Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Droga S11 z Koszalina na Śląsk – kiedy będzie gotowa?

Droga ekspresowa S11 z Koszalina na Śląsk - kiedy będzie gotowa

Droga S11 z Koszalina na Śląsk to inwestycja, której ukończenia z niecierpliwością wyczekują mieszkańcy środkowego pomorza. Droga ekspresowa łącząca Koszalin z Piekarami Śląskimi, przebiegająca przez Bobolice i Poznań, sprawi, że podróż samochodem z północy na południe, będą znacznie wygodniejsza. Ponadto ukończenie inwestycji z pewnością zachęci wielu mieszkańców innych regionów Polski do częstszych przyjazdów nad morze. Przez jakie miejscowości będzie przebiegała droga S11? Kiedy droga ekspresowa S11 z Koszalina na Śląsk będzie gotowa? Kiedy zakończy się budowa nowej drogi dwupasmowej Koszalin-Bobolice?Sprawdzamy!

Jaki będzie przebieg drogi ekspresowej S11?

Droga ekspresowa S11 będzie przebiegała przez pięć województw: zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie i śląskie. Jej łączna długość wyniesie około 550 kilometrów i na całym odcinku będzie trasą dwujezdniową. Docelowo droga ekspresowa S11 ma połączyć Kołobrzeg i Koszalin z Piekarami Śląskimi, gdzie będzie łączyła się z węzłem drogowym na autostradzie A1 w okolicach lotniska Katowice-Pyrzowice. Lista miejscowości, przez które będzie przebiegała S11, przedstawia się następująco:

Koszalin
Szczecinek
Piła
Poznań
Kórnik
Jarocin
Pleszew
Ostrów Wielkopolski
Kępno
Olesno
Lubliniec
Tarnowskie Góry
Piekary Śląskie

Droga S11 będzie miała podobny standard do drogi S6. Wobec tego podróż na Śląsk, czy też nad morze, będzie znacznie bardziej przyjemna i bezpieczna. Przy trasie znajdzie się wiele Miejsc Obsługi Podróżnych, czyli tak zwanych MOP-ów, zarówno pierwszej, jak i drugiej kategorii. MOP-y drugiej kategorii to takie, na których poza toaletami, znajdują się również stacje paliw i punkty gastronomiczne.

Kiedy droga S11 z Koszalina do Bobolic będzie gotowa?

Odcinek drogi S11 z Koszalina do Bobolic będzie gotowy pod koniec 2023 roku. Jego budowa została podzielona na trzy etapy, a za realizację inwestycji są odpowiedzialne trzy różne firmy. Dla wielu kierowców to właśnie odcinek drogi S11 z Koszalina do Bobolic jest kluczowy. W sezonie letnim na drodze pomiędzy Koszalinem i Bobolicami tworzą się długie korki, które znacznie wydłużają czas dojazdu nad morze i powrotów do domów. Największe korki tworzą się w piątki i niedziele, czyli dni, w których zmieniają się turnusy wakacyjne w nadmorskich miejscowościach. Zatory na drodze są również bardzo uciążliwe dla lokalnych mieszkańców, którzy drogą dojeżdżają na co dzień do pracy w Koszalinie.

Zobacz także:  Zawalił się wiadukt drogowy w Koszalinie

Jaki będzie przebieg drogi S11 z Koszalina do Bobolic?

Odcinek drogi S11 z Koszalina do Bobolic będzie miał długość około 48 kilometrów. Bieg drogi rozpocznie się na węźle Koszalin Zachód zlokalizowanym w podkoszalińskich Bielicach. To właśnie tam znajduje się część nowej, zachodniej obwodnicy Koszalina, która powstała podczas budowy drogi S6. Droga ekspresowa S11 będzie przebiegała w okolicach miejscowości Niekłonice, Niedalino, Zegrze Pomorskie, Dargiń, Kłanino i Głodowa. Trasa S11 nie będzie przebiegała bezpośrednio przez Bobolice, a z miejscowością będzie łączył ją węzeł drogowy na drodze wojewódzkiej numer 171.

Przejazd z Koszalina do Bobolic nową ekspresówką będzie znacznie bezpieczniejszy niż dzisiaj. Obecnie na odcinku DK-11 łączącym Koszalin i Bobolice dochodzi bardzo często do niebezpiecznych wypadków. W koszalińskich serwisach informacyjnych, takich jak Koszalin 112, często pojawiają się informacje o wypadkach m.in. w miejscowości Przydargiń. Główną przyczyną zdarzeń jest nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Ponadto w lasach, przez które przebiega obecnie droga krajowa numer 11, można często natknąć się na dziki i sarny pojawiające się w pasie drogowym. Ten problem rozwiąże nowa droga ekspresowa S11, która będzie biegła nowym ciągiem.

Mapa drogi ekspresowej S11

W sieci dostępna jest mapa stanu budowy dróg w Polsce, uwzględniająca wszystkie inwestycje finansowane z budżetu państwa. Na mapie można sprawdzić dokładny przebieg drogi S11, a także aktualny stan realizacji inwestycji. Mapa z fragmentem uwzględniającym całe województwo zachodniopomorskie znajduje się pod adresem gov.pl/web/gddkia/mapa-stanu-budowy-drog3. Wybierając odpowiednią zakładkę, sprawdzisz, jak wygląda postęp budowy w innych województwach.

Kiedy droga S11 z Koszalina na Śląsk będzie gotowa?

Droga S11 z Koszalina na Śląsk będzie gotowa w całości do 2030 roku. Takie założenia przyjęto w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych 2030. Istnieje duża szansa, że już 2027 roku będzie można przejechać drogą S11 z Koszalina do Poznania. Dziś alternatywnie drogą dwupasmową można dojechać z Koszalina na Śląsk drogą S6 przez Szczecin. Taka podróż z pewnością jest znacznie bezpieczniejsza, ale i odległość do przejechania znacznie się wydłuża. Warto również wspomnieć, że droga z Pomorza Środkowego na Śląsk z pewnością wspomoże rozwój lokalnego biznesu.

Zobacz także:  Faktoring dla firm - co to jest i na czym polega?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl