni
Ulica Diamentowa - Koszalin - okolice salonu Toyota
Z drogi codziennie korzysta wielu mieszkańców dzielnicy Wilkowo, jak i klientów dojeżdżających do salonu Toyoty
Ulica Rubinowa Koszalin
Jeszcze gorzej prezentuje się stan ulicy Rubinowej w Koszalinie
Zły stan dróg w Koszalinie
Poruszanie się ulicą Rubinową z wózkiem dziecięcym jest praktycznie niemożliwe
Osiedle Wilkowo Koszalin
Jazda samochodem grozi uszkodzeniem zawieszenia
Ulica Rubinowa w Koszalinie - okolice inwestycji Dom Deweloper
W ubytkach w nawierzchni gromadzi się woda opadowa
Ulica w Koszalinie
Niewiele lepiej prezentuje się stan wielu dróg asfaltowych w Koszalinie

Najgorsza ulica w Koszalinie

Która ulica w Koszalinie jest najgorszej jakości? Trudno wskazać tą jedyną. Taka ulica znajduje się praktycznie w każdej części miasta. W niektórych dzielnicach, takich jak Wilkowo czy Rokosowo, z pewnością o miano najgorszych rywalizowałoby kilka ulic. Niemniej niechlubnym “pomnikiem” wieńczącym niedoskonałość koszalińskich ulic może być wiadukt na alei Monte Cassino. Jego zły stan i niebezpieczeństwo zawalenia, doprowadziło do wyłączenia z ruchu jednej z kluczowych arterii miasta na kilka lat. Dziś konieczność inwestycji w budowę nowego wiaduktu w Koszalinie z pewnością opóźni inwestycje mogące ulepszyć stan wielu innych dróg w mieście.

Wiadukt na Monte Cassino w Koszalinie
Przeznaczony do rozbiórki wiadukt na Monte Cassino w Koszalinie
zawalony wiadukt w Koszalinie
Wiadukt w Koszalinie, który runął na czynną drogę w trakcie rozbiórki

Gdzie zgłosić zły stan drogi w Koszalinie?

Instytucją bezpośrednio odpowiedzialną za stan dróg w Koszalinie jest Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT) z siedzibą przy ulicy Połczyńskiej 24. To właśnie do ZDiT powinno się w pierwszej kolejności skierować pismo wzywające do naprawienia złego stanu drogi. Z kolei jeśli chodzi o inwestycje polegającą np. na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na drodze gruntowej, pisma powinno kierować się do Wydziału Inwestycji koszalińskiego Urzędu Miejskiego. Plany inwestycyjne dotyczące budowy nowych nawierzchni dróg są ustalane na kilka lat do przodu.

Zobacz także:  Dzikie wysypiska śmieci w Koszalinie

Zainteresowanie samych mieszkańców informujących Urząd Miejski o swoich potrzebach może z pewnością wpłynąć pozytywnie na decyzje władz miasta przy planowaniu budżetu na kolejne lata. Niestety, odpowiedź na wiele próśb i wniosków jest negatywna, a brak możliwości naprawy lub wykonania nowej nawierzchni na danej drodze jest tłumaczony innymi, pilniejszymi wydatkami z budżetu. Warto również również informować władze miasta o złym stanie nawierzchni poszczególnych ulic poprzez media społecznościowe i liczyć na to, że negatywny, choć merytoryczny komentarz, nie zostanie ukryty na którymś z profili należących do miasta.


Droga szutrowa w Koszalinie
Zły stan dróg w Koszalinie
Ulica z płyt betonowych na Rokosowie w Koszalinie
Dziurawa droga w Koszalinie

Na koniec dodajemy, że wszystkie zdjęcia w naszym artykule przedstawiają realny stan dróg w Koszalinie. Jeśli uważasz, że powinniśmy przedstawić zdjęcia również innych ulic, daj nam o tym znać. Zły stan wielu nawierzchni w naszym mieście z pewnością można zaliczyć do grupy największych wad Koszalina.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wyrwa
7 miesięcy temu

Dojazd do Skwierzynki od strony Koszalina jest tragiczny!!!!

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl