Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

FILMONIADA, czyli Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej w Koszalinie w 2022 roku

FILMONIADA, czyli Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej w Koszalinie

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie to impreza, która od kilku lat jest organizowana w naszym mieście. Od samego początku przypadła do gustu najmłodszy mieszkańcom Koszalina, którzy chętnie uczestniczą w projekcjach filmów, jak i licznych warsztatach oraz konkursach organizowanych podczas wydarzenia. Kiedy odbędzie się Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie? Jaki jest program imprezy? Gdzie odbywają się pokazy filmów? Czy wstęp na FILMONIADĘ jest bezpłatny? Sprawdzamy!

Czym jest Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie?

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie to impreza, której celem jest promocja sztuki filmowej wśród najmłodszych. Festiwal organizowany przez Centrum Kultury 105 w Koszalinie (CK105) jest dedykowany dla dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym. Impreza odbywa się cyklicznie, a tym roku organizowana jest już jej szósta edycja. Podczas festiwalu dzieci mają możliwość zobaczenia wielu filmów, spektakli teatralnych oraz koncertów. Organizowane są ponadto spotkania z aktorami oraz konkursy m.in. plastyczne.

Kiedy odbędzie się Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie?

6. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie odbędzie się w dniach od 7 do 10 maja 2022 roku. Czterodniowa impreza to doskonała okazja dla najmłodszych do zgłębienia swojej wiedzy na temat kinematografii. Dla wielu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to ponadto szansa na odwiedzenie kina i zobaczenie filmu dostosowanego do odpowiedniej kategorii wiekowej.

Jaki jest program Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie?

Program Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej FILMONIADA w Koszalinie jest bardzo atrakcyjny, dlatego każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Już w sobotę 7 maja 2022 roku o godzinie 12:00 odbędzie się projekcja filmu w kinie Kryterium (CK105). Z kolei w poniedziałek 9 maja 2022 roku o godzinie 9:45 przed Urzędem Miasta w Koszalinie nastąpi uroczyste otwarcie Festiwalu. Będzie w nim uczestniczył prezydent Koszalina oraz aktor Jarosław Boberek, znany z roli posterunkowego w serialu “Rodzina zastępcza” oraz licznych ról dubbingowych (m.in. Król Julian w filmie “Madagaskar”).

Zobacz także:  Młodzi i Film, czyli Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych w 2022 roku

W poniedziałek odbędzie się wiele seansów, koncert w amfiteatrze oraz spotkanie z Jarosławem Boberkiem (Bałtycka Galeria Sztuki). O 10:00 przez miasto przejdzie kolorowy korowód. Wtorek 10 maja 2022 roku to kontynuacja seansów filmowych, które odbędą się w kinie Kryterium oraz Club 105. Przewidziano ponadto spektakl teatralny (kino Kryterium) oraz casting na strój ekologiczny (amfiteatr). Szczegółowy harmonogram wraz z tytułami filmów, które będą wyświetlane o konkretnych godzinach, można znaleźć na oficjalnej stronie CK105 pod adresem ck105.koszalin.pl.

Czy wstęp do kina na filmy wyświetlane w ramach FILMONIADY jest bezpłatny?

Wejściówki na popołudniową galę oraz przedstawienie są bezpłatne i można je odbierać w kasie Centrum Kultury 105 w Koszalinie już od 19 kwietnia 2022 roku. Z kolei bilety na seans rozpoczynający FILMONIADĘ, który odbędzie się w dniu 7 maja 2022 roku, jest płatny – cena biletu wynosi 5 złotych. Wstęp na pozostałe seanse i spektakle jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy (nr 943475703).

Przy okazji warto wspomnieć, że FILMONIADA poprzedza Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film, który odbywa się w naszym mieście kilka tygodni później. Jest to największy festiwal kinematograficzny dedykowany dla młodych twórców w Polsce. Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, znajdziesz je w dziale wydarzenia w Koszalinie. Z kolei dział atrakcje w Koszalinie to doskonały sposób na znalezienie pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi w naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl