Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

ZDIT Koszalin, czyli Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDIT Koszalin, czyli Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

ZDIT Koszalin to jedna z jednostek organizacyjnych, nad którą nadzór sprawuje bezpośrednio prezydent miasta. To właśnie obowiązkiem tej instytucji jest m.in. zarządzanie drogami i zielenią miejską w granicach Koszalina. ZDIT organizuje ponadto transport zbiorowy. Jakie obowiązki należą do ZDIT Koszalin? Gdzie znajduje się siedziba Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie? Jak skontaktować się z ZDIT? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszej dzisiejszej publikacji!

Gdzie jest siedziba ZDIT Koszalin?

Siedziba ZDIT w Koszalinie znajduje się przy ulicy Połczyńskiej 24. W tym samym budynku mieści się ZBM Koszalin. Biuro Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie dzieli od ścisłego centrum miasta, tj. rynku staromiejskiego i Urzędu Miejskiego, około 600 metrów. Dojazd do ZDIT jest możliwy zarówno od strony centrum, jak i od Ronda Solidarności. W niewielkiej odległości od siedziby Zarządu znajduje się targowisko miejskie w Koszalinie, sklep Komfort oraz Archiwum Państwowe. Podczas wizyty swój samochód można pozostawić na parkingu znajdującym się bezpośrednio przy biurowcu. Po przeciwnej stronie, przy ulicy Połczyńskiej, znajduje się ponadto duży, bezpłatny parking.


W jakich godzinach jest otwarte biuro Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie?

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku. Biuro ZDIT Koszalin jest otwarte od 7:00 rano do 15:00 po południu. Warto wspomnieć, że w dni wypadające w okolicach świąt, godziny otwarcia mogą się nieco różnić od standardowych. Przed wizytą warto skontaktować się z instytucją telefonicznie, aby potwierdzić możliwość osobistego załatwienia spraw w danym dniu.

Zobacz także:  DPS Koszalin, czyli Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie

Jak skontaktować się z ZDIT w Koszalinie?

WIększość spraw można załatwić osobiście, odwiedzając biuro Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie. Z kolei numer telefonu do ZDIT Koszalin to 943118060 (sekretariat). Dostępny jest ponadto całodobowy telefon alarmowy – 943118054. Z sekretariatem ZDIT można skontaktować się również mailowo, wysyłając zapytanie na adres sekretariat@zdit-koszalin.pl. Instytucja posiada ponadto dedykowaną skrytkę ePUAP: /ZDMKoszalin/SkrytkaESP.

Za co odpowiedzialny jest ZDIT Koszalin?

Lista obowiązków ZDIT w Koszalinie jest bardzo długa, a wszystkie można znaleźć w statucie Zarządu. Statut szczegółowo określa to, czym zajmuje się Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie. Paragraf 6 statutu składa się z 4 punktów, które w kilkudziesięciu podpunktach opisują szczegółowo zadania jednostki. Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenie obowiązków koszalińskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Zarządzanie drogami publicznymi i niektórymi drogami wewnętrznymi

Zarządzanie drogami publicznymi to zdecydowanie najważniejszy z obowiązków ZDIT Koszalin. To właśnie ta jednostka organizacyjna jest odpowiedzialna za stan dróg w Koszalinie. Zarząd opracowuje plany finansowania budowy, przebudowy, remontów, utrzymania, a także ochrony obiektów drogowych. ZDIT jest odpowiedzialny za opracowywanie rozwoju sieci dróg oraz utrzymanie nawierzchni dróg, chodników i innych elementów związanych z drogami. Jeśli uważasz, że stan którejś z dróg w Koszalinie jest zły, to właśnie do ZDIT powinieneś zgłosić ten fakt w pierwszej kolejności. Koszaliński Zarząd Dróg i Transportu z pewnością szybko i bez zbędnej opieszałości podejmie działania, mające na celu doprowadzenie drogi do jak najlepszego stanu. 

Obowiązki w zakresie transportu drogowego osób

ZDIT w Koszalinie realizuje ponadto zadania w zakresie transportu zbiorowego. Zarząd wydaje pozwolenia na wykonywanie przewozów, weryfikuje i zatwierdza rozkłady jazdy, a także kontroluje dokumenty związane z transportem drogowym. ZDIT może ponadto nakładać kary pieniężne za naruszenie przepisów transportu drogowego oraz rozpatruje skargi pasażerów.

Zarządzanie nieruchomościami stanowiącymi zieleń miejską i lasami

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie dba o zieleń miejską. W tym celu opracowuje plany finansowania oraz pełni funkcję inwestora w wymaganym zakresie. ZDIT jest odpowiedzialny za utrzymanie czystości i pielęgnację terenów zielonych zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jednostka ponadto prowadzi rejestr pomników przyrody oraz wydaje pozwolenia na wycięcie drzew. W przypadku lasów Zarząd wykonuje zadania starosty wynikające bezpośrednio z ustawy o lasach. W tym zakresie m.in. prowadzi racjonalną gospodarkę leśną.

Zobacz także:  PZW Koszalin, czyli Polski Związek Wędkarski w Koszalinie

Zachęcamy do odwiedzenia działu miejski poradnik, który znajduje się na łamach naszego portalu o Koszalinie. Baza artykułów powiększa się z dnia na dzień, a wśród nich znajdziesz wiele ciekawych treści m.in. na temat instytucji działających w Koszalinie. Z kolei więcej informacji o opisanej przez nas dziś jednostce, można znaleźć na oficjalnej stronie zdit-koszalin.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl