Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Filharmonia w Koszalinie

Budowa nowej siedziby filharmonii w Koszalinie była jedną z największych inwestycji w naszym mieście w ciągu ostatnich lat. Prace budowlane rozpoczęte w 2010 roku wieńczyło oddanie do użytku nowoczesnego, 4-kondygnacyjnego obiektu. Sala Filharmonii w Koszalinie jest dostosowana do najnowszych standardów, gwarantując uczestnikom koncertów niezapomniane wrażenia. Filharmonia Koszalińska zlokalizowana w otulinie Parku im. Książąt Pomorskich z pewnością zasługuje na miano jednej z wizytówek miasta. Jaki jest adres Filharmonii w Koszalinie? Ilu widzów może pomieścić sala koncertowa w Filharmonii Koszalińskiej? Sprawdzamy!

Nowa siedziba Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki była długo wyczekiwaną inwestycją przez wielu mieszkańców naszego miasta. Nowoczesny budynek z dużą salą pozwala na organizację nawet kilkuset koncertów rocznie. Pod względem akustycznym sala koncertowa spełnia oczekiwania największych melomanów.

Gdzie jest zlokalizowana Filharmonia w Koszalinie?

Filharmonia Koszalińska jest zlokalizowana przy ulicy Piastowskiej 2 w Koszalinie. Okazały, nowoczestny budynek jest położony w południowo-wschodniej części Parku im. Książąt Pomorskich. W niewielkiej odległości znajduje się Amfiteatr w Koszalinie. Podczas wizyty w Filharmonii, swój samochód można pozostawić na parkingu znajdującym się vis-a-vis sali koncertowej. Wiele bezpłatnych miejsc parkingowych jest ponadto dostępnych wzdłóż ulicy Piastowskiej.


Sala koncertowa w Filharmonii w Koszalinie

Sala koncertowa w koszalińskiej Filharmonii może pomieścić nawet 520 gości. W nowoczesnej sali znajduje się estrada mogąca pomieścić pełną orkiestrę i chór. Układ amfiteatralny, kilka sektorów, tarasy i dodatkowe balkony gwarantują najwyższy standard organizowanych koncertów. Bilety na większość z wydarzeń rozchodzą się w mgnieniu oka.

Wejście główne do Filharmonii w Koszalinie
Wejście główne do Filharmonii w Koszalinie

Nowy budynek Filharmonii w Koszalinie

Budynek Filharmonii w Koszalinie został zaprojektowany przez Autorską Pracownię Architektoniczną Jacka Bułata z Poznania. W budynku znajduję się sala koncertowa wraz z pełnym zapleczem. W północnej części budynku, poza salą koncertową, znajduje się wejście główne (od ul. Piastowskiej). W tej części jest ponadto foyer z szatnią, kawiarnia, toalety oraz kasy biletowe. 

Filharmonia w Koszalinie od strony Parku im. Książąt Pomorskich
Koszalińska Filharmonia od strony Parku im. Książąt Pomorskich

Południowa część budynku Filharmonii to zaplecze z garderobami, salami ćwiczeń, pokojami gościnnymi oraz pomieszczeniami administracyjno-magazynowymi. Do dyspozycji gości jest przeszklona winda, która ułatwia, dostanie się na widownię na wyższych piętrach. Całość jest zlokalizowana na terenie o powierzchni ponad 6 tys. metrów kwadratowych.

Amfiteatr w Koszalinie
Filharmonia w Koszalinie znajduje się w bliskim sąsiedztwie koszalińskiego Amfiteatru

Koncerty w Filharmonii w Koszalinie

Repertuar koszalińskiej Filharmonii jest bardzo szeroki i z pewnością każdy może znaleźć w nim coś dla siebie. W Filharmonii odbywają się zarówno koncerty klasyczne, skrzypcowe i rozrywkowe, jak i spektakle oraz wydarzenia związane z baletem i operą. Na liście artystów, których będzie gościła Filharmonia w Koszalinie w 2021 roku, można znaleźć m.in. Artura Rojka, Annę Wyszkoni, Edytę Geppert, Macieja Maleńczuka, Czerwone Gitary oraz Justynę Steczkowską. W kalendarzu wydarzeń wciąż pojawiają się nowe koncerty. Wyszukiwarkę imprez odbywających się w Filharmonii, można znaleźć w dziale wydarzenia w Koszalinie na łamach naszego portalu.

Zobacz także:  Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie - lokalizacja, godziny otwarcia, co można zobaczyć?

Niestety, pandemia znacznie ograniczyła liczbę koncertów. Dotychczas w Filharmonii odbywało się regularnie około 140 koncertów w ciągu roku. Lockdown sprawił, że wiele koncertów musiało być przeniesionych na późniejszy czas lub odwołanych. Mamy nadzieję, że wkrótce znów wszystko wróci do normy, a sala koncertowa koszalińskiej Filharmonii znów wypełni się gośćmi.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl