Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Zły stan dróg w Koszalinie

Ulica Diamentowa i Rubinowa w Koszalinie

Stan dróg w Koszalinie wręcz woła o pomstę do nieba. Dziurawe nawierzchnie, koleiny, wątpliwej jakości drogi gruntowe – to niestety codzienność w Koszalinie. Drogi w złym stanie można spotkać praktycznie w każdej części miasta. Uszkodzić zawieszenie samochodu można zarówno w centrum Koszalina, jak i poruszając się drogami w innych częściach miasta. Co więcej – wiele z ulic (np. w dzielnicy Wilkowo) trudno nawet określić mianem dróg gruntowych ze względu na złą jakość wykonania. Brak odpowiedniego utwardzenia sprawia, że w wielu nawierzchniach wręcz niemożliwe jest zliczenie wszystkich dziur, na których z łatwością można urwać koło samochodu.

Niestety, w Koszalinie słaba jakość nawierzchni cechuje nawet ulice, które bezpośrednio świadczą o wizerunku miasta. Jako przykład można tu wskazać chociażby ulicę Szczecińską, prowadzącą do centrum. Rozpadający się wiadukt oraz po każdej zimie (i nie tylko) krzywa i dziurawa jak ser szwajcarski nawierzchnia jest potwierdzeniem faktu, że w kwestii jakości dróg, Koszalin ma bardzo dużo do zrobienia.

Ulica w Koszalinie

Najgorsza ulica w Koszalinie

Która ulica w Koszalinie jest najgorszej jakości? Trudno wskazać tą jedyną. Taka ulica znajduje się praktycznie w każdej części miasta. W niektórych dzielnicach, takich jak Wilkowo czy Rokosowo, z pewnością o miano najgorszych rywalizowałoby kilka ulic. Niemniej niechlubnym „pomnikiem” wieńczącym niedoskonałość koszalińskich ulic może być wiadukt na alei Monte Cassino. Jego zły stan i niebezoieczeństdoprowadził do wyłączenia z ruchu jednej z kluczowych arterii miasta na kilka lat. Dziś konieczność inwestycji w budowę nowego wiaduktu w Koszalinie z pewnością opóźni inwestycje mogące ulepszyć stan wielu innych dróg w mieście.

Wiadukt na Monte Cassino w Koszalinie
Przeznaczony do rozbiórki wiadukt na Monte Cassino w Koszalinie

Gdzie zgłosić zły stan drogi w Koszalinie?

Instytucją bezpośrednio odpowiedzialną za stan dróg w Koszalinie jest Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT) z siedzibą przy ulicy Połczyńskiej 24. To właśnie do ZDiT powinno w pierwszej kolejności skierować się pismo wzywające do naprawienia złego stanu drogi. Z kolei jeśli chodzi o inwestycje polegającą np. na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na drodze gruntowej, pisma powinno kierować się do Wydziału Inwestycji koszalińskiego Urzędu Miejskiego. Plany inwestycyjne dotyczące budowy nowych nawierzchni dróg są ustalane na kilka lat do przodu. Zainteresowanie samych mieszkańców informujących Urząd Miejski o swoich potrzebach może z pewnością wpłynąć pozytywnie na decyzje władz miasta przy planowaniu budżetu na kolejne lata.

Droga szutrowa w Koszalinie
Zły stan dróg w Koszalinie
Ulica z płyt betonowych na Rokosowie w Koszalinie
Dziurawa droga w Koszalinie
Zobacz także:  Szpecące reklamy i billboardy w Koszalinie - czy znikną z miasta?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Uwaga, materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl